BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Sıradışı olmaya öykünen Bunraku ile başlıyor listemiz, günü kurtaran Limit Yok, günü bile kurtaramayan Deney, biraz da hatır için izlenen Koğuş ve Artist filminin başka aktörünü izlediğimiz Şüphe ile devam ediyor. Finali ise aynı enerjiyle yola devam eden Felekten Bir Gece ile yapıyoruz.

DVD

6 DVD’de Seyrialem: Bunraku’dan Felekten Bir Gece Daha’ya…

Sıradışı olmaya öykünen Bunraku ile başlıyor listemiz, günü kurtaran Limit Yok, günü bile kurtaramayan Deney, biraz da hatır için izlenen Koğuş ve Artist filminin başka aktörünü izlediğimiz Şüphe ile devam ediyor. Finali ise aynı enerjiyle yola devam eden Felekten Bir Gece ile yapıyoruz.

İyisiyle kötüsüyle 6 DVD geçti gitti gözümüzün önünden.  Geçmişe takılıp kalmakta fayda yok elbette, önümüzdeki DVD’lere bakacağız biz. Ama yine de önce hesabı kapamak lazım bir eskiyle. Salim kafayla hazır olabilmek için yeniye… Sıradışı olmaya öykünen Bunraku ile başlıyor listemiz, günü kurtaran Limit Yok, günü bile kurtaramayan Deney, biraz da hatır için izlenen Koğuş ve Artist filminin başka aktörünü izlediğimiz Şüphe ile devam ediyor. Finali ise aynı enerjiyle yola devam eden Felekten Bir Gece ile yapıyoruz.

Bunraku
Yön: Guy Moshe
Oyn: Josh Hartnett, Woddy Harrelson, gackt, Ron Pearlman, Demi Moore

Ateşli silahların yasaklandığı, çetelerin hüküm sürdüğü, Baltalı Adam denilen bir kötünün ve onun emrindeki elit katillerin yönettiği hayali bir şehir. Bu şehire bir gün gözü kara iki dövüşçü gelir. Karizmatik tiplemelerin güç kattığı, stilize bir estetikle çekilmiş, Sin City, Crow, Spirit gibi çizgi roman görselliğine ve fantastikliğine sahip eğlenceli bir aksiyon.

Limit Yok
Limitless
Yön: Neil Burger
Oyn: Bradley Cooper, Robert De Niro

İçtiğinizde sizi yüz kat daha zeki yapan bir hap düşünün. İşte hikayenin kahramanı orta karar yazar Eddie’nin karşısına, tam da iş ve özel hayatı hayatı tepe taklak olmuşken böyle bir hap çıkar. Eddie zekanın başarabileceklerinin sınırsız olduğunu kısa sürede keşfeder. Ama bu mucize için ciddi bir bedel ödeyeceğinden habersizdir. Sürükleyici, şaşırtıcı ve akıl dolu bir film!

Deney
The Experiment
Yön: Paul Scheuring
Oyn: Adrien Brody, Forest Whitaker, Clifton Collins Jr.

Oliver Hirschbiegel‘in Deney (Das Experiment, 2001) filmi 1971 tarihli Stanford Hapishane Deneyini kurgusal bir hikayeyle aktarıyordu. Bir grup öğrencinin mahkûm ve gardiyan olarak ayrılarak gerçekçi hapishane koşullarında 14 gün gözlemlenmesi şeklinde düzenlenen deney, öğrencilerin rollerini inanılmaz bir biçimde benimsemesi ve çıkan şiddetli çatışmalar nedeniyle henüz 6. günündeyken iptal edilmişti. Bu yeniden çevrim orijinalinin yanına bile yaklaşamıyor.

Koğuş
The Ward
Yön: John Carpenter
Oyn: Amber Heard, Jared Harris

1960’larda akıl hastanesine kaldırılan genç bir kadının gizem ve dehşet dolu hikayesi. Kana susamış bir hortlak, cevap bekleyen sorular, durdurulamayan hatta görmezden gelinen hasta ölümleri… Korku-gerilim sinemasının kendine has üstadı Carpenter’ın sinemaya dönüşü temsil etmeye ne kadar yakışır tartışılır belki ama, türün meraklıları kesinlikle seyrettiklerine pişman olmayacaklar.

Şüphe
Contre Enquete
Yön: Franck Mancuso
Oyn: Jean Dujardin, Laurent Lucas

Dedektif Richard Malinowski’nin 10 yaşındaki kızı tecavüze uğrayıp öldürülür. Olayın faili yakalanır ve hapse atılır. Ancak hapiten yazdığı mektuplarla Richard’ı masum olduğuna ikna eder. Richard onun lehine delil toplamaya başlar. Dram yönü kuvvetli bu polisiyede dört dörtlük bir senaryo, buna yakışan oyunculuk performansları bulacaksınız.

Felekten Bir Gece Daha
The Hangover Part II
Yön: Todd Phillips
Oyn: Bradley Cooper, Ed Helms, Zach Galifianakis

İlki oldukça beğenilen filmin kahramanları yine bir düğün arefesinde kendilerini bir kez daha büyük bir bilmecenin içinde buluyorlar. Kaybolan arkadaşlarını ararken peşlerine kimbilir hangi sebeple bir sürü kötü adamın da takıldığını da anlıyorlar ama bu keşfettikleri bazı şeylerin yanında önemsiz kalıyor. Bangkok’ta yaşanan müthiş keşmekeşi kaçırmayın!

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et