BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Rebetiko adlı çizgi roman 1930’ların Yunanistan’ındaki Rebetiko erbablarının hayatından bir kesit sunuyor.

Görkemli Çizgiroman-ım!

Burukluğun müziği, müziğin çizgi romanı: Rebetiko – Ayrık Otu

Rebetiko adlı çizgi roman 1930’ların Yunanistan’ındaki Rebetiko erbablarının hayatından bir kesit sunuyor.

rebetiko

Türkiye ve Yunanistan’ın imkansız aşkından doğmuştur Rebetiko. Bu hüzünlü, bir yönüyle isyankar, bir yönüylü de kaderini kabullenmiş müziğin ardındaki hikaye de aynı özelliklere sahiptir.

sisko-ninja
Ege Görgün (Landlord)

Mübadele zamanı yurt bildikleri topraklardan göçen, aşina oldukları yüzlere, kokulara, seslere hasret kalan; askeri bir diktanın baskıcı rejiminin ceremelerini çeken; fakirlik belasından muzdarip insanların yarattığı bir müziktir.

Rebetiko adlı çizgi roman 1930’ların Yunanistan’ındaki Rebetiko erbablarının hayatından bir kesit sunuyor. Ana karakterler gerçek kişilerden türetilmiş. Arkadaşları Markos’un hapisten çıkmasıyla hayatlarına kaldığı yerden devam eden; ellerinde kalan son zenginlik olan müziklerine sarılmış berduşların hikayesini bir Rebetiko şarkısı dinler gibi keyifle okuyacaksınız. Sert kapağı ve kuşe kağıdı sayfalarıyla oldukça kaliteli bir baskısı yapılmış bu değerli albümün.

rebetikoRebetiko – Ayrık Otu

David Prudhomme

Aylak Kitap

İlginizi çekebilir...

Murat Orçan

Oyuncuların özverili performansları ve aşina yüzleri olmasaydı belki de seyirci tarafından pek tercih edilmeyecek olan yapım, şu sıralar hak ettiğinden fazla ilgiye mazhar olarak...

Deneme

Cüneyt Arkın'ı kaybettik. Ege Görgün, sinema yıldızının ardından bir yazı kaleme aldı.

Dizi

Ülkemiz TV’lerinde gösterilmeyen ama dünyada kendine büyük bir hayran kitlesi edinen “SUPERNATURAL” dizisi, bizleri aynı zamanda efsanelerdeki birçok yaratıkla da tanıştırdı. İşte sizlere yaratık...

Basın Bülteni

Mad Max: Fury Road'dan yedi yıl sonra George Miller'a kavuşuyoruz.

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et