BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

DVD

Ev Sineması: 5. Dalga ve Çakma Ajan

5. DALGA

“Önce elektrik kesildi, sonra deprem ve tsunami oldu, derken kuşlar aracılığıyla bulaşıcı hastalık yayıldı ve insan suretinde saldırganlar halkın arasına karıştı. 5.Dalga beklenirken Cassie’nin küçük kardeşini koruması gerekiyordu.”

5-Dalga-T

Üstteki paragrafla özetlenebilecek Rick Yancey imzalı aynı adlı romandan uyarlanan 5.Dalga; merak duygusunu ayakta tutan, sürükleyici bir aksiyon macera filmi. Huzurlu bir yaşam sürerken ardı ardına gelen doğal-doğaüstü felaketlerle sarsılan insanlığın kime güveneceğini bilemediği zamanlarda yaşadığı paranoya duygusunun ardından bu dünyanın dışından varlıkların tehdidiyle sarsıldığı bir kıyamet tablosu çizen yapım, özellikle gençlik edebiyatı sevenleri memnun etme potansiyeline sahip.

Özel Seçenekler: Çocuk oyuncu Zackary Arthur’un film setinde çalışanların yanına gidip teker teker görevlerini ve ne iş yaptıklarını sorduğu Sammy ile Film Setinde (6’41”) eğlenceli ve bilgilendirici.

Standart yapım belgeseli 5.Dalga’nın İçinde (13’52), Çekim Hataları-Gag Real (3’09), J Blakeson ve Chloe Grace Moretz’in sesli yorumlarıyla izleme seçeneği, fragmanlar, Türkçe dublaj ve altyazı diskin diğer ekstraları.

0000000701416-15. Dalga (The 5.th Wave)

Yönetmen: J Blakeson

Senaryo: Akiva Goldsman, Susannah Grant, Jeff Pinkner

Oyuncular: Chloe Grace Moretz, Matthew Zuk, Gabriela Lopez

2016 / ABD / 107 dk.

Şirket: Bir Film (Sony)

 

ÇAKMA AJAN

Seveni kadar nefret edeni de bulunan Sacha Baron Cohen ve karakteristik İngiliz yüzü Mark Strong yüksek bütçeli ve hızlı tempolu ajan komedisi Çakma Ajan’da (Grimsby) bir arada. Yönetmen koltuğundaysa Taşıyıcı (The Transporter), The Incredible Hulk, Titanların Savaşı (Clash of the Titans) ve Sihirbazlar Çetesi (Now You See Me) ile tanıdığımız Louis Leterrier var.

Grimsby-Wallpapers-Smile-FAce

“Yatağı deneyerek almak” başlığı atılabilecek bir “gag” ile başlayan Çakma Ajan hemen ardından takibi güç ve etkileyici, FPS tadında bir aksiyon sekansıyla izleyenleri koltuğa çiviliyor. Leterrier aksiyon deneyimi sayesinde özellikle burada iyi iş çıkarmış. Hikaye ilerledikçe daha çok Sacha Baron Cohen komedisi, daha az aksiyon görüyoruz ve aralarda da burun sızlatan duygusallıkta bir kardeşlik öyküsü var.

Daniel Radcliffe ve Donald Trump üzerine yapılan şakalar oldukça eğlenceli, Penélope Cruz, Scott Adkins, Gabourey Sidibe filmin ilgi çekici yardımcı kadrosundaki isimler. Cohen’in kaleminden çıkan senaryonun “politik olarak yanlış” olduğunu söylemeye de lüzum yok sanırım. Bol kahkahalı, iyi seyirler.

1272574-grimsby

Özel Seçenekler: Line O Rama (2’16”) ve GAG Real (2’29”) çekim hatalarıyla çıkarılmış sahnelerin bir karışımı, Filmin Yapımı (11’22”) standart yapım belgeseli, The Elephant in the Room (4’11”) fil sahnesinin nasıl çekildiğini anlatıyor ve ne kadar çaba harcandığını görmek ilginç. Ayrıca fragmanlar, Türkçe altyazı ve dublaj seçenekleri mevcut.

0000000706242-1Çakma Ajan (Grimsby)

Yönetmen: Louis Leterrier

Senaryo: Sacha Baron Cohen, Phil Johnston, Peter Baynham

Oyuncular: Sacha Baron Cohen, Mark Strong

2016 / BK-Avustralya-ABD / 79 dk.

Şirket: Bir Film (Sony)

İlginizi çekebilir...

Öne Çıkanlar

🎥 Vikings: Valhalla, Zeytin Ağacı, Kaçık Astronot, Beni Ay’a Uçur ve niceleri... İşte haftanın izleme önerileri!

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et