BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

İlk sayısı 1963'te yayımlanan Avengers serisinin son perdesini teşkil eden Avengers Dağıldı (Avengers Finale) bir ekip ve bir bütün olarak kötülerle mücadele eden kahramanlarımızın yol ayrımına gelişini konu alıyor.

Görkemli Çizgiroman-ım!

2 çizgi-roman birden: House Of M ve Avengers Dağıldı

İlk sayısı 1963’te yayımlanan Avengers serisinin son perdesini teşkil eden Avengers Dağıldı (Avengers Finale) bir ekip ve bir bütün olarak kötülerle mücadele eden kahramanlarımızın yol ayrımına gelişini konu alıyor.

Harika sinema uyarlamasının tadı damağımızda kaldı diyorsanız, biz de Avengers çizgi romanlarıyla keyfinizi devam ettirmeniz mümkün diyoruz size. Avengers Dağıldı ile başlayıp, İç Savaş maceraları ile devam edebilir ardından House of M ile müthiş bir final yapabilirsiniz.

Avengers Dağıldı
Gerekli Şeyler

İlk sayısı 1963’te yayımlanan Avengers serisinin son perdesini teşkil eden Avengers Dağıldı (Avengers Finale) bir ekip ve bir bütün olarak kötülerle mücadele eden kahramanlarımızın yol ayrımına gelişini konu alıyor. Ama o yol ayrımına gelene kadar öyle savaşlar, öyle krizler ve kader anları yaşanıyor ki akıllara seza. Çizgi roman galaksisinin Jedi’ları kabul edilen yazar Brian Michael Bendis ve çizer Bryan Hitch’in ilk kez bir ortaklık kurmaları bile bu kitabı çizgi roman müptelaları için bir arzu nesnesi haline getiriyor. Mebzul miktarda süper kahraman, süper kötü ve aksiyon içeren bu macerayı kaçırmayın.

House Of M
Marmara Çizgi

Astonishing X-Men ve New Avengers grubunu bir araya getiren bu “crossover” maceranın altında son yıllarda Marvel Evreni’nde en söz sahibi yazar haline gelen Brian Michael Bendis’in imzası var. Çizerliğini Olivier Coipel’in üstlendiği House of M’in hikayesinin temelini ise, Planet X ve Avengers Disassembled maceralarında gerçekleşen olaylar oluşturuyor. Gerçekliği dönüştürme gücüne sahip Scarlet Witch akli dengesini artık iyiden iyiye kaybetmiştir. Babası Magneto ve Profesör Xavier onun ve gücünü kontrol altında tutmak konusunda acizdirler. Scarlet Witch’in öldürülmesi gündeme gelir. Ancak bütün kahramanlarınız bir sabah tamamen değişmiş bir dünyada uyanırlar. Hepsinin gizli arzularının gerçeğe dönüştüğü bu dünyanın hakimi Magneto ve üç çocuğundan oluşan M Hanedanı’dır. Her şeyin bir yalan olduğunun farkına bir tek Wolverine varır ve bu durumu değiştirmek için diğer kahramanları ikna etmeye çalışır. Marvel Evreni tarihinin önemli dönemeçlerinden birini oluşturan House Of M mutlaka okunmalı.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et