Muhtemelen geçtiğimiz Pazar akşamı Rock’n Coke’ta izlediğim Mogwai’den etkilenen bilinçaltımın bana tesadüfen keşfettirdiği Myster Möbius, 2004’te Fransiz/Macar ortaklığında kurulmuş bir post-rock grubu.

Grupta Benjamin Constantini gitar, Janos Hegedus bas, Bastien Champenois ise davul çalıyor. Ayrıca grubun konserlerine resim ve fotoğraf sanatçısı Brigitte Kull VJ’lik yaparak eşlik ediyor. 2006’dan beri konserler veren üçlü, 2010 yılının Mart ayında kendi ismini taşıyan debut albümünü piyasaya çıkarmış.

Henüz otuzar saniyelik sample’larını dinlerken bile hayran kaldığım Myster Möbius albümü dokuz enstrümental şarkıdan oluşuyor. Albümün tümünde oldukça uyumlu çalışan enerji dolu bas ve davulun sağladığı kompleks ve dinamik ritimlerin üzerine gitar soloları ile melodi katmanı ekliyor Constantini. Yer yer deneyselliğe de kaçan gitarlar albümün birkaç parçasına progressive/saykodelik bir hava katmış.

Baştan sona oldukça dinamik ve melodik bir post-rock / math-rock albümü Myster Möbius. Yeni bir grup denemek isteyen ve instrumental rock seven herkese şiddetle tavsiye ederim. Bence albümün tamamı çok başarılı ancak aradan seçmem gerekirse en beğendiğim parçalar Marche, Carbone 14, Technoide ve Icarus Airlines.

3 YORUMLAR

  1. Ben bu grubu bilmek istiyorum ama hiçbir yerde ne şarkıları var ne de biyografileri. Acaba tanınmıyorlar mı? Grubun resmi bir sayfası falan yok mu acaba?

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here