BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

VHS

48. Altın Portakal Hatırası 2: Rahmetli Oğuz Gözen ve Erol Büyükburç’lu Süpermen projesi

Yeşilçam’da en fazla film çeken üçüncü yönetmendir Oğuz Gözen. Şarkıcı-türkücü filmlerinin Ed Wood’udur. Projelerinden biri de Erol Büyükburç’u başrolünde oynatacağı Süpermen Gangsterlere Karşı adlı filmdir.

Untitled1
Yeşilçam’da  en fazla film çeken üçüncü yönetmendir Oğuz Gözen. Küçük Ceylan‘lı, Müslüm Gürses‘li, Hakkı Bulut‘lu şarkıcı-türkücü filmlerinin Ed Wood‘udur. Filmi tamamlamak için 1 hafta uzun bir süredir onun için. Gözen’in iş yoğunluğu yüzünden hayata bir türlü geçiremediği ilginç projeleri de vardır. İstanbul semalarında görülen UFO’ların gazıyla girişilen bir uçandaire filmi mesela. Bir başkası da Erol Büyükburç‘u başrolünde oynatacağı Süpermen Gangsterlere Karşı  adlı filmdir.  Afişi bile hazırlanan, pek çok sinemadan önsipariş alan bu film bir türlü hayata geçemedi. Bu projeleri Oğuz Gözen’e sorduk, o da nasılını, niçinini iyice bir anlattı bize.

[flashvideo file=wp-content/uploads/2011/10/tersoguzgozen_01.flv /]

İlginizi çekebilir...

Bir Film Hakkında

Alper Tolga Akkuş, aynı zamanda parçası da olduğu "Kekre" adlı belgeselin yapım sürecini anlattı. Yasaklanan Mersin Onur Haftası sırasında iki özel gösterimle izleyiciyle buluşan...

Basın Bülteni

Netflix, başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Settar Tanrıöğen’in paylaştığı yeni yerli filmini tanıttı.

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et