BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Müzik

5 Yeni albüm: The Prodigy – Depeche Mode – Haydut – Orhan Atasoy – İncesaz

Invaders Must Die Sounds Of the UniverseHaydut

Son dönemde çıkmış, hepsi birbirinden farklı tarzda 5 albümden sizi haberdar edelim istedik.

Invaders Must DieInvaders Must Die
The Prodigy

Prodigy’nin beşinci stüdyo albümü 20 ülkenin satış grafiklerine göre hazırlanan Billboard Avrupa Listesi’ne bir numaradan girmişti. Bu sene Rock’n Coke’de sahne alması muhtemel The Prodigy’nin, “muhteşem dönüş” olarak nitelenen albümün en sıkı parçaları single olarak da çıkan Invaders Must Die, Omen ve Warriors’s Dance. Liam Howlett, Keith Flint ve Maxim Reality’den mürekkep The Prodigy “çetesinin” 90’larla birlikte punk tavırları ve rave tarzıyla başladıkları müzik yolculuklarına tavırlarından vazgeçmeden ama tarzlarını geliştirerek devam ettiklerinin bir kanıtı bu albüm.

Sounds Of the UniverseSounds Of the Universe
Depeche Mode

2005 yılına ait “Playing The Angel” albümünde olduğu gibi Martin Gore ve Dave Gahan’ın şarkı sözlerini yazdığı, ama yanı sıra mikrofonu da paylaştıkları bir albüm. Bu sefer ihtiyaç duyduklarından daha fazla şarkı kaydetme lüksüne sahip olduklarını belirten Gahan, yazdıkları şarkıların istisnasız çok iyi olduğunu söylüyor.

HaydutHaydut
Olsun Varsın

Volkan Akmehmet, İnanç Şanver, Özcan Karanfil ve Sancak Şahin’den oluşan Haydut 2000’li yılların başından beri sürdürdükleri canlı performanslarının karşılığını almak ve müzikleriyle evlerinize konuk olmak üzere albümlü rock grupları arasına katılıyorlar. Klip de çektikleri Kendin Ol Yeter şarkısıyla “merhaba” diyen grubun şarkıları, hem melodik hem de sözel olarak genç dinleyici kitlelerinin dinamizmine ve enerjisine denk düşecek özellikte.

Orhan AtasoyOrhan Atasoy
1980-2001

Orhan Atasoy’un 90’ların başında yayınlanan ve hala pekçoklarını tüm zamanların en iyi yerli rock şarkılarının başında saydığı Gemiler şarkısıni içeren Yanmışız albümü yayınlandığı dönemden beri çeşitli nedenlerle piyasada bulunamıyordu. Sağolsun Kalan bu albümü Yorgunum ve Gamsız adlı iki bonus şarkı ekleyerek piyasaya çıkardı. Murathan Mungan’ın Türkiye’nin en iyi şarkı sözü yazarı kabul ettiği Atasoy’un albümü arşivinizde olmalı.

Kalbimdeki DenizKalbimdeki Deniz
İncesaz

1997 yılında bir araya gelen ve 1999’da ilk albümlerini yayınlayan İncesaz grubunun altıncı albümü. Türk Sanat Müziği ile ilgilenmeyenlere bile çok farkında olmadan bu müziği dinlemeye alıştıran İncesaz, bir yandan geleneksel müziğimizin makam, ezgi, ritm ve tınılarını; klasik kemençe, tanbur ve kanun sazlarının icra tavırlarını korurken, diğer yandan da evrensel armoni, ezgi ve ritmleri müziğine katmış. Albümde 14 şarkı yer alıyor.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et