BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

İyi oyuncuların bir araya geldiği Mutlu Aile Defteri, Ege yöresinin güzel ışığına sahip, zaman zaman Adile Naşit’li, Münir Özkul’lu eski Yeşilçam komedilerinin sıcaklığını hissettiren, kolay tüketilse de ardında güzel ve yapıcı duygular bırakan bir film.

DVD

Ailen bazen Alien görünür gözüne: Mutlu Aile Defteri

İyi oyuncuların bir araya geldiği Mutlu Aile Defteri, Ege yöresinin güzel ışığına sahip, zaman zaman Adile Naşit’li, Münir Özkul’lu eski Yeşilçam komedilerinin sıcaklığını hissettiren, kolay tüketilse de ardında güzel ve yapıcı duygular bırakan bir film.

tuncel-kurtiz

Şubat ayında vizyona giren Mutlu Aile Defteri, Eylül’de sonsuzluğa uğurladığımız Tuncel Kurtiz’in oynadığı son film olmuştu.

sisko-ninja Ege Görgün (Landlord)

Mutlu Aile Defteri en güzel sürprizi, dizilerde ve filmlerde “en ciddi rollerin adamı” olarak görmeye alıştığımız Tuncel Kurtiz’i eğlenceli ve komik bir tuncel-kurtiz4rolde karşımıza çıkarmasıydı. Filmden çok Kurtiz’i konuşmak istiyor gönül. Kasım 2010’da Esquire’a kapak olduğunda kendisiyle Antalya’da yaptığımız keyifli sohbeti röportaj/anlatı olarak derginin sayfalarına taşımıştık. Türkiye kendisi hakkında pek çok ayrıntıyı – misal İzmit, Bahçecik’te doğduğunu; ustanın hayatta en çok annesini özlediğini – o röportajda öğrenmişti. Bense o röportaj/anlatıya sığdırabildiklerimden çok fazlasını öğrenmiştim. Bir daha görüşme fırsatımız olmadı kendisiyle, dolayısıyla şiire olan sevgisine tanık olunca ona vermek istediğim, hatta vermeyi taahhüt ettiğim İngilizce şiir kitaplarını ona teslim edemedim. Mekanı cennet, etrafı şairlerle dolu olsun.

mutlu-aile-defteri_2

Dizi yönetmeni Nihat Durak’ın 2006 tarihli İlk Aşk’ın ardından ikinci kez bir sinema filmi için kamera arkasına geçtiği Mutlu Aile Defteri, dul Emekli Albay Yıldırım Taşyumruk’un askeri disiplinle, sevgisini hiç belli etmeden – aslında edemeden – yetiştirdiği çocuklarıyla ilişkilerini konu alan bir aile komedisi. Yaşı yetmişe gelen Albay bir gün elinde tüfek karga kovalarken damdan düşer. Bu kaza üstüne iki oğlu ve kızı babalarının yanına koşunca aile yeniden bir araya gelir. Ancak çocukları babalarının ve birbirlerinin karşısına yalanlar üstüne inşa edilmiş sahte hayatlarla çıkmışlardır. Birisi kendini olduğundan zengin, diğeri olduğundan çık fakir göstermektedir. Üniversiteli genç kız nişanlısını onu hastaneye getiren taksi şoförü olarak tanıtır. Bu yalanlar yavaş yavaş su yüzüne çıkacaktır elbette. Yaşanan büyük hayalkırıklıklarından sonra geriye sığınılacak tek bir liman kalacaktır: azarıyla, disipliniyle baba hamiliği.

Mutlu_Aile_defteri-1

İyi oyuncuların bir araya geldiği Mutlu Aile Defteri, Ege yöresinin güzel ışığına sahip, zaman zaman Adile Naşit’li, Münir Özkul’lu eski Yeşilçam komedilerinin sıcaklığını hissettiren, kolay tüketilse de ardında güzel ve yapıcı duygular bırakan bir film. Alçakgönüllü hikayesini, prodüksiyonunu taçlandıran oyunculuklarına ve kamera arkası ekip de ayak uydurunca ortaya kalburüstü bir sonuç çıkmış. Kısa bir zamanda projelendirilip kotarıldığı izlenimi edinmenize ve size metne daha fazla esprinin yedirilmesi gerektiğini düşündürtmesine rağmen; aradığınızı bulduğunuz bir aile komedisi Mutlu Aile Defteri.

mutlu-aile-defteriMutlu Aile Defteri

Yön: Nihat Durak

Sen: Emre Özdür, Volkan Sünbül, Ali Demirel

Oyn: Tuncel Kurtiz, Binnur Kaya, İlker Aksum, Bülent Emrah Parlak, Büşra Pekin, Öner Erkan

Yapım: 2012 / Türkiye

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et