BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

DVD

Ev Sineması: American Ultra

Sinemaya her zaman klasik formda film izlemeye gidecek değiliz ya; bazen de bir denemeye, projeye ya da başkasının oyununa şahit olmaya gideriz. American Ultra dramatik yapı nerede diye canınızı sıkmazsanız müthiş eğlenceli ve gözünüzü kırpmadan izleyeceğiniz bir aksiyon filmi.

Sinemaya her zaman klasik formda film izlemeye gidecek değiliz ya; bazen de bir denemeye, projeye ya da başkasının oyununa şahit olmaya gideriz. American Ultra dramatik yapı nerede diye canınızı sıkmazsanız müthiş eğlenceli ve gözünüzü kırpmadan izleyeceğiniz bir aksiyon filmi.

american-ultra-poster

Alacakaranlık (The Twilight Saga) yıldızı Kristen Stewart ve iyi-kötü her filmde parlamayı beceren Oscar adayı Jesse Eisenberg’i başrollerde sunan American Ultra, sadece Amerikalıların yapabileceği bir “kaçış oyunu”. Haksızlık etmeyelim, ilk saniyeden itibaren aksiyon yaratma derdiyle roller coaster gibi davranmıyor. Evet, “birazdan şunları izleyeceksiniz yani beklentinizi yüksek tutun” tadında bir numarayla başlıyor ama ilk iş olarak gerçekten karakterlerini tanıtıyor. Kim olduklarını, ne iş yaptıklarını, günlük hayat dertlerini hatta hayallerini öğrenmemizi sağlıyor film, Mike ve Phoebe’nin.

Kristen Stewart için bir parantez açmak lazım bu noktada. Alacakaranlık Serisi’nin dört filmini dörtten az mimikle tamamlayan 1990 doğumlu aktris, Sils Maria ve Perde’de (Clouds of Sils Maria) Juliette Binoche’un, Unutma Beni’de (Still Alice) Julianne Moore’un karşısında ezilmemeyi başarmıştı. American Ultra’da da çok iyi. Üstelik iyi olmasına gerek bile yokken; izleyici kopan uzuvlarla, ardı kesilmeyen patlamalarla, FPS tadında çekimlerle yeterince meşgul. Oyunculuğunu ne kadar geliştirdiği gözden kaçacak gibi değil.

maxresdefault

Hüzünlü bir aşk var perdede. Mike kendini yıllarca hiçbir şey yapmadan yolun kenarında durmuş bir ağaca benzetiyor. Phoebe ise her yere gidebilecek bir otomobil. Bir gün gelip ağaca çarpıyor ve baam!, artık bir yere ayrılamaz hale geliyor. Çok seviyorlar birbirlerini ancak Mike’ın sorunları nedeniyle kasabadan çıkamıyor, uyuşturucu eşliğinde yitip gitmeye mahkûm bir hayat yaşıyorlar. Ta ki öyle olmadığı anlaşılana kadar.

Yapım ve dağıtımında büyük stüdyoların adının geçmediği American Ultra nispeten bağımsız sayılabilecek bir çalışma. Filmin en dikkat çeken yanlarından biri makyaj çalışması. Oscar almış filmlerdeki makyajlar bile bazen gülünç dururken, American Ultra gerçeğe dokunuyor. Müzikler iyi. Yapım tasarımı da öyle. İran kökenli yönetmenin daha büyük projelere davet edileceğine şüphe yok. En başta söylediğimiz gibi, karşınızdaki işi sanat eserinden çok eğlence olarak yargılarsanız çok sevmeniz mümkün.

American-Ultra-Movie-Preview-Set-Visit1

Özel Seçenekler: American Ultra’yı Etkinleştirmek (21’48”) tutkulu ekiple yapılan röportajları içeren bir yapım belgeseli. Suikast Bütçesi (3’18”) başkarakterin film boyunca öldürmek için kullandığı alet edevatın fiyatını gösteren nüktedan bir video klip. Ayrıca filmin fragmanı, Türkçe dublaj, menü ve altyazı mevcut.

AmUltra_ Poster (Custom)American Ultra

Yönetmen: Nima Nourizadeh

Senaryo: Max Landis

Oyuncular: Jesse Eisenberg, Kristen Stewart, Connie Britton

2015 / ABD / 92 dk.

Şirket: As Sanat (Movie Box)

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et