BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Haber

‘Sessizliğin Kardeşleri’ için BAK’ıyoruz!

Disiplinlerarası sanatçı Taylan Mintaş’ın BAK! adlı sergisi 19 Mart’ta Arnavutköy Joint Idea’da sanatseverleri bekliyor! Seyircileri şaşırtacak malzemelerle üretilmiş eserlerin geliri Mintaş’ın 2012’de başladığı Sessizliğin Kardeşleri adlı belgeselin tamamlanması için kullanılacak.

TaylanMintas_Gelecek Serisi-V_Son Bakis_ 95x120, 2012

Disiplinlerarası işleriyle tanıdığımız genç sanatçı Taylan Mintaş’ın yeni kişisel sergisi BAK!, 19 Mart’ta Arnavutköy Joint Idea’da açılıyor. Söylemek isteyip söyleyemediklerine odaklanarak resim ve heykeli harmanlayan çalışmalarıyla dikkat çeken Mintaş, insan, vücut ve formu öne çıkardığı sergisi BAK!’ta, İdeal Form ve Mekân ve İnsan adlı serisini sanatseverlerin keşfine sunuyor. Serginin açılışında ayrıca, ödüllü besteci ve müzisyen Başar Ünder, Mintaş’ın işlerinden yola çıkarak hazırladığı özel bir performans gerçekleştirecek.

Dünyayı değiştiren ‘ahraz’ kuzenler

22 Mart’a dek sürecek ve ziyaretçileri bir arada görmeye alışık olmadıkları türlü malzemelerle karşılayacak olan BAK!’ın tüm geliri, Mintaş’ın 2012 yılında çekimlerine başladığı Sessizliğin Kardeşleri adlı filminin yapımı için kullanılacak. Mintaş Film’in yapımcılığını üstlendiği film, yönetmenin yıllar sonra ziyaret ettiği köyünde, doğuştan ahraz (sağır ve dilsiz) kuzenlerinin aralarında geliştirdikleri özel iletişim dilini ve çevrelerindeki hayatları nasıl değiştirdiklerini belgeliyor. Post-prodüksiyon çalışması halen süren filmin tamamlanması için ayrıca, kitlesel fonlama sitesi Fongogo’da bir kampanya devam ediyor.

Marmara Üniversitesi’nde resim eğitimi sürerken bir yandan usta ressam Memet Güreli’nin atölyesinde burslu olarak eğitim gören Taylan Mintaş, resim, heykel, video ve enstelasyon alanlarında eserler üretirken aynı zamanda görüntü yönetmenliği ve yönetmenlik yapıyor.

TaylanMintas_Gelecek Serisi-VIII_Adem ve Havva_150x200 cm, 2013

BAK!

Tarih: 19–22 Mart 2016

Yer: Joint Idea Arnavutköy

Adres: Tekkeci Sokak, Arnavutköy, Beşiktaş, İstanbul

Tel: 0 212 522 5400

Sergi ve Sessizliğin Kardeşleri kampanyası hakkında detaylı bilgi için:

https://www.facebook.com/events/1724945541056585/

http://www.fongogo.com/p/sessizligin-kardesleri

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et