BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Jack Jansen (Zac Efron) öfkesini kontrol edemediği için üniversiteden atılmış profesyonel bir yüzücü. Düzgün bir vücudu var ve gece gündüz iç çamaşırlarıyla geziyor. Annesi terk ettiğinden beri kadınlarla ilgili ciddi sıkıntı içinde.

Serkan Çellik

Bu hafta vizyona giren filmler (12 Nisan 2013)

Jack Jansen (Zac Efron) öfkesini kontrol edemediği için üniversiteden atılmış profesyonel bir yüzücü. Düzgün bir vücudu var ve gece gündüz iç çamaşırlarıyla geziyor. Annesi terk ettiğinden beri kadınlarla ilgili ciddi sıkıntı içinde.

korkunc

Bu hafta altı film vizyona giriyor. Lee Daniels yönetmenliğindeki Gazeteci Çocuk, çözülmesi gereken kafa karıştırıcı bir davayı ve gazeteci bir çocuğu merkezine alıyor. Korkunç Bir Film Serisinin beşincisinde izleyicileri bu kez Evil Dead, Siyah Kuğu, Paranormal Activity, Başlangıç filmlerine yapılan göndermeler bekliyor. Atatürk’ün Fedaisi Topal Osman: Cumhuriyete Giden Yol, tarihi olayları ve kahramanları mercek altına alan filmler furyasının bir örneği . Bu filmin mercek altına alınan karakteri de bir dönem Atatürk’ün korumalığını yapan Topal Osman. Yönetmeni Joseph Kosinski’nin kendi çizgi romanından sinemaya uyarlanan Oblivion, kıyamet sonrası bir kurguya sahip. Haftanın tek animasyon filmi Croodlar, yaşadıkları mağara yerle bir olunca yaşamlarını sürdürecek yeni bir yer arayışına çıkan Croodların maceralarını anlatıyor. Filmin Türkçe seslendirme kadrosunda Aslı Tandoğan da yer alıyor. 49. Altın Portakal Film Festivali’nde yönetmeni Erdem Tepegöz’e En İyi Yönetmen ödülünü kazandıran Zerre, kızıyla annesine bakmak için hayat kavgası veren Zeynep’in yaşamını gözler önüne seriyor. Filmin yönetmeniyle yapılan iki Ters Ninja söyleşisini buradan ve buradan okuyabilirsiniz. Herkese iyi seyirler…

Gazeteci Çocuk gazeteci_cocuk_afis

The Paperboy

Yönetmen: Lee Daniels

Senaryo: Lee Daniels (senaryo), Peter Dexter (senaryo ve roman)

Oyuncular: Zac Efron, Matthew McConaughey, Nicole Kidman

Yapım: 2012/ ABD/ 107 dk.

Jack Jansen (Zac Efron) öfkesini kontrol edemediği için üniversiteden atılmış profesyonel bir yüzücü. Düzgün bir vücudu var ve gece gündüz iç çamaşırlarıyla geziyor. Annesi terk ettiğinden beri kadınlarla ilgili ciddi sıkıntı içinde. Ward Jansen (Matthew McConaughey) eşcinsel bir gazeteci. İçmeyi, tuttuğunu koparmayı ve cinsel hayatını renklendirmeyi seviyor. Charlotte Bless (Nicole Kidman) orta yaşlı bir Barbie. İhtiyaçları seks yapmak ve güzel görünmek. Hapisteki adamlara cinsel içerikli mektuplar yazmayı seviyor. Hillary Van Wetter (John Cusack) cinayetten hüküm giymiş bir kaybeden. Biraz aptal, ağzı bozuk ve cinsel dürtülerine gem vurmayı beceremiyor. Yardley Acheman (David Oyelowo) kibirli, yalancı ve takıntılı bir gazeteci. Renkli derisinin getirdiği dezavantajları günlük yaşamına yansıtmamak için elinden geleni yapıyor. İstediğini elde etmek uğruna bedenini kullanabiliyor.

gazeteci_cocuk1

Gazeteci Çocuk’da (The Paperboy) Lee Daniels yukarıda bahsettiğimiz bir grup arızalı karakteri 1960’lı yılların Florida sıcağında serbest bırakmış, kamerasıyla yaptıklarını takip ediyor. Onları bir araya getiren olaydan çok, süreçte ne yaptıklarıyla ilgileniyor. İlk paragraftan anlayacağınız üzere cinselliği yaşamlarında önemli yere koyan bu insanları bir araya getiren olay ise yaşayanlar için büyük, haberdar olanlar için benzerlerine sık rastlandığından kolayca unutulacak cinsten. İdam mahkûmu bir adamla evlenmek isteyen güzel bir sarışın ve onları haber yapmak isteyen gazeteciler var karşımızda.

gazeteci_cocuk2

Yönetmenin filmiyle yapmak istediklerini anlamaya çalışıp Zac Efron’un canlandırdığı Jack karakterinden örnek verelim. Jack film boyuncu seks ikonuna dönüşsün diye uğraşılmış. Oturuşu, bakışı, altı bağlanmış gibi duran iç çamaşırı dışında hep çıplak gezişi, yağmur altında dans etmesi, gücü, özgüveni vs. Daniels, Zac Efron ikonlaşsın diye çekmiş sanabilirsiniz filmi. Oysa Matthew McConaughey için de bir o kadar uğraşmış. Güzel çocukluktan iyi oyunculuğa terfi edip ödül kovalayan McConaughey bir kez daha fiziksel anlamda zorlayıcı ve cesur bir role girişmiş. (İki yılda beş tane iddialı bağımsızda oynadı aktör ve övgüler de aldı ama eli hala boş bu arada.) Nicole Kidman’ın Charlotte rolü için yine aynı şey geçerli. Efendi kadından arıza fettana geçiş yaptığı, arkadaşının üzerine işeyen bu karakter Kidman bir Oscar daha alsın diye yazılmış gibi. (Altın Küre adaylığı ile yetinildi.)

gazeteci_cocuk4

Bahsettiğimiz hesapçılık perdede yaşananlarla seyirci arasına buzdan duvar örüyor. Bir Amerikan bağımsızından beklenecek tüm sıra dışı durumlara ve ana akım sinemanın girmeye korkacağı aşırılıklara da bu hesap kitap sonucu yer verilmiş gibi duruyor. Oyuncuları parlatmak için uğraşılırken hikâye anlatma sanatı bir köşeye atılmış. Bilindik ve sürprizsiz öykü tüm bunları bir arada tutmaya yetmemiş.

Serkan Çellik

* * *

Korkunç Bir Film Vkorkuncbirfilm_afis

Scary Movie V

Yönetmen: Malcolm D. Lee

Senaryo: Pat Proft, David Zucker

Oyuncular: Lindsay Lohan, Charlie Sheen, Ashley Tisdale

Yapım: 2013/ ABD/ 85 dk.

* * *

Atatürk’ün Fedaisi Topal Osman:ataturkun_fedaisi_afis

Cumhuriyete Giden Yol

Yönetmen: Atilla Akarsu

Senaryo: Atilla Akarsu

Oyuncular: Reha Beyoğlu, Orhan Kılıç, Mehmet Tokat

Yapım: 2013/ Türkiye/ 90 dk.

* * *

croodlar_afisCroodlar

Croods

Yönetmen: Kirk De Micco, Chris Sanders

Senaryo: Chris Sanders, Kirk De Micco

Seslendirme: Nicolas Cage, Ryan Reynolds, Emma Stone

Yapım: 2013/ ABD/ 98 dk.

* * *

Oblivionoblivion_afis

Yönetmen: Joseph Kosinski

Senaryo: Joseph Kosinski, Karl Gajdusek

Oyuncular: Tom Cruise, Olga Kurylenko, Andrea Riseborough

Yapım: 2013/ ABD/ 126 dk.

* * *

zerre_afisZerre

Yönetmen: Erdem Tepegöz

Senaryo: Erdem Tepegöz

Oyuncular: Jale Arıkan, Rüçhan Çalışkur, Özay Fecht, Dilay Demirok

Yapım: 2012/ Türkiye/ 90 dk.

* * *

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et