BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Bu hafta üç yeni film vizyona giriyor. Disney ve Bruckheimer ortaklığında ortaya çıkarılan yeni gişe canavarı Sihirbazın Çırağı, romantik komedi B Planı ve Sırbistan'dan sıradışı bir film: Sıradan İnsanlar.

Vizyon

Bu hafta vizyona giren filmler (16 Temmuz 2010)

Bu hafta üç yeni film vizyona giriyor. Disney ve Bruckheimer ortaklığında ortaya çıkarılan yeni gişe canavarı Sihirbazın Çırağı, romantik komedi B Planı ve Sırbistan’dan sıradışı bir film: Sıradan İnsanlar.

Bu hafta üç yeni film vizyona giriyor. Disney ve Bruckheimer ortaklığında ortaya çıkarılan yeni gişe canavarı Sihirbazın Çırağı, romantik komedi B Planı ve Sırbistan’dan sıradışı bir film: Sıradan İnsanlar.

Sıradan İnsanlar / Ordinary People


Yön: Vladimir Perisic
Sen: Vladimir Perisic
Oyn: Relja Popovic , Boris Isakovic, Miroslav Stevanovic
Yapım: 2009, Fransa – Sırbistan, 80 dk.

Sabahın erken saatlerinde bir otobüs bilinmeyen bir yere doğru 7 asker taşımaktadır. Aralarından 20 yaşındaki Dzoni, ayak uydurmakta zorlanan bir acemi askerdir. Balkanlar’da terk edilmiş bir çiftliğe varırlar. Onlardan beklenenin ve misyonlarının ne olduğu hakkında etrafındaki gizemden rahatsız olan Dzoni, bunu ortaya çıkarmaya çalışır. Kavurucu sıcağın altındaki uzun bekleyişleri böylece başlar. İçinde bir grup korkuyla bakan adamın olduğu otobüs yanlarına gelir. Bölük komutanı gelenlerin düşman olduğunu söyler. Endişe içinde bekleyen 7 asker, az sonra harekete geçmek zorunda kalacaklarının farkındadırlar. Savaşı ve insan olma halini sorgulayan film, 2009 Saraybosna Film Festivali’nde En İyi Film ve En İyi Erkek Oyuncu FIPRESCI Ödülü (R. Popovic) almış ve Cannes Eleştirmenler Haftası’nda Altın Kamera için yarışmıştı.

Sihirbazın Çırağı / The Sorcerer’s Apprentice

Yön: Jon Turteltaub
Sen: Larry Konner – Mark Rosenthal
Oyn: Nicolas Cage , Jay Baruchel , Alfred Molina , Monica Bellucci
Yapım: 2010, ABD

Kara şahin düştü, Armageddon, Pearl Harbor gibi filmleriyle aksiyon türü sevenlerinin hafızalarına kazınan ünlü yapımcı Jery Bruckheimer ile onun daha önce yapımcılığını üstlendiği The Rock (1996), Con Air (1997), Gone in 60 Seconds (2000) ve National Treasure (2004) adlı dört filminde oynayan Nicholas Cage, Sihirbazın Çırağı / The Sorcerer’s Apprentice’e de birlikte imza atıyor. Dave (Baruchel), Balthazar Blake adında tuhaf biri (Cage) aniden hayatına girdiğinde fizik dersinden geçmeye çalışan ve rüyalarının kızı Becky’en (Palmer) randevu koparmaya çalışan bir üniversite öğrencisidir. Balthazar’ın günümüzde bir sihirbaz olduğu ortaya çıkar, aynı güce sahip hatta kendi gücünü aşan birini bulmak için uzun süredir arama yapmaktadır. Ancak uzun zamandır rakibi olan, Maxim Horvath (Molina), sadece Blake ve Dave’i değil tüm New York şehrini tehdit eder, bahtsız Dave gönülsüz de olsa Balthazar’ın koruması altına girer, hızlı bir sihirbazlık sanatı ve bilimi eğitimi alır. Bu alışılmadık ortakların, Horvath ve karanlığın güçleri günümüz Manhattan’ını mahvetmeden önce onları durdurması gerekmektedir.

B Planı / The Back-up Plan

Yön: Alan Poul
Sen: Kate Angelo
Oyn: Jennifer Lopez , Alex OLoughlin , Michaela Watkins , Eric Christian Olsen
Yapım: 2010, ABD, 106 dk

Doğru erkeği arayarak yıllarını cömertçe “harcayan” Zoe (Jennifer Lopez), “Eyvah, 30’larıma geldim, artık anne olmalıyım” diye dır dır etmeye başlayan içinden gelen sesinin de etkisiyle artık daha fazla beklemeyip annelik planını hayata geçirmeye karar verir. Fakat ne hikmetse, tek başına gebelik işlemi için girişimde bulunduğu hastaneden çıkınca kader onu aynı gün hayatının erkeği Stan (Alex O’oughlin) ile karşılaştıracaktır. Hayatı birdenbire rayından çıkan Zoe, bu yanlışlıklar komedisinin içinde bakalım pirincin taşını ayıklayabilecek mi?

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et