BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

İlkel çağların yenilmez barbar savaşçısı Conan bir kez daha beyazperdede. Belki Arnold Schwarzanegger’lı filmler kadar heyecan uyandırmıyor ve o kadar ağırlığı yok ama o filmlerden daha enerjik, daha akıcı bir seyri olduğunu da kabul etmek lazım.

DVD

Bugün menüde DVD var: Aşırıcılar’dan Doğaüstü’ne 9 Film

İlkel çağların yenilmez barbar savaşçısı Conan bir kez daha beyazperdede. Belki Arnold Schwarzanegger’lı filmler kadar heyecan uyandırmıyor ve o kadar ağırlığı yok ama o filmlerden daha enerjik, daha akıcı bir seyri olduğunu da kabul etmek lazım.


Geçtiğimiz aylarda piyasaya çıkan DVD’ler arasından seçtiğimiz dokuz tanesine kısaca göz atıyoruz. Bu seyri lezzetli menüden gönlünüze göre olanı seçmek de size kalıyor.


Aşk ve Kan

In the Land of Blood and Honey
Yön: Angelina Jolie
Oyn: Zana Marjanoviç, Goran Kostic

Angelina Jolie’nin yazıp yönettiği ve bir de yapımcılığını üstlendiği film, Sırplar’ın Boşnaklar’a, özellikle de Boşnak kadınlara reva gördüğü zûlmü bir aşk hikayesi üstünden anlatıyor. Savaştan önce sevgili olan Ayla ve Daniel’in yolları yine buluştuğunda Daniel eli kanlı bir Çetnik, Ayla ise onun esiridir. Angelina ilk filminde hem fena bir iş çıkarmıyor, hem de duyarlılığını bir kez daha kanıtlıyor.

Conan The Barbarian

Yön: Marcus Nispel
Oyn: Jason Momoa, Ron Perlman, Rose McGowan

İlkel çağların yenilmez barbar savaşçısı Conan bir kez daha beyazperdede. Belki Arnold Schwarzanegger’lı filmler kadar heyecan uyandırmıyor ve o kadar ağırlığı yok ama o filmlerden daha enerjik, daha akıcı bir seyri olduğunu da kabul etmek lazım. Filmde, köyünü talan edip babasını öldüren zalim bir düşman var Conan’ın karşısında. Büyünün gücüyle dünyaya hükmetmek arzusundaki bir düşman…

Paris’te Gece Yarısı

Midnight in Paris
Yön: Woody Allen
Oyn: Owen Wilson, Marion Cotillard

Nişanlısıyla Paris’e tatile gelen Hollywood senaristi, acemi roman yazarı geceleri bir tür zamanda yolculuk yapıp geçmişi yaşamaya başlar. Allen, eleştirmenlerin yerlere göklere sığdıramadığı filminde, rahatlıkla kendisiyle özdeşleştirilebilecek ana karakter aracılığıyla Hemigway, Fitzgerald gibi yeteneklerine hayran olduğu yazarlarla takılıyor, Picasso gibi büyük bir ressamın sevgilisi ve modeliyle çıkıyor, 1920’li yılların bohem atmosferini teneffüs ediyor. Tabi bizlere de ettiriyor.

Aşırıcılar

The Borrowers
Yön: Hiromasa Yonebayashi

Modern zaman Andersen’i Hayao Miyazaki’nin senaryosundan uyarlanan, ve her anlamda onun izinden giden bu animede bir kır evinde gizlice yaşamlarını sürdüren bir “parmak insan” ailesiyle tanışıyoruz. Ailenin hayatı eve bir çocuğun gelmesinin ardından değişir. Çocuk ailenin küçük kızını görür ama neyse ki kimseye bir şey söylemez. Dostluğun, tüm canlılara saygı duymanın ve ailenin önemine vurgu yapan çok değerli bir film.

Doğaüstü

Chronicle
Yön: Josh Trank
Oyn: Dane DeHaan, Alex Russel

Üç lise öğrencisi çok da anlaşılmayan bir şekilde olağanüstü güçlere kavuşurlar. Filmde bu süreci ve devamını kendilerinin kaydettikleri kamera günlüklerinden izliyoruz. Önce onların bu güçlerin sınırlarını keşfetmesine, sonra da içlerinden birinin bu güçleri öfkesi ve hırsları uğruna kullanmaya başlamasına tanık oluyoruz. Popülerleşen süper kahraman kültürünü sömürmek yerine, hikayeye ve karakterlere önem veren başarılı bir film.

Çapraz Ateş

Haywire
Yön: Steven Soderbergh
Oyn: Gina Carano, Ewn McGregor, Michael Fassbinder

Depmeliboks (kick-box) erbabı Gina Carano’yu kafes dövüşlerinde izledikten sonra onunla bir aksiyon filmi çekmeyi kafaya koyan Soderbergh, kadrosuna da ufak rollerde görülmek üzere Michael Douglas, Bill Paxton ve Antonio Banderas gibi dostlarını katıp işe koyulmuş. Ama Gina’dan başka bir cazibe noktası yok filmin. Gina filmde “Jason Bourne”umsu bir ajan rolünde.

Pamuk Prenses’in Maceraları: Ayna Ayna Söyle Bana

Mirror Mirror
Yön: Tarsem Singh Dhandwar
Oyn: Julia Roberts, Lilly Collins

Pamuk Prenses masalının bu yeni ve modern versiyonunda kötü kalpli üvey annesi tarafından sürgüne gönderilen Pamuk Prenses Kraliçe’nin planlarını bozmak için yine 7 cüceden yardım alıyor. Filmin neşesi mizahi dili ve Roberts’ın ışığı; albenisi ise Singh’e has görselliği.

Siyah Giyen Adamlar 3

MIB 3
Yön: Barry Sonenfeld
Oyn: Will Smith, Tommy Lee Jones

Serini 3. filmi gizemli ajan K hakkında daha fazla şey öğrenmemizi sağlıyor. Hem arkadaşının hayatı, hem de tüm insanlığın geleceği tehlikeye girince J evrenin en tehlikeli suçlularından birini durdurmak için geçmişe yolculuk etmek zorunda kalır. Serinin en enerjik filmi.

Öğretmen

Yön: Kartal Tibet
Oyn: Kemal Sunal, Selma Sonat, Renan Fosforoğlu

Sunal’ın 80’lerin sonumda yaptığı sosyal içerikli güldürülerinden olan Öğretmen, başarılarından dolayı ödül olarak Anadolu’dan İstanbul’a tayin edilen bir öğretmenin geçim sıkıntısı öyküsünü konu alıyor. Ek iş olarak farklı meslekleri denemeye mecbur kalan Hüsnü Öğretmen giderek ruh sağlığından olacaktır.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et