BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

TV ve yapım şirketlerinin ekonomik krizi "enfes" bir bahane olarak kullanıp çalışanları sömürmek adına yeni bir merhale kaydettikleri 90 dakikalık dizi formülü, hemen her sektör çalışanının feryat etmesine rağmen tam gaz sürüyor.

Dizi

Dizi dizi eziyet

TV ve yapım şirketlerinin ekonomik krizi “enfes” bir bahane olarak kullanıp çalışanları sömürmek adına yeni bir merhale kaydettikleri 90 dakikalık dizi formülü, hemen her sektör çalışanının feryat etmesine rağmen tam gaz sürüyor.

TV ve yapım şirketlerinin ekonomik krizi “enfes” bir bahane olarak kullanıp çalışanları sömürmek adına yeni bir merhale kaydettikleri 90 dakikalık dizi formülü, hemen her sektör çalışanının feryat etmesine rağmen tam gaz sürüyor.

Daha önce yazarımız Turgay Özçelik‘in konu ile ilgili yazısının ardından SENDER‘in (Senaryo Yazarları Derneği) kamuoyu açıklamasına yer vermiştik. Söz konusu yazıya bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

SENDER‘in çağrısı -elbette ki- bir değişime yol açmadı, ama bu işin peşini bırakmaya hiç de niyetli değil. Yeni bir eylemle seslerini duyurmaya, kapitalizmi biraz insafa getirmeye çalışacaklar.

Dizi setleri duruyor, çalışanlar protesto ediyor!

“Yerli dizi yersiz uzun!”

24 Aralık saat 19.00’da senaryo yazarları kalem bırakacak, yönetmenler stop diyecek, setler duracak ve şalterler inecek. Tüm sektör çalışanları servislere binip bu defa Taksim Meydanı’na AKM’nin önüne gelecekler.

“Yerli dizi yersiz uzun!” sloganıyla yola çıkan Senaryo Yazarları Derneği SENDER, ikinci eyleminde bu defa tüm sektör çalışanlarıyla birlikte ilgililere çağrı yapacak. Dünya standartlarını hiçe sayarak kaliteyi düşüren ve insanlık dışı çalışma koşullarını yaratan, dizi sürelerini 45 dakikaya indirme taleplerini tekrarlayacaklar. Sinema Emekçileri Sendikası SİNESEN’in de katılımıyla saat 19.00’da Taksim’de AKM’nin önünde toplanacaklar.

24 Aralık 2008’de gecenin geç saatlerine kadar süren bir setin ardından evlerine giderken trafik kazası geçirip hayatlarını kaybeden meşlektaşları Zehra Sezgin ve Tülay Ergildi’yi de anarak, setlerde hastalıklara, kazalara, ölümlere varan insanlık dışı çalışma koşullarını protesto edecekler.

Yayında olan birçok dizinin yönetmenleri, senaryo yazarları, oyuncuları, müzisyenleri ve ekiplerinin katılacağı eylemi gerçekleştirecek olan sektör çalışanları, seyincilerini de destek vermeye çağırıyor.

24 Aralık 2010 Cuma günü, saat 19.00’da AKM’nin önünde buluşalım dünya standartlarında süreler ve insanca çalışma koşulları için elele verelim.

SENDER

Senaryo Yazarları Derneği

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et