BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

DVD

Ev Sineması: Prensim ve Sen Benimsin

PRENSİM

Tony ile bir kayak kazası sonrası yerleştiği rehabilitasyon merkezinde tanışıyoruz. Paolo Sorrentino’nun aynı yıla denk düşen Gençlik (Youth) filmi geliyor akla. Orada iyi kötü geçmişleriyle yüzleşen karakterler vardı, burada da kötü bir ilişkiden çıkmış orta yaşlı bir kadın var ancak Tony’nin durumu biraz daha sarsıcı. Yıllara yayılan, iniş çıkışlarla dolu, unutulmaz bir aşk öyküsü onunki.

mon_roi_still

Fransız sinemacı Maiwenn yönetmen koltuğuna oturduğu dördüncü uzun metrajda senaryoyu da ortak yazarak dört başı mamur bir aşk öyküsü anlatmış. Georgio ile Tony arasındaki uzun süreli ilişki kilit sahnelerle aktarılarak tüm süreci görmüşüz gibi hissetmemiz sağlanmış. Kaçış psikolojisine odaklanan ve kusursuz işleyen senaryoya yönetmenin etkileyici tercihleri de eklenince ortaya karşı konması güç bir aşk filmi çıkmış. Mutlaka görülmeli.

Özel Seçenekler: Başka Sinema Seçkisi’nin 75 numaralı diski olarak özel karton kutuda dağıtılan DVD’de filmin fragmanını, fotoğraf galerisini ve kliplerini bulmak mümkün.

0000000715737-1Prensim (Mon Roi)

Yönetmen: Maiwenn

Senaryo: Etienne Comar, Maiwenn

Oyuncular: Vincent Cassel, Emmanuelle Bercot, Louis Garrel

2015 / Fransa / 120 dk.

Şirket: Bir Film (Fabula)

 

SEN BENİMSİN

Dünyaca ünlü rock yıldızı Marianne sesini kaybetme tehlikesi yaşamış ve ameliyat olduktan sonra İtalya sınırlarındaki bir adada erkek arkadaşı Paul ile baş başa nekahet dönemine girmiştir. Eski sevgilisi ve iş ortağı Harry bir gün varlığından kısa süre önce haberdar olduğu kızı Penelope’yle beraber habersizce çıkagelir. Hiç durmadan konuşan, kişisel alanlara tecavüz etmekten çekinmeyen ve cinsellikte sınır tanımayan Harry’ye (Ralph Fiennes) geri kalan üç kişinin her biri farklı tepkiler vermektedir. Dayanılması da karşı konulması da güç olan bu adam, yaklaştığı herkesin yaşamını değiştirmektedir.

maxresdefault

Palermolu yönetmen Luca Guadagnino 2005’te çoksatan roman Melissa P.’yi uyarlamış, 2009’da Benim Adım Aşk (Io sono l’amore) ile uluslararası tanınırlığa erişmişti. A sınıfı oyuncularla çalıştığı Sen Benimsin’in büyük kısmını İngilizce çekmiş. İtalya’daki volkanik Pantelleria adasının doğal güzelliklerinde dört yabancının uzun uzun salındığı film günlük yaşamı resmederken acele etmiyor. Karakterleri yavaş yavaş, tekrarlanan davranışlar sayesinde tanıyoruz. Ada yaşamının hızına ayak uydurur gibi görünen dörtlü bir noktadan sonra yerliler gibi davranma çabasını bırakıp, hırs ve arzularına yenik düşüyor ve dingin atmosfer hareketleniyor.

Dört başarılı oyuncuyla tatile çıkmışsınız hissi yaratan Sen Benimsin, takibi kolay bir yaz dizisi kıvamında.

Özel Seçenekler: İki adet fragman, filmden klipler (3’51”), fotoğraf galerisi, Türkçe menü ve altyazı.

0000000706243-1Sen Benimsin (A Bigger Splash)

Yönetmen: Luca Guadagnino

Senaryo: David Kajganich (senaryo), Alain Page (hikaye)

Oyuncular: Ralph Fiennes, Dakota Johnson, Tilda Swinton, Matthias Schoenaerts

2016 / İtalya-Fransa / 119 dk.

Şirket: Bir Film (Fabula)

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et