BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

DVD

Ev Sineması: Anormal Aktivite 2, Sicario

İki yeni film raflarda yerini aldı.

İki yeni film raflarda yerini aldı.

sicario-movie-poster-wide

ANORMAL AKTİVİTE 2

Korkunç Bir Film’in (Scary Movie) yaratıcılarından Marlon Wayans’ın yazıp oynadığı Anormal Aktivite 2 (A Haunted House 2) Malcolm’ın yeni sevgilisi ve iki çocuğuyla taşındığı evde başına gelenleri anlatıyor. Filmin ismi Paramormal Activity’i çağrıştırsa da Wayans’ın mizah malzemesi yaptığı filmler Annabelle, Korku Seansı (The Conjuring) ve Ruhlar Bölgesi (Insidious).

maxresdefault

Film karakterlerinin saçma davranışları ve korku filmlerinin klişe erkekleri üzerinden kurulan mizah en çok da ırkçılık hassasiyetlerini ve politik doğruculuğu malzeme yaptığında güldürüyor. Günümüzün kamera çılgınlığı da bir başka konu. Malcolm’ın oyuncak bebekle yaşadığı hızlandırılmış “ilişkilerin tüm aşamaları” bölümü ve Meksikalı komşunun olduğu sahneler en eğlencelileri. Wayans mizahını seviyorsanız kaçırmayın, 42 yaşında 30 bile göstermeyen Marlon Wayans gülmenin işe yaradığının canlı kanıtı.

maxresdefault-2

Özel Seçenekler: Çıkartılmış Sahneler (17’55”) filmin dörtte biri uzunluğunda. Gülmeye doyamayanlar için epey malzeme mevcut. Ayrıca filmin fragmanı, Türkçe dublaj, menü ve altyazı mevcut.

0000000679970-1Anormal Aktivite 2 (A Haunted House 2)

Yönetmen: Michael Tiddes

Senaryo: Marlon Wayans, Rick Alvarez

Oyuncular: Marlon Wayans, Jamie Pressly

2014 / ABD / 84 dk.

Şirket: As Sanat (Movie Box)

SICARIO

Sicario izlemek sigara içmek gibi. Meraktan başlıyorsunuz. Prisoners ve Enemy ile akılları karıştıran Denis Villenvue‘un Cannes‘da yerden yere vurulan yeni filmi sonuçta ve Benicio Del Toro‘nun performansı konuşuluyor. “Sicario, tetikçi demektir” diyor film ve paketin ağzını açıyor. Bir grup polisin yaptığı hücre evi baskını ile ilk fırtı çekiyoruz izleyici olarak, uzun uzun. Bu sahne klasik kurgu anlayışına yüz vermiyor, bitti derken cesetleri bir kez daha gösteriyor. Beyaz bir kağıt silindir olduğunu bilmesine rağmen emin olmak için bakıp durması gibi içenin eline, Villenvue gördüğümüzden emin olmak istercesine defalarca cesetlere kesme yapıyor. Kate’in yaşadığı deneyim herkesin malumu olana dek ayrılmıyor olay yerinden. Benim tempom bu diyor, hızlı hızlı içip bir tane daha yakmayacağım, belki bunu bile bitmeden atarım.

sicario-blunt-desert

Sicario izlemek bir deneyim. Kate’in tavşan deliğinden geçip (ya da beyaz tavşanı izleyip) geldiği yerde kapıda bırakmak zorunda kaldığı ortağı dışında kimseye güvenmemesiyle temeli atılan tekinsizlik, Amerika-Meksika arası bir otoyola çıkıyor. Kate bir sigara daha yakıyor ancak yarım bırakmak istese de elindekini atabileceği bir yer yok. Bindiği araçtan çıkış yok, o yaktı, o seçti gitmeyi ve nikotin artık vücudunda söz sahibi. Merak duygusu gibi, korkarak olacaklardan, sürükleniyor.

Sicario nadir rastlanan, özenle çekilmiş, kusursuz işçilik içeren, heyecan verici bir suç filmi. Aynı zamanda üç dalda Oscar adayı ve mutlaka görülmeli.

Özel Seçenekler: Türkçe dublaj ve altyazı.

0000000679956-1Sicario

Yönetmen: Denis Villenvue

Senaryo: Taylor Sheridan

Oyuncular: Emily Blunt, Josh Bronlin, Benicio Del Toro

2015 / ABD / 116 dk.

Şirket: As Sanat (Chantier Films)

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et