BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Ege Görgün

En iyi blog, erişimi engellenmiş blogtur!

Arkadaş dediğimiz ama kardeş bildiğimiz bloglar’ın çoğuna erişim engellendi.  Herhalde tarihte böylesine büyük bir “susturma operasyonu” az görülmüştür. Düşünme ve düşünceyi beyan etme özgürlüğünü insanların ellerinden almaya kalkanlar hep olmuştur. Ama tarih onların eninde sonunda hakkettikleri cezayı aldıklarını da yazar. Bu özgürlükleri ellerinden alınmış toplumlar geri kalır, cahil kalır. Buna sebep olanlar bilmezler ki aslında en büyük cezaları, onların çocuklarının da geri ve cahil kalmış bir toplumda büyümeye mahkum edilmesidir.


“En popüler İnternet günlüğü (blog) servisi blogger.com, Türk Mahkemeleri tarafından engellenen büyük siteler kervanına katıldı.

İnternet dünyasının kişiselleşmesinde büyük rolü olan ve Web 2.0 dünyasının en yoğun şekilde kullanılan internet günlüğü (Weblog, Blog) servisi blogger.com‘a Diyarbakır 1. Sulh Ceza Mahkemesi 20.10.2008 tarih ve 2008/2761 sayılı kararı gereği erişim engellendi.

Servisin ana etki alanı blogger.com ile birlikte kullanıcıların günlüklerini yayınladıkları alt etki alanlarını barındıran blogspot.com etki alanına da erişim tüm alt etki alanları ile birlikte engellendi.”

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et