BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Ev Sineması köşemiz üç yeni filmle devam ediyor. Will Smith’li Dünya – Yeni Bir Başlangıç, Chan-wook Park’ın ilk Hollywood deneyimi Lanetli Kan ve Sam Raimi klasiği Şeytanın Ölüsü’nün yeniden çevrimi Kötü Ruh raflarda.

DVD

Ev Sineması: Dünya – Yeni Bir Başlangıç, Lanetli Kan ve Kötü Ruh

Ev Sineması köşemiz üç yeni filmle devam ediyor. Will Smith’li Dünya – Yeni Bir Başlangıç, Chan-wook Park’ın ilk Hollywood deneyimi Lanetli Kan ve Sam Raimi klasiği Şeytanın Ölüsü’nün yeniden çevrimi Kötü Ruh raflarda.

evil2

Ev Sineması köşemiz üç yeni filmle devam ediyor. Will Smith’li Dünya – Yeni Bir Başlangıç, Chan-wook Park’ın ilk Hollywood deneyimi Lanetli Kan ve Sam Raimi klasiği Şeytanın Ölüsü’nün yeniden çevrimi Kötü Ruh raflarda.

serkan-cellik Serkan Çellik

DÜNYA – YENİ BİR BAŞLANGIÇ

Üçüncü filmi Altıncı His ile ismini sinema tarihine kazıyan M. Night Shyamalan daha sonra ondan da etkileyici Ölümsüz ve Köy’ü çekmişti. Sudaki Kız ile düşüşe geçip Mistik Olay ile dibe vuran yönetmen; Son Hava Bükücü ile kişisel projelerden vazgeçip büyük bütçeli yapımlara yöneleceğinin sinyalini vermişti. 130 milyon dolarlık Dünya – Yeni Bir Başlangıç yönetmenin çizdiği yeni yolun ikinci filmi.

after1

Filmin konusu kısaca şöyle: Dünya yaşanamayacak hale gelince insanlar kendilerine başka bir yerleşim bulur. Uzakta geçen bin yılın ardından bir görev sırasında Kitai, babasıyla birlikte Dünya’ya zorunlu iniş yapar. 13 yaşındaki çocuk eve dönebilmek için tek başına göreve çıkarken, ağır yaralanan savaşçı baba Cypher gemide kalıp oğlunu yönlendirmek zorunda kalır.

Büyük Hollywood yapımlarının altından kalkabilecek yığınla yönetmen varken Shyamalan gibi sürpriz sonlu mütevazı filmleriyle tanıdığımız özgün bir ismin, bu tarz bir projede yer alması ilk bakışta üzüntü verici. Fakat gerilim ustası yönetmen dev setler ve özel efektlerle dolu bir filmde çalışsa bile imzasını sildirmemiş. İzlediğimizin bir Shyamalan filmi olduğunu hissedebiliyor oluşumuz hoş. Dünya – Yeni Bir Başlangıç yönetmen farkıyla yaz sezonunun birbirinden boş blockbusterlarından sıyrılıp ilgiyi hak ediyor.

after2

Ekstralar: “Bir Babanın Mirası” adlı bölümde Will Smith, oğlu Jaden ile çalışmanın nasıl olduğunu anlatıyor. Kamera arkası görüntüleri eşliğinde Jaden‘ı daha yakından tanıma fırsatı buluyoruz. “300 Saniyede 1000 Yıl” adlı özel seçenek tempolu müzik eşliğinde hızlı kurguyla yaratılmış bir yapım belgeseli. “Geleceğin Doğası” ise Costa Rica, California ve Utah’da çekim yapılan mekânları gezdiriyor izleyenlere. Ayrıca Türkçe dublaj, Türkçe altyazı ve fragmanlar mevcut.

afterposter Dünya – Yeni Bir Başlangıç (After Earth)

Yönetmen: M. Night Shyamalan

Senaryo: Gary Whitta, M. Night Shyamalan, Will Smith (öykü)

Oyuncular: Jaden Smith, Will Smith, David Denman, Sophie Okonedo

2013 / ABD / 100 dk.

Şirket: Tiglon

 

LANETLİ KAN

Babasını trafik kazasında kaybeden India, cenazede varlığını bile bilmediği amcası Charlie ile tanışır. Ruhsal dengesini kaybetmiş annesiyle yakınlaşan ve evlerinde yaşamaya başlayan amcasının orada oluşunun tesadüf olmadığı çok geçmeden anlaşılacaktır.

İhtiyar Delikanlı filmiyle tüm dünyada tanınan ve İntikam Üçlemesi ile büyük bir hayran kitlesi kazanan Güney Kore’li yönetmen Chan-wook Park’ın ilk Hollywood macerası Lanetli Kan; yönetmenliğiyle parmak ısırtan, ABD’de son yıllarda çekilmiş en iyi gerilim filmlerinden biri. Senaryoda Prison Break dizisinin yıldızı Wentworth Miller’ın imzası var.

stoker1

Ekstralar: Üç adet silinmiş sahne, “Yönetmenin Bakış Açısı”, uluslararası posterin tasarım videosu; oyuncular ve teknik ekiple karakterler, set tasarımı ve filmin müzikleri üzerine yapılmış röportajlar ile sinema fragmanı mevcut.

stokerposter Lanetli Kan (Stoker)

Yönetmen: Chan-wook Park

Senaryo: Wentworth Miller

Oyuncular: Mia Wasikowska, Nicole Kidman, Matthew Goode, Jacki Weaver

2013 / BK-ABD / 99 dk.

Şirket: Tiglon

 

KÖTÜ RUH

Mia; erkek kardeşi ve üç arkadaşının ısrarıyla, uyuşturucu bağımlılığından kurtulmak için gözlerden uzak bir kulübeye gider. Bodrum katında buldukları kitabı okumaları, vahşi bir şeytanın hapsolduğu yerden kurtulmasına neden olur.

Sam Raimi 1981 yılında çektiği Şeytanın Ölüsü (The Evil Dead) sayesinde ilk büyük çıkışını yapmıştı. Yönetmen dev Hollywood prodüksiyonlarına yönelirken, film yıllar içinde kült mertebesine ulaştı. Kısa filmlerini izleyip etkilendiği Fede Alvarez‘e yeniden çevrimi emanet eden Raimi doğru bir seçim yapmış görünüyor. Özellikle her şey bitti sandıktan sonra olanlar nefes kesici.

evil1

Ekstralar: Türkçe altyazı, “Ölüleri Yönetmek” isimli yönetmenle yapılmış söyleşi, “Hayatı Zorlaştırmak” adlı yapım belgeseli ve “Mia Olmak” adlı çekim günlüğü ile fragmanlar mevcut.

kötüposter Kötü Ruh (Evil Dead)

Yönetmen: Fede Alvarez

Senaryo: Fede Alvarez, Royo Sayagues, Sam Raimi (“The Evil Dead” isimli filminden uyarlama)

Oyuncular: Jane Levy, Shiloh Fernandez, Jessica Lucas

2013 / ABD / 91 dk.

Şirket: Tiglon (Sony)

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et