BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

23. Yüzyıl’da geçen roman, devasa şirketlerin her şeyi kontrol altında tuttuğu ve müthiş iktidar savaşlarının yaşandığı bir dünyada, hizmet amacıyla üretilen ancak Japon efendisince kullanılıp atıldıktan sonra gece kulüplerinde zorla erkeklere satılan Emiko adlı Kurma Kız’ın hikayesini anlatıyor.

Kitap

Görülmüştür: Kitabevi raflarından 8 kitap seçtik!

23. Yüzyıl’da geçen roman, devasa şirketlerin her şeyi kontrol altında tuttuğu ve müthiş iktidar savaşlarının yaşandığı bir dünyada, hizmet amacıyla üretilen ancak Japon efendisince kullanılıp atıldıktan sonra gece kulüplerinde zorla erkeklere satılan Emiko adlı Kurma Kız’ın hikayesini anlatıyor.

Son aylarda çıkan kitaplar arasında yaptığımız bu kısa gezintide bize katılmak ister misiniz?

Rüzgarın Adı

Patrick Rothfus / İthaki

Otuzdan fazla dile çevrilip, fantastik kurgu alanında verilen saygın ödüllerden bazılarını kazanan kitap Kral Katili Üçlemesi’nin başlangıcını oluşturuyor. Maceracı, müzisyen ve gizli ilimler konusunda bilgili bir adamın hayatını temel alıyor eser. Üçlemenin ikinci kitabı olan Bilge Adamın Korkusu’nun da yayımladığını not düşelim.

Zifiri Karanlık, Yıldızsız Gece

Stephen King / Altın Kitaplar

Usta yazarın dört uzun öyküsünü içeriyor kitap. 1922’de bir anda deliliğe ve cinayete sürüklenen bir koca; Koca Şoför’de uğradığı tecavüzün intikamını alma peşinde bir yazar; Adil Uzatma’da şeytanla anlaşma yapan ölümcül bir hasta; İyi Bir Evlilik’te ise kocasının korkunç sırlarını keşfeden bir kadının hikayesidir anlatılanlar.

Anormaller

Joet Goebel / İthaki

Avrupa’nın bazı ülkelerinde Ucubeler adıyla yayımlanan kitap toplumun normallerine uyum sağlayamayan beş acayip karakterin bir araya gelip kurdukları beş kişilik çetenin maceralarını konu alıyor. Bir rocker, sekiz yaşında bir kız çocuğu, seksenlik bir seksomanyak, Amerikan aşığı Iraklı veteran bir asker ve fıstık gibi bir satanist…

Türk Edebiyatında Fantastik Roman

Nuran Özlük / Hiperlink

Fantastik roman türünün Türkiye’deki gelişimi ve çeşitli örnekleri üzerine bilgiler veren 375 sayfalık kitap, iddialı konusu itibarıyle Türkiye’de bir ilk olma niteliği taşısa da, bu önemli niteliği karşılayabilecek bir kaliteli içeriğe sahip değil. Orta karar bir tez ödevi kıvamındaki çalışmasının yüzde yetmişini Barış Müstecaplıoğlu’nun Perg Efsaneleri serisine ayıran Özlük, diğer bazı önemli yerli fantastik kurgu eserlerini es geçmek hatasına düşmüş.

Solar

Ian McEwan/ Turkuvaz Kitap

Ününü kullanarak küresel ısınma konusunda konferanslar veren Nobel ödüllü fizikçi Michael Beard, özel hayatında evliliğini kurtarmaya çalışan, uslanmaz bir kadın avcısı. Talihsiz bir kazayla tüm hayatı değişen Beard’ın kahraman mı yoksa kaybedenler kulübünün bir üyesi mi olacağı ise meçhul… Yayınlandığı ülkelerde tartışmalara yol açan Solar günümüzün en büyük sorununu hicvediyor.

Kurma Kız

Paolo Bacigalupi / Versus

23. Yüzyıl’da geçen roman, devasa şirketlerin her şeyi kontrol altında tuttuğu ve müthiş iktidar savaşlarının yaşandığı bir dünyada, hizmet amacıyla üretilen ancak Japon efendisince kullanılıp atıldıktan sonra gece kulüplerinde zorla erkeklere satılan Emiko adlı Kurma Kız’ın hikayesini anlatıyor. En iyi roman ödüllerinin çoğunu toplayan, Time, Publishing Weekly ve Library Journal’ın en iyi on roman listesine aldığı Kurma Kız, adeta okurunu karamsar bir geleceğe karşı uyarıyor.

Nehirde Kayan Yıldızlar

Hakan Karahan / Altın Kitaplar

Kitap, romanlar yazıp filmler çeken bohem bir sanatçının yaşlandığının farkına varmasıyla birlikte geçmişiyle hesaplaşmaya başlamasını konu alıyor. İşin içine gençliğinde ilişki yaşadığı Amerika’daki striptizci Maria, evlatlık verilen bir bebek, kanser hastası bir baba da girince çetin bir hesaplaşma olacağa benziyor. Hayatın farkına varıp yaşama kaldığınız yerden yeniden başlamanızı sağlayacak bir şeyler arıyorsanız şehirde Kayan Yıldızlar iyi bir seçenek olabilir.

Onlar

Adam Blake/ Can Yayınları

X-men ve Fantastic Four gibi kült çizgi romanların başyazarı bu kez okurlarının karşısına Adam Blake takma adıyla çıkıyor ve Onlar’ın hikayesini anlatıyor. Onlar, ayak izlerini kumla örtüyor ve sadece gerektiği zaman saklandıkları yerden çıkıyorlar: Zamanı gelinceye dek insanoğlunun bilmemesi gereken bir sırrı öğrenenleri öldürmek için…

İlginizi çekebilir...

Öne Çıkanlar

🎥 Vikings: Valhalla, Zeytin Ağacı, Kaçık Astronot, Beni Ay’a Uçur ve niceleri... İşte haftanın izleme önerileri!

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et