BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Kompleks ve deneysel math-rock sevenlerin beğeneceği bir albüm bence Auto!Automatic!!. En beğendiğim parçalar In Oder Aus, Suzanne Cook.., Honey Mustard.. ve Two Girls World Cup.

Müzik

Melodik, yoğun ve deneysel: Auto!Automatic!!

Kompleks ve deneysel math-rock sevenlerin beğeneceği bir albüm bence Auto!Automatic!!. En beğendiğim parçalar In Oder Aus, Suzanne Cook.., Honey Mustard.. ve Two Girls World Cup.


Auto!Automatic!! 2003 yılında Florida’da kurulmuş bir enstrümental math-rock üçlüsü. Grupta Brian Larsen gitar, Adam Khan bas, Alex Fedele ise davul çalıyor. Grup 2006 yılındaki debut albümünün ardından geçtiğimiz Ağustos ayında ikinci albümlerini piyasaya sürmüş.

  Burak İşyar

Auto!Automatic!!‘in müziğindeki ritimlerin ve katmer katmer gitarların yoğunluğu nedeniyle bazı şarkılarda sadece üç kişiden oluştuğuna inanmak zor olabiliyor. Benzer math-rock gruplarından daha yumuşak bir müzik yapıları var: math-rock’ın kompleks yapısını kullanmakla birlikte daha çok atmosferik ve akılda kalıcı besteleri var. Örneğin açılış parçası In Oder Aus, oldukça yumuşak gitarlarla başlıyor, ve arka plandaki monoton bas ve aksak davul vuruşları ile bu yumuşak hava şarkının ortalarına kadar sürüyor. Ortalarda gitar oldukça basit ve akılda kalıcı bir melodiyi ele geçiriyor ve albümün sonuna kadar bazen tiz, bazen distortion, bazen hızlı, bazen yavaş şekilde ilerliyor. Bu şarkıda yer yer klavye de kullanılmış.

İlk albüme oranla şarkıların isimleri de kendileri de daha uzun; dört şarkı 7 dakika veya üzerinde. Bazı şarkılar birbirlerine kesintisiz geçiş sağlıyor gibi, ve dinleyene uzun bir post-rock albümü havası veriyor zaman zaman.

Kompleks ve deneysel math-rock sevenlerin beğeneceği bir albüm bence Auto!Automatic!!. En beğendiğim parçalar In Oder Aus, Suzanne Cook.., Honey Mustard.. ve Two Girls World Cup. Albümden bazı şarkıları grubun myspace sayfasından dinleyebiliyorsunuz.

Diskografi:

Another Round Won’t Get Us Down (2006)

Auto!Automatic!! (2011)

Şarkı Listesi:

1. In Oder Aus 6:58
2. Premature Esongulation 5:17
3. Suzanne Cook Is A Saint 6:02
4. Honey Mustard In The Chem Lab With A History Book 7:06
5. F.Y.F. 4:40
6. Two Girls, World Cup 8:00
7. Who Am I? King Of The Dicks?? 6:07
8. Come To Life, Come To Patrick 7:34

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et