BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Bu Hafta Ne İzlesem?

MUBI’de Bu Hafta Ne İzlesem? (18-24 Mart 2021)

Merhaba. 41 haftadır olduğu gibi bu hafta da MUBI Türkiye’nin programını ilk kez Ters Ninja okurları öğreniyor. Bülteni çok uzatmamak adına bazı haftalar detayları siteden vermeye karar verdik. İşte haftanın filmleri:

18 Mart 2021 Perşembe: Manga dehası Osamu Tezuka’nın oğlu Makoto Tezuka 1985 senesinde, henüz birkaç kısa filmi olan bir sinema öğrencisiyken, Haruo Chikada ondan albümünü bir müzikale çevirmesini ister. Stardust Kardeşler Efsanesi / Hoshikuzu kyôdai no densetsu sinefilllerin keşfetmesi gereken çılgın bir kült klasik.

19 Mart 2021 Cuma: Wong Kar Wai filmlerine kataloğunda yer vermeye başlayan MUBI’nin ilk gösterimi, yönetmenin en sevilen filmi Aşk Zamanı / In the Mood for Love’ın yenilenmiş kopyası olacak. Fazla söze gerek yok, bu zamansız klasik tekrar tekrar izlenmeyi hak ediyor.

20 Mart 2021 Cumartesi: Geçtiğimiz sene kaybettiğimiz Joel Schumacher’in, Colin Farrell’ı geniş kitlelere tanıtan ödüllü filmi Tigerland: Cehennemin Ortasında / Tigerland, Vietnam Savaşı’na gönderilmek için bekleyen bir grup genci konu ediyor.

21 Mart 2021 Pazar: Savaş yerini barışa, propaganda gerçeğe, nefret sevgiye bırakmıştır… İsmini Doğu Ukrayna’daki bir bölgeden alan Donbass, Cannes Film Festivali’nde ödüllendirilmiş bir kara komedi.

22 Mart 2021 Pazartesi: ABD-Kanada arasında yer alan Mohawk yerleşkesinde, Noel arifesinde donan suyu kullanarak kaçakçılık yapanların dünyasına çekilen iki kadını konu eden Donmuş Irmak / Frozen River, iki dalda Oscar’a aday gösterilmişti. Unutulmaz bir performans sergileyen Melissa Leo başrolde.

23 Mart 2021 Salı: Coen Kardeşler‘in çok sevilen filmi Sen Şarkılarını Söyle / Inside Llewyn Davis.

24 Mart 2021 Çarşamba: Bi Gan’ın eleştirmenleri büyüleyen hipnotik filmi Uzun Bir Günden Geceye Yolculuk / Long Day’s Journey Into Night.

Öneri programımız kapsamında arkadaşlarını bültenimize abone yapanlara bir aylık MUBI üyeliği hediye ediyoruz. Bu bağlantıdan abone olduklarına emin olduktan sonra detayları bizimle paylaşın ve kazanın.

İlginizi çekebilir...

Disney+ - Film

Werewolf By Night, şiddet eksenli bir Hollywood aksiyonu olmakla birlikte arka planında kendisinden beklenmeyen bir derinliğe sahip.

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et