BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Numan Serteli'li Ada'dan bildiriyor: Zombilerin Düğünü'nde Halay Çeken Türkler

Haber

Numan Serteli Ada’dan bildiriyor: Zombilerin Düğünü’nde Halay Çeken Türkler

Numan Serteli’li Ada’dan bildiriyor: Zombilerin Düğünü’nde Halay Çeken Türkler


Talip Ertürk ve Murat Emir Eren’in yazıp yönettiği ilk Türk zombi filmi olan Ada: Zombilerin Düğünü, gayet iddialı, bu unvanını layıkıyla taşıyacak, belki de en iyi korku filmlerimiz arasında adı hep anılacak güzellikte bir film olmuş..

Arkadaşlarının düğününe katılmak için Büyükada’ya giden bir grup gencin düğün öncesi, düğün ve düğün sonrası hallerini ve tanık olduklarını  -kaseti bitene kadar- bize tüm ‘gerçekliğiyle’ yansıtan ‘amatör’ kamera, -sanılanın aksine- filmin başarılı olmasını sağlayan önemli bir etken.. Öyle ki bununla, kullanılan tekniğin öncülü Blair Cadısı‘yla eşdeğer düzeyde, gerçekçi ve ürkünç görüntüler elde edilmiş..

Ne yalan söyleyeyim- gösterim öncesi, “korkutmayı beceremeyeceğimiz belli, bari zombiler üzerinden işi şamataya vererek ahaliyi güldürelim de vaziyeti kurtaralım” art niyetim, aklımın bi köşesinde hep durmaktaydı.. Lakin, bunu bana bi şekilde afiyetle yediren filmin bitiminde arkama yaslanıp, “Ya rabbi şükür” demeyi de ihmal etmedim.. Lütfen bu da kayıtlara geçsin..

Arkadaşların ellerine sağlık!

Not: Talip Ertürk ve Murat Emir Eren ile yaptığımız söyleşiyi yarın yine Ters Ninja’da okuyabilirsiniz.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et