BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Star Wars A New Hope, The Empire Strikes Back, Return Of The Jedi filmlerinde Darth Vader’ı canlandıran İngiliz Aktör Dave Prowse, JBC Yayıncılık’ın davetlisi olarak Türkiye’ye geliyor. Prowse’un sebeb-i ziyareti; Dünya’da ilk defa yayımlanacak Darth Vader Özel Çizgi Romanı için düzenlenecek imza günleri… , , , , , Varlıklarını köşede bucakta gizlenerek idame ettiren, yaşadıkları büyük mağlubiyete rağmen güce yönelik inançlarını muhafaza eden ve kötülüğe dur demek için doğru zamanı bekleyen tüm Jedilar! Duyduk duymadık demeyin, ezeli ve ebedi düşmanınız Darth Vader Türkiye’ye geliyor!

Haber

O geldi! Darth Vader Türkiye’de!

Star Wars A New Hope, The Empire Strikes Back, Return Of The Jedi filmlerinde Darth Vader’ı canlandıran İngiliz Aktör Dave Prowse, JBC Yayıncılık’ın davetlisi olarak Türkiye’ye geliyor. Prowse’un sebeb-i ziyareti; Dünya’da ilk defa yayımlanacak Darth Vader Özel Çizgi Romanı için düzenlenecek imza günleri…
,
,
,
,
,
Varlıklarını köşede bucakta gizlenerek idame ettiren, yaşadıkları büyük mağlubiyete rağmen güce yönelik inançlarını muhafaza eden ve kötülüğe dur demek için doğru zamanı bekleyen tüm Jedilar! Duyduk duymadık demeyin, ezeli ve ebedi düşmanınız Darth Vader Türkiye’ye geliyor!

Sendeki inanç yoksunluğunu rahatsız edici buluyorum.
Darth Vader

ALARM! ALARM! ALARM! Varlıklarını köşede bucakta gizlenerek idame ettiren, yaşadıkları büyük mağlubiyete rağmen güce yönelik inançlarını muhafaza eden ve kötülüğe dur demek için doğru zamanı bekleyen tüm Jedilar! Duyduk duymadık demeyin, ezeli ve ebedi düşmanınız Darth Vader Türkiye’de!

Star Wars A New Hope, The Empire Strikes Back, Return Of The Jedi filmlerinde Darth Vader’ı canlandıran İngiliz Aktör Dave Prowse, JBC Yayıncılık’ın davetlisi olarak Türkiye’de. Prowse’un sebeb-i ziyareti; Dünya’da ilk defa yayımlanacak Darth Vader Özel Çizgi Romanı için düzenlenecek imza günleri…

Dünya Lansman’ı Türkiye’de başlayacak çizgi roman birbirinden güzel 7 hikayeyi barındırıyor. Daha çok filmlerde gözükmeyen, anlatılmamış hikayelerden oluşan 176 sayfalık eser, LucasFilm ve Dark Horse firmalarının en gözde çizerleri ve yazar ekibi tarafından hazırlanmış. Kitapta Cumhuriyet’in acımasız Sith Lordu tarafından yıkılıp, demir yumrukla yönetildiği dönemden manzaralar bulacaksınız.

İmza Günü İmza Günleri

  • 4 Eylül Istanbul : D&R @ Astoria AVM : 12:00
  • 5 Eylül Istanbul : D&R @ Caddebostan Kültür Merkezi : 13:30

Dave Prowse: Maskenin ardındaki adam

David Prowse, 1 Temmuz 1935 tarihinde İngiltere’de dünyaya geldi. Küçük yaşta başladığı vücut geliştirme sporunun meyvelerini 1962 yılında toplamaya başladı. Ağırlık kaldırma şampiyonu unvanını 1964’e kadar elinde bulundurduktan sonra Tokyo Olimpiyatları için takıma alınmaması üzerine zorunlu olarak emekliye ayrıldı. Kendisini Britanya’nın En Güçlü adamı olarak lanse ederek, Crystal Palace’taki National Sports Centre’da yöneticilik yapmaya başladı. Ardından da kendi spor salonunu açtı. Televizyon ile ilk tanışması 1967 senesinde Casino Royale filmi ile oldu. Ardından kendisini “A Clockwork Orange”, “Horror of Frankenstein” gibi kült yapımların yanında BBC efsanelerinden sayılan “Doctor Who”, “Hitchhiker’s Guide to the Galaxy” gibi dizilerde küçük rollerde izledik.
Kariyerindeki en önemli rollerden biri olarak bahsettiği “Green X Code Man” karakteri ile 1976-1989 yılları arasında İngiliz televizyonlarında çocuklara trafikte uyulması gereken kuralları öğretmeye çalıştı.
Superman filmi için, Superman rolünü alamasa da, Christopher Reeve’in özel çalıştırıcısını olarak filme çok büyük katkılar sağladı. Ama bütün bunların yanında tüm dünya onu 1977 senesinin Mayıs ayında gösterime giren “Star Wars: A New Hope” filmindeki Darth Vader olarak tanıdı. Hem gişedeki başarı hem de izleyicilerden aldığı olumlu tepki ile çekilen devam filmlerinde Prowse, Vader rolünü üstlenmeye devam etti.
Çekimlerin başında rol seçimleri sırasında George Lucas’ın kendisine önerdiği bir diğer karakter de Chewbacca idi. Ancak Prowse hiç tereddüt etmeden filmin kötü adamı Darth Vader’ı seçti. Lucas, bu seçiminin nedenini sorduğunda aldığı yanıt, karşısındaki iri yarı adamın sadece bir kas yığınından oluşmadığını, tam tersine kadar geniş bir vizyonu olabileceğini kanıtlar şekildeydi:
“Çünkü insanlar onu hep hatırlayacaktı.”

Darth Vader: Güç onda çok yoğun!

Dart Vader, Amerikan Film Enstitüsü tarafından hazırlanmış olan AFI’s 100 Year “100 Heroes and Villains” listesinde sinema tarihindeki en önemli üçüncü kötü karakter olarak yer almıştır. İmparatorluğun gerçek yüzünü yansıtan ve yarı mekanik yarı insan olan Sith Lordu Darth Vader seride gücün karanlık yüzünü yansıtan bir karakterdir. Dünya’da en çok figür ve hediyelik eşyası satılan sinema kahramanıdır.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et