Tapes ‘n Tapes 2003’te Minneapolis’te kurulmuş bir indie rock grubu. Grup geçtiğimiz ay (Ocak 2011) üçüncü albümü Outside’ı piyasaya sürdü.

Burak İşyar

Bir rock grubu olmakla birlikte Tapes’in yaptığı müzik özellikle bu albümde sürekli değişkenlik gösteriyor. Şarkılar bir southern rock, bir pop, bir indie vs. arasında gidip geliyor; albümün geneline bu kararsız hava yansımış. Örneğin açılış parçası Badaboom tipik bir Kings Of Leon şarkısı gibi. Arkasından gelen SWM ise bana Razorlight’i anımsattı. Üçüncü sıradaki One in the World ise latin pop şarkısı gibi. Ancak yine de akılda kalıcı melodilerle dolu bir albüm Outside.

Albümün en iyi parçalarından biri Outro. Burada yumuşak gitar girişinin adından önce aksak davullarla tempo yükseliyor ve sonlara doğru distortion ile bir rock parçası halini alıyor: ne yazık ki Outro 3 dakika bile sürmüyor. Albümün bence hit parçası olan Freak Out ise yumuşak bir The Fratellis parçası gibi. Arkalarından gelen blues soundundaki The Saddest of All Keys ile birlikte bu üç şarkı Outside’ın müzikal doruk noktası.

Müzikal kararsızlıklarla dolu albümün uyumsuzluk zirvesi ise On And On: adeta The Chemical Brothers’dan bir chill-out parçası!

İlk albümün başarısına ve ilginçliğine ne yazık ki ulaşamayan bu albümden en beğendiğim şarkılar Desert Plane, Outro, Freak Out ve People You Know. Grup hep daha fazlasını yapabilecekken potansiyeline ulaşamamış sanki.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here