BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Ya da olmuyor. Henüz kesinleşmiş bir şey yok. Yakın zamanda vizyona girmesini beklediğimiz çizgi roman uyarlaması Kick-ass'in yönetmeni Matthew Vaughn, MTV'ye verdiği röportajında "Neil Gaiman'la konuştum, haberler iyi" minvalinde bir şeyler geveledi.

Dizi

Sandman Dizi Oluyor!

Ya da olmuyor.
Henüz kesinleşmiş bir şey yok. Yakın zamanda vizyona girmesini beklediğimiz çizgi roman uyarlaması Kick-ass’in yönetmeni Matthew Vaughn, MTV’ye verdiği röportajında “Neil Gaiman’la konuştum, haberler iyi” minvalinde bir şeyler geveledi.

Ya da olmuyor.

Henüz kesinleşmiş bir şey yok. Yakın zamanda vizyona girmesini beklediğimiz çizgi roman uyarlaması Kick-ass‘in yönetmeni Matthew Vaughn, MTV‘ye verdiği röportajında “Neil Gaiman‘la konuştum, haberler iyi” minvalinde bir şeyler geveledi.

Cenk Könül

Kendi aramızda yaptığımız “ulan x’den de süper dizi olur ama anca HBO(*) yayınlar” tarzı geyiklerin koca koca (hehe) adamlar tarafından da çevrildiğini görmek güzel tabii.

Vaughn, önce sinemaya uyarlamayı düşünüyor; sonra bu muazzam(!) evreni ve hikayeyi 2 saate sığdıramayacağını farkedip Gaiman‘a koşuyor. “Ağabey!” diyor “senin bu Sandman‘i biz dizi yapalım, ama senin hikayeler çok sert, HBO dışında kimse yayınlamaz bunu”. Gaiman‘dan “Takıl kafana göre” yanıtını alınca da gaza gelip bu sefer MTV‘ye koşturuyor. “Bana numarasını verdi !!!” heyecanıyla oturduğu masada, tezcanlı gibi açıklayıveriyor projesini.

Matthew Vaughn ile ilgili bir iki ufak detaya değinmek istiyorum şu noktada. Dur dur yalan söyledim, detay evet ama ufak değil. Asıl adı Matthew De Vere Drummond olan yönetmenimiz, baba tarafından ingiliz aristokrat kanı taşıyor. Bunu geçtim, kendisi aynı zamanda Claudia Schiffer‘ın eşi. 2 de çocukları var bunların. Bitmedi. Guy Ritchie, Madonna ile evlenirken de orada Vaughn. Ritchie‘nin sağdıcı, nikah şahidi olarak. Bol ödüllü Layer Cake ve yine bir Neil Gaiman çizgi romanı uyarlaması olan Stardust‘ın yönetmeni aynı zamanda.

resim

Hazır Neil Gaiman ve Sandman’den bahsetmişken; Death: The Highcost of Living’in türkçe baskısı Ölüm: Yaşamanın Ağır Bedeli iki hafta önce, Baykuş Kitap etiketiyle, sessiz sedasız raflardaki yerini aldı. Ünlü şarkıcı\müzisyen Tori Amos’un önsözünü yazdığı kitap, 1993 Comic Buyer’s Guide – En İyi Kısa Çizgi Roman Serisi ödülüne de sahip. Yedi kardeşten oluşan Endless ailesin “ablası” Death, kendi hikayesiyle karşımızda.

Minik bir MTV röportajı üzerine, duyuru maksatlı başladığım yazı, başına buyruk ilerleyip kısa haberlerden oluşan bambaşka bir yazıya dönüştü. Detaylı bir Sandman yahut Death incelemesi de bir başka yazıya artık.

Sandman ne? Neil Gaiman kim? N’oluyo lan? şeklindeki sorularınıza kısa bir cevap mahiyetinde şurdan şöyle: sandmanneneilgaimankimnooluyolan

*HBO: Sansürden pek etkilenmeyen, kablo üzerinden yayın yapan, Six Feet Under, Entourage, Sopranos, True Blood gibi sert ve kaliteli yapımlarıyla tanınan-bilinen-sevilen güzide bir Amerikan kanalıdır.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et