BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Mert Tanöz

Skiptrace: Jackie Chan hala bildiğimiz Jackie Chan

Karate denince akla yalnızca aksiyonun geldiği yıllarda Hollywood sineması bir Hong Kongluyu transfer etti. Jackie Chan isimli bu adam dövüş sanatlarına olan hakimiyeti, yaratıcılığı ve yüzünden ayrılmayan o içten gülümsemesiyle her şeyi değiştirdi.

62 yaşına gelen ve eski formunu kaybeden ancak sinemadan vazgeçmeyen Jackie Chan yeni filmi “Skiptrace” (Toz Ol) ile yeniden izleyiciyle buluşuyor. Kendini ortağının intikamını almaya adayan bir polisi canlandırdığı film’de Chan’e Jackass’ten tanıdığımız Johnny Knoxville eşlik ediyor.

mv5bogy1y2ywnmmtzdfhzi00zdm4lwezyzctndbhmtkxotu5ndbmxkeyxkfqcgdeqxvyntqxmzizmdc-_v1_

Ortağını kaybeden Bennie Chan (Jackie Chan), katili The Matador’un peşine düşüyor. Yıllarını davayla harcayan Bennie sonunda bu takıntısı yüzünden emeklilik riskiyle karşı karşıya kalıyor. Ancak her şeyi oluruna bıraktığı sırada yolu Connor Watts (Johnny Knoxville) ile kesişen Chan, eline geçen bu şansı değerlendirmeye ve arkadaşına verdiği sözü tutmaya karar veriyor.

Hong Kong’ta başlayan başlayan macera sırasıyla Rusya, Moğolistan, Çin’de devam edip yine Hong Kong’da sonlanıyor. Moğolistan’da geçen sahnelerde doğanın güzellikleriyle renklenen hikaye bol aksiyonlu ve twistli sonuyla izleyiciye tam bir Jackie Chan deneyimi yaşatıyor. İlerleyen yaşına rağmen dublör kullanmama alışkanlığı sürdüren Chan, etrafındaki nesnelerle harikalar yaratmayı da ihmal etmiyor. Matruşka sahnesi ise hafızlardan kolay kolay çıkmayacak cinsten.

mv5byzrhmtcyytetnjbkoc00zjyxlwfknwutzdnlnwizmtvlntjkxkeyxkfqcgdeqxvyntqxmzizmdc-_v1_

Oyunculukların vasatı aşamadığı “Skiptrace”, sıradan senaryosuyla izleyiciyi kendine hayran bırakma gibi bir vaat de sunmuyor. Ancak sevdiğimiz ve özlediğimiz Jackie Chan’i sinemada izlemenin keyfi bir başka. 62 yaşında olmasına karşın atlayıp zıplamayı, yeri geldiğinde pataklanmayı sürdüren Chan’in her zamanki Chan olduğunu, eski günlerini aratmadığını da son olarak belirteyim.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et