BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Mert Tanöz

Leylekler (Storks): “Anne Bebekler Nereden Gelir?”

Türkiye’de vizyona giren animasyonlar arasında “Zootopia” (Zootropolis) senenin en iyisi olmaya devam ediyor ve bu iddiasını Oscar sezonuna kadar da sürdüreceğe benziyor. Gişede büyük başarı yakalayan “The Secret Life Of Pets” (Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı) ve Nemo’nun devamı niteliğindeki “Finding Dory” (Kayıp Balık Dori) Oscar’ı kazanamasa bile yılın en eğlenceli filmi olma konusundaki iddiasını korurken “Storks” (Leylekler) bu alanda iki rakibini de geride bırakacağa benziyor.

untitled-1

“Neighbors” (Kötü Komşular) serisi yönetmeni Nicholas Stroller’ın yazıp Doug Sweetland ile yönettiği “Storks” insanlara bebek taşımayı bırakıp kargo şirketi kuran leylekleri konu alıyor. Hikaye ise terfi etmek üzere olan Leylek Junior ve bebek taşımacılığının sona erme sebebi yetim Tulip etrafında dönüyor.

Leyleklerin bebek taşımacılığı, Tulip’in şirinliğine hayran kalan ve onu vermek istemeyen Leylek Jasper yüzünden sona eriyor. Bebeklerin leylekleri delirtebileceğini gören Hunter, bir kargo şirketi kuruyor. Dronelarla sipariş teslim eden Amazon’u anımsatan yeni oluşum CornerStore’un iyi giden işleri ise Tulip yüzünden sürekli sekteye uğruyor. Aile kurmayan ve hayatta hiçbir amacı olmayan Junior’ı patron yapmaya karar veren Hunter (Avcı) bu terfi içinse 18 yaşına henüz giren Tulip’i kovma şartı koşuyor. Ne yapıp edip bebek fabrikasını yeniden çalıştıran Tulip’in hatasını telafi etmek için bebeği teslim etmek zorunda kalan Junior da Tuliple birlikte bir maceraya çıkıyor.

mv5bnzy3owu1mgqtnmy2os00mtbmlwi0mtitmzi2yzjjy2q5m2uyxkeyxkfqcgdeqxvymzg0nte4mdq-_v1_

Hikayesiyle Zootopia, The Secret Life Of Pets ve FindingDory’nin gerisinde duran Storks bu alelade macerayı eğlenceli öğeler ve ince detaylarla süsleyerek anlatıyor. Çocukluktan kalma leylek masalının albenisini iyi bir kurguyla şenlendiren Stroller bu şık filmi görsel bir şölenle izleyiciye sunuyor. Başta bebekler olmak üzere yüz hatlarının öne çıktığı büyük gözlü koca suratlı karakterleriyle iyi pazarlıyor animasyon kendini. Her renk ve ırktan bebeğin olması ve bu bebeklerin aynı yerden geldiği mesajının vurgulanması ise filmin tuzu biberi oluyor.

Animasyon tarihinin en sevimli çizimleri arasına girecek olan bebekleriyle izleyiciyi kendine hayran bırakan “Storks”un Oscar şansı “Zootopia” veya “Inside-Out” gibi olağanüstü animasyonların yer almadığı bir senede bir hayli fazla. Oscar’ı eve götüremeyecek olmasına karşın tekrar tekrar izleneceği ve uzun süre hafızalardan silinmeyeceği de şimdiden kesin.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et