BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Başta ninja yazarlarımız olmak üzere Ters Ninja'ya katkısı olan herkese ve bizi okuyup yaptıklarımızı anlamlı kılan okurlarımıza çok teşekkür ederim. Şimdi yeni yaşımızı kutlayan dostlarımızın mesajlarını okuyacaksınız. Sayısı önemli değil ama dostlarımızın çeşitliliği bizim gurur kaynağımız.

Haber

Ters Ninja 5 Yaşında! (Dostlarımızdan gelen kutlama mesajları)

Başta ninja yazarlarımız olmak üzere Ters Ninja’ya katkısı olan herkese ve bizi okuyup yaptıklarımızı anlamlı kılan okurlarımıza çok teşekkür ederim. Şimdi yeni yaşımızı kutlayan dostlarımızın mesajlarını okuyacaksınız. Sayısı önemli değil ama dostlarımızın çeşitliliği bizim gurur kaynağımız.

ninja-pasta-buyuk

sisko-ninjaTersninja.com 1 Ocak 2008’de okurlarına merhaba dediğinde ne kimse onu tanıyordu, ne de benim internete maillerimi kontrol etmekten öte bir hakimiyetim vardı. Ters Ninja her geçen gün büyüdü ve başlarda neredeyse sıfıra tekabül eden takipçi sayısını zamanla binlerle telaffuz edilen rakamlara yükseltti. Benin internet hakimiyetime, teknoloji yatkınlığıma gelince, hala yerlerde sürünüyor diyebilirim. Peki bu derece “know-how” özürlü ve hala ilk günkü “basit” tasarımı devam ettiren bir blogumsu site ya da sitemsi blog bu başarıyı nasıl yakaladı. Bunun tek yanıtı elbette özgün içerik. Ama yayın disiplini olmadan özgün içeriğin de yeterli olmayacağının da altını çizeyim. Bunlara biraz da benim yayıncılık tecrübelerim de katıldıysa ne alâ. Bugün 1 Ocak 2013 ve Ters Ninja 5 yaşına giriyor. Hayali pastamızın üstündeki mumları üflerken dileğimiz “blog” karakterimizi ve “site” zenginliğimizi aynen devam ettirebilmek.  Başta ninja yazarlarımız olmak üzere Ters Ninja’ya katkısı olan herkese ve bizi  okuyup yaptıklarımızı anlamlı kılan okurlarımıza çok teşekkür ederim. Şimdi yeni yaşımızı kutlayan dostlarımızın mesajlarını okuyacaksınız. Sayısı önemli değil ama dostlarımızın çeşitliliği bizim gurur kaynağımız. Ters Ninja’nın herkese hitap edebildiğini, herkesin Ters Ninja’da bir şeyler bulabileceğini kanıtlayan bir tablo bu çünkü. (Kişisel mesajlar alfabetik olarak, daha kurumsal mesajlar ise gelişigüzel sıralanmış; sonradan gelen mesajlar ise sona iliştirilmiştir.)

Mehmet AçarMehmet Açar

Tersninja’ya mutlu yıllar, uzun ömürler diliyor ve 5. yıldönümü nedeniyle sitede emeği geçen herkesi kutluyorum. “Ters” köşe yazılara devam…

Kerem AkçaKerem Akça

‘Nice beş yıllara!’

Sinema ile mizah birbirine çok uzak gözükse de bir araya gelince, eğer bu karışımı doğru ayarlayabilirseniz aynı yumurta ikizleri gibi gözükebilirler. Tersninja.com da bu püf noktasını zeki hamlelerle halletmesiyle bu konuda nev-i şahsına münhasır bir özgünlük taşıyor. Bölüm isimlerinden mizahi diline kadar tavizsiz bir sinema eğlencesi sunarken eğitici olmayı başarabilmesi ise sitenin halen ayaklarının üzerinde durmasına olanak tanıyor. Türk halkı olarak sinema ile komediyi bir arada görmeye alışık olmadığımız için yaklaşımının ‘sivri’ gözükmesi ise ‘Nice beş yıllara!’ temennimizi açıklar nitelikte…

Tolga AkyıldızTolga Akyıldız

İyi ki varsın ninja!

Ters Ninja’nın “ters” duruşunu kendi tersliğime benzettim hep. Ters ama anlayışlı, net ama ayrıntıları kaçırmayan, samimi ama sulu değil. Ben de böyle bir adam olmak istedim. Umarım başarmışımdır. Kendimi bilmiyorum ama Ters Ninja’nın başardığına yürekten inanıyorum. Bu nedenle sinema ya da hayatın bir başka kültür/keyif alanında ne yazarsa yazsın aynı iştahla okuyorum. Daha fikir aşamasındayken beni heyecanlandıran Ters Ninja’nın ve ekibinin varlığından duyduğum memnuniyeti de dipnot olarak belirtiyorum.

sadibeySadi Çilingir – Sadibey.com

Farklı ve özgün yayınlarıyla sinemaya hizmet veren kardeş web sitesi tersninja.com’un başarılarının devamını dileriz.

coskun-cokyigitCoşkun Çokyiğit

Sinema salonlarında ve İnternet kanallarında yaşayan tüm ninjalar; selam sizlere! Nice yıllara…

Naim DilmenerNaim Dilmener

Nice Yıllara

Şeytanın gör dediğini görüyor.
Hatta bazen iplemeyerek şeytanı, görme dediğini de görüyor.
Ters mers ama Ninja sonuçta; her çektiği hareket ile bir seksen yerlerde “kötü
adamlar”.
Nice yıllara/nice yaşlara.

a-murat-guvenAli Murat Güven

SİYAD’dan (en azından gizli) atılma nedenleri arasında bir meslektaş ve insan olarak benimle selamlaşması, yazışması, benim yazılarımı sitesinde yayımlaması da bulunan çizgi roman çevirmeni, yayıncısı, sinema yazarı, sinema tarihçisi, dergi editörü ve en önemlisi de memleketin en önemli sinema-popüler kültür sitelerinden www.tersninja.com’un kurucusu sevgili dostum Ege Görgün’ün her kuşaktan sinemaseverin son 5 yıldır ufkunu açan, gençlere kendilerini gösterme fırsatı sunan güzelim sitesi 5 yaşına basıyor. Sinemayı, “arthouse” örnekleriyle, B sınıfı filmleriyle, Mecidi’siyle, Tarkovski’siyle ya da Yılmaz Atadeniz’in Çetin İnanç’ın fantastik Türk sineması örnekleriyle bir bütün olarak, komplekssizce, kendini entel görüneceğim diye kasmadan sevmeyi başarabilmiş bütün gerçek sinemaseverlere kutlu olsun.

mesut-Kara-kck Mesut Kara

Tersninja.com 5. yaşına giriyormuş. İlerleyen yaşla tarih mefhumu da silikleşiyor. Tanıyınca hemen kanımın kaynadığı, ‘sana kardeşim diyebilir miyim?’ ruh yakınlığıyla sevdiğim, değer verdiğim Ege Görgün’ün facebook üzerinden paylaştığı notundan öğrendim, bunca yılı geride bıraktığını.

İlk kez Sadi Ağabey’in bilgi ve haber kaynağı sitesi sadibey.com’da gördüğüm Tersninja.com’un yayın hayatına başladığını duyuran haberden bu yana, öncelikle sinema dendiğinde ilk akla gelen internet sitelerinden biri olmayı başaran tersninja benim de “uğrak yerlerimden” biri olmuştu.

Kültür sanatın birçok alanında başvuru adresi olmayı başarması, sanırım yaratıcısı Ege’nin çizgi romandan müziğe fantastik edebiyattan sinemaya, futbola olan derinlikli ilgisine, bilgisine ve ilgilendiği alanlardaki arşivciliğiyle kaynak niteliğinde ürünler vermesiyle ilgiliydi. tersninja.com da yaratıcısı gibi sinemada ve diğer alanlarda yelpazesini geniş tutmayı başarmış, “üçüncü dünya aydınlarına has komplekslerden uzak olabilmişti. Kimilerinin burun kıvırdığı B sınıfı filmler de, sanat sineması üzerine üretimler da yer alabilmişti sitede.

Yayın hayatına, “Hayalimiz küçük bir kitle ve hedefle yola çıkan, her türlü sinema yazısına yer verecek, herkesin katılımına sıcak bakacak, underground bir tavır takınacak bu sitenin zamanla büyümesi” yaklaşımıyla başlayan Tersninja.com daha bir yılını doldurmadan duruşunu, tavrını koruyarak büyümeyi başarmış, izlenme oranını artırmıştı.

Blog ruhunu da koruyarak alternatif bir kimlik oluşturan Tersninja.com yalnızca bir sinema sitesi değildi fakat alternatif bir sinema sitesiydi ve önemliydi.

Benim de yazılarımı yayınlama inceliğini gösteren Tersninja.com’a nice başarılı yıllar diliyorum. Emeği geçen herkese ve takipçilerine kutlu olsun.

Sevgiyle, sinemayla, müzikle, edebiyatla; sanatla…

Sevin OkyaySevin Okyay

Tersninja’nın tersliğini mi sevdik acaba başından beri? Belki de farklı bakışını, duruşunu, terslik kisvesi altındaki ciddiyetini sevmişizdir. Ben kendi hesabıma galiba en çok Landlord’un spor yazılarını, araştırmalarını sevdim. Yolunuz hep açık olsun, siz de o yoldan hiç şaşmayın diyorum.

bener-onarBener Onar

Dürüstçe söylemem lazım Tersninja’nın düzenli bir okuyucusu değilim. Mesleki bir hastalık artık serbest zamanlarında okumak zihinsel ve bedenen yorucu oluyor. Ege, twitter’dan link verdiğinde zaman zaman bakıyorum. En başından beri fark ettiğim bu site içerik açısından büyük takdir ve desteği hak ediyor. Yeni yaşınızda aynı şevki korumanızı diliyorum çünkü üreten yazan düşündüren insanlara ihtiyacımız var…

sitki-siyrilSıtkı Sıyrıl

Sinemada kötü adamların sayısı arttıkça zarar verme olasılıkları düşer diyor Ters Ninja kanunu. Gerçek hayatta ise tam tersi oluyor. Gerçek hayatta çizgi-roman okuyana çocuk gözüyle bakanlar, tek bir kitap okumadan, iki kere sinemaya gitmeden koca bir ömrü tüketenler, yoz politikacılar, çürümüş medya, saygısız toplum ve tüm bunların neferlerinin sayısı arttıkça nefes alınamaz bir atmosfer çıkıyor karşımıza. Kalabalık arttıkça daha da zorlaşıyor her şey. Neyse ki Ters Ninja gibi nefes alabildiğimiz siteler var da beraberindeki ekosistem bizim diğerlerine dönüşmemizi engelleyip az da olsa nefes almamızı sağlıyor. Nice yıllara Ters Ninja.

isa-foto

İsa Yıldız

Sevgili Ege ve emekverenleri, dünyanın en güzel isimli dergisi Tersninja için teşekkürler. Ninja’nın tersi beterdir derler. Alemin en beter dergibi olarak, çok yaşayın, bağımsız yaşayın…

dogu-yucelDoğu Yücel

Commodore 64’deki The Last Ninja’dan ve Ninja Kaplumbağalar’dan beri aramız ninjalarla iyidir. Tersninja’da sinema ve nerd kültürlerine ninjalara has taktiklerle “kötü”lere çok görünmeden, gizlice ve ustaca katkı vermeye devam ediyor. Ne mutlu ki ninja yıldızlarını kötü eserlere fırlatmayı görev bilen, bıçaklarını sözüm ona sanatçılara saplamakta beis görmeyen bir ninjamız var. Ve ne mutlu ki, biz onu görebiliyoruz. Yeni yılda, eğer iyi bir sanatsever olursanız siz de tersninjaları görebilirsiniz.

melis-zMelis Z. Pirlanti (Beyazperde.com Genel Yayın Yönetmeni)

Aslında teknik açıdan gayet basit bir blog olup, özgür bir platform olarak Landlord’un sinema bilgi ve sevgisiyle, ama genel anlamda hayata bakış açısının ve herşeyle yeterince ilgileniyor oluşunun bir tezahuru olarak doğan ve gelişen Tersninja aslında bir blogdan çok fazlası elbette. Ciddi bir mecra benim gözümde, her hafta birkaç kez mutlaka ziyaret ettiğim bir mecra. Gerektiğinde sivri ve cesur oluşu da hoşuma giden özelliklerinden… Nice beş yaşlar geçireceği kesin olan Tersninja’ya ve ona katkıda bulunan herkese başarılarının devamını diliyorum.

Kahramanlarsinemada.com – Hakan T. Kalkan

super-kahraman-filmleri

İnternet gibi tüketim toplumunun afyonu olan bir platformda kaliteli içeriği ile sayılı bloglardan birisi olan “Ters Ninja”ya nice 5 senelere diliyorum…

Kayıp Rıhtım (http://www.kayiprihtim.org/portal/)

kayip-rihtim

Ters Ninja, sadece bir sinema blogu olarak değil, edebiyatın derinliklerine dalıp okurlarına farklı dünyalardan haberler verdiği için de önemlidir. Bu farklılıkları beş yıldır devam eden kaliteli bir çizgiyle sunması, olanla yetinmeyip her daim daha da iyisini yapması cabasıdır. ‘Sinemasız kalmayın…’ diye başlayan bir slogana sahiptir, değerlidir. Umarız, ne sinemasız ne de Ters Ninja’sız kalmayız.

Marmara-Çizgi-logoMarmara Çizgi

Tersninja.com Ocak 2013’te dolu dolu 5. yaşını kutluyor. Müzik, Spor, Sinema, Çizgi Roman, Koleksiyonerlik, ve tüm popüler kültür konularında yazıları ve yorumlarıyla dur durak bilmeden bizi besleyen Ege Görgün’e ve klavye arkadaşlarına buradan selamlarımızı yolluyoruz. İyi ki varsınız!

Nice Yıllara!

esqire-tEsquire Türkiye

Kültür-sanat denince akla gelen ilk İnternet sitelerinden Tersninja.com, özellikle; sinemaya, kitaplara, müziğe ve çizgi romana gönül verenlerin uğrak adresi konumunda. Landlord’luğunu sevgili dostumuz, yazarımız Ege Görgün’ün yaptığı Tersninja.com; 1 Ocak’ta beşinci yaşını kutluyor! İyi ki doğdun TERSNİNJA; nice sinemalı, müzikli yıllara…

Passage Dergi (Kasım - Aralık 2012)

Passage Dergisi – Cem Kor

Duruşu ve özgün içeriği ile diğer sitelerden ilk bakışta hemen ayrılan alternatif pop-kültür Tersninja.com’un 5. yaşını kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum.

filmarasi-kasimSuat Köçer (Film Arası Dergisi Yayın Yönetmeni)

Bazılarının aksine Ege’yi siteden önce tanıdım. Dolayısıyla önce Ege’yi, sonra da siteyi sevdim. TersNinja’yı özel kılan en önemli neden, kuşkusuz sergilediği muhalif duruşu. Onu saygın kılan ise bu muhalefeti besleyen samimi, dürüst ve objektif bakışaçısı. Beşinci yılına giren Ters Ninja’ya uzun ömürler diliyorum.

Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali

ucan-supurge

Nev-i şahsına münhasır diliyle yarattığı evrende; “Sinemaya gönül veren, okumayı, bilmeyi seven, sinema dışındaki diğer sanat alanlarına da ilgi gösteren, birey olabilmeyi becermiş organizmalar arasında din, dil, ırk, tür, cinsiyet, yürürken kullandığı ayak sayısı ayrımı yapmayan” Ters Ninja’nın 5.yaşını kutluyoruz.

Dostlarınızın, okurlarınızın ve “Atlantis’ten Gelen Kadın”ların çoğalmasını dileğiyle,

Nice Yıllara Ters Ninja!

Sanatsal eylemlere devam!..

Sadık Yemni

Sadık Yemni

Tersninja 5 yaşında. Daha nice GÜÇLÜ, AYKIRI ve ÖZGÜN tersninja yıllarına:)

Kallavi soluklar…

kutlukhan-kutluKutlukhan Kutlu

Şimdi fark ettim ki Ters Ninja beş yaşını doldurmuş. Ne çabuk! Ters Ninja düzenli olarak uğradığım Türkçe içerik sitelerinden. Umarım bu yaşların sayısı arttıkça ninjaların gücü de artar. Nice yıllara!

buyulu-dukkanBüyülü Dükkan

İçeriğini oluşturulan güzel şeylere en bağımlı, bağımsız yerli popüler kültür sitesi Tersninja.com 1 Ocak’ta 5 yaşına girecek. Yöneticiliğini ve Landlord’luğunu böyle feodal yapıya can kurban dedirten, orta kuşak çizgi roman severlerin iyi tanıyacağı Ege Görgün’ün yaptığı Tersninja.com, sinema, çizgi roman, kitap, müzik ve envai çeşit hayatın içinden içeriğin bulunduğu, halihazırda vazgeçilmez olmuş, köklü bir kaynak.

+

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et