BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Festivalin 7. yılı olması vesilesiyle verilecek 7 "Ahde Vefa Ödülü"nün kimlere verileceğini festival ekibiyle birlikte belirledik. Bu konu da bize en büyük yardımı sağolsun kendisi de bu ödülü alacak olan Agah Özgüç ağabeyimiz verdi. geriye kalan altı ödül ise şu isimlere veriliyor: Selda Alkor, Sevin Okyay, Safa Önal, Çetin İnanç, Sümer Tilmaç ve Salih Güney.

Festival

Ters Ninja Ankara’da: ANKAmall 7. Uluslararası 2.El Film Festivali başlıyor!

Festivalin 7. yılı olması vesilesiyle verilecek 7 “Ahde Vefa Ödülü”nün kimlere verileceğini festival ekibiyle birlikte belirledik. Bu konu da bize en büyük yardımı sağolsun kendisi de bu ödülü alacak olan Agah Özgüç ağabeyimiz verdi. geriye kalan altı ödül ise şu isimlere veriliyor: Selda Alkor, Sevin Okyay, Safa Önal, Çetin İnanç, Sümer Tilmaç ve Salih Güney.

afis_2.elLandlord

Ters Ninja‘nın medya sponsoru olması dışında, kendini ekipten saydığı ANKAmall 7. Uluslararası 2.El Film Festivali 20-24 Şubat tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşiyor. Geçen yıl futbol konseptiyle düzenlenen ve büyük ilgi gören festival bu yıl Ritim Konsepti ile buluşuyor sinemaseverlerle.  Ters Ninja olarak biz de sıkça karşınıza çıkacağız festivalde.

agah-abiTers Ninja’nın festival mesaisi aslında aylar önce başladı. Festivalin 7. yılı olması vesilesiyle verilecek 7 “Ahde Vefa Ödülü”nün kimlere verileceğini festival ekibiyle birlikte belirledik. Bu konu da bize en büyük yardımı sağolsun kendisi de bu ödülü alacak olan Agah Özgüç ağabeyimiz verdi. geriye kalan altı ödül ise şu isimlere veriliyor: Selda Alkor, Sevin Okyay, Safa Önal, Çetin İnanç, Sümer Tilmaç ve Salih Güney.

Festivaldeki Ters Ninja etkinliklerinden birincisi geçtiğimiz yıl Antalya Altın Portakal ve Malatya Film Festivali‘nde yer alan Cumhuriyet Döneminden 40 Sinema Dergisi Sergisi. Sergi 20-24 Şubat tarihleri arasında Ankamall’de gezilebilir.

cinbaz2Festivalin 24 Şubat Pazar günü ANKAmall’daki D&R mağazasında 8 yazar için düzenlediği imza gününün katılımcılarından biri de Cinbaz adlı öykü kitabı geçtiğimiz günlerde yayımlanan Ters Ninja Landlord’u Ege Görgün olacak.

Festivaldeki bir diğer Ters Ninja’lı etkinlik ise 22 Şubat Cuma gecesi Rudis barda gerçekleşecek olan Ters Ninja Gecesi. Landlord’un kendi arşivinden film müzikleri çalacağı gecelerin ilk ikisi İstanbul’da yapılmış ve Ters Ninja takipçisi sinemaseverleri bir araya getirmişti. Bu gece vesilesiyle Ters Ninja 5. yaşını Anlaralılar ile kutlama fırsatı bulacak.

Festivalde başka ne var?

  • Barboros-erkoseFestival bu yıl; Türkiye’nin ilk klarnetçilerinden sayılan, Barbaros Erköse’nin hayatını anlatan, PTT Film yapımcılığında, Bertan Başaran’ın yönetmenliğinde gerçekleştirilen Barbaros Erköse- Sensiz Yaşanmaz filmi ile perdelerini açacak.
  • Festival kapsamında bu yıl gerçekleştirilecek olan ikinci sergi Şebnem Kitiş‘in Güney Amerika gezisini hikayeleştiren fotoğraflarından oluşan Don’t Be A Gringo. Sergi Türkiye’de ilk defa bu festivalde görücüye çıkıyor.

Resimlerin Ritmi – VJing Atölyesi (22 Şubat Cuma 15:00 – 17:00)

Eğitmen: Karin Balkenhol

VJing, görüntü ve seslerin canlı performansına deniyor. Atölyede fotoğraf, film, yazı ve desenler; bir ritme göre bütünleştirilerek / karşılaştırılarak yan yana ve üstüste anında değiştirilip kurgulanarak gösterim teknikleri öğretilecek. Böylece katılımcılar rastlantısal ve planlı sekansları bir araya getirerek müzik eşliğinde kurgulamayı canlı uygulama ile öğrenebilecekler. Atölye 9 katılımcı ile sınırlı ve iMac bilgisayarlarda “Modul 8” programı kullanılacak. (cihazlar ve program festival tarafından temin edilecektir)

serdar-k

Serdar Kılıç ile Doğada Hayatta Kalma Yöntemleri (24 Şubat Pazar 13:45 – 14:45)

NTV’de “Doğada Tek Başına” programını hazırlayan ve sunan Serdar Kılıç, katılımcılara tecrübelerini uygulamalı olarak aktaracak.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et