BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Müzik

The End is the Beginning is the End

watchmen

“Önce bir konuda anlaşalım: Alan Moore 20. yüzyılın en yetenekli yazarlarından biridir. Uzlaşmaya niyetiniz yoksa da hiç umurumda değil. Çünkü o zaman onun başyapıtı The Watchmen’i daha okumamışsınız demektir, Watchmen’i okumayan biriyle de Moore’u tartışacak değilim.”

Fim’den Kule’de yer alan eski sinema yazılarından (V For Vendetta) küçük bir alıntı bu. The Watchmen’den uyarlanan filmi kısmetse 2009’un ilk aylarında izleyebileceğiz.

Alan Moore’un yazıp Dave Gibbons‘un çizdiği 1986 tarihli çizgiroman kitabı Watchmen’den uyarlanan filmin yönetmeni son olar 300 filmini seyrettiğimiz Zack Snyder. Oyuncu kadrosunda Patrick Wilson, Jackie Earle Haley, Malin Akerman, Billy Crudup, Jeffrey Dean Morgan, Matthew Goode, Stephen McHattie gibi yıldız mertebesinde olmayan isimleri barındıran filmin teaser’ı sinemalarımızda gösterilmeye başlandı bile.

Muhteşem görüntüler yetmezmiş gibi, o görüntülere bir de bu teaser’ı insanın beynine ve kalbine işleyen bir şarkı eşlik ediyor. Bu The Smashing Pumpkins‘in Batman ve Robin’in soundtrack’i için yaptığı 1997 tarihli bir şarkı: The End is the Beginning is the End. Bu şarkıyı ve grubun Today, Ava Adore ve 1979 gibi hitlerini Soundklan.com ekseninde yer alan Radyo Tersninja‘da dinleyebilirsiniz.

Watchmen’in soundtrack albümünde yer alacağı konuşulan diğer şarkılar arasında şunlar var:

All Along the Watchover – Jimi Hendrix

The Times Thel Are A-Changing- Bob Dylan

The Sound of silence – Simon and Garfunkel

99 Luftballoons – Nena

Unforgottable – Nat King Cole

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et