BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

GOAL dergisinin Haziran sayısında yer alan Dünya Kupası Duvarı spor ve sanat dünyasından isimler tarafından duvar yazılarıyla dolduruldu. Futbola ve Kocaelispor'a düşkünlüğünü iyi bildiğimiz Onur Ünlü bakın duvara ne yazdı?

Futbol

TERS NİNJA ÖZEL HABER: Yönetmen Onur Ünlü GOAL dergisi için ne yazdı?

GOAL dergisinin Haziran sayısında yer alan Dünya Kupası Duvarı spor ve sanat dünyasından isimler tarafından duvar yazılarıyla dolduruldu. Futbola ve Kocaelispor’a düşkünlüğünü iyi bildiğimiz Onur Ünlü bakın duvara ne yazdı?

GOAL dergisinin Haziran sayısında yer alan Dünya Kupası Duvarı, spor ve sanat dünyasından isimler tarafından duvar yazılarıyla dolduruldu. Futbola ve Kocaelispor’a düşkünlüğünü iyi bildiğimiz Onur Ünlü bakın o duvara ne yazdı? Dergide kısmen yer verilebilen metnin tamamını ilk kez Ters Ninja’da yayınlıyoruz.

86’ Dünya Kupası Finalinde Sakatlandım!

13 yaşındaydım. Solaktım. Galiba yetenekliydim de. Kocaelispor’un ‘yıldız takımı’nda futbol oynuyordum. Ve futbol dışında bir şey düşünmek günahtı!

Arjantin’in [Federal] Almanya’yı 3-2 yendiği final maçını izlerken Maradona’nın yediği bütün tekmelerin acısını ben hissettim. Doğru söylüyorum. Sabah uyandığımda yataktan kalkmamla yere yuvarlanmam bir oldu. Adım atamıyordum. Sağ ayağım, kaval kemiğimin biraz altından itibaren, davul gibi şişmişti. Şişmesi bir şey değil; ayağımı hissedemiyordum da. Öyle ki hastaneye gittiğimizde kapıya sedyenin geldiğini ve yürüyemediğim için beni doktorun odasına sedye ile götürdüklerini hatırlıyorum.

Romatizmal iltihaplanma atağı geçirmişim! Ayağıma vurmuş. E burası İzmit’miş ve şehir zaten çok rutubetliymiş. İnsanların neredeyse yarısı, teşhis konsa da konmasa da romatizma hastasıymış. Ben şanslıymışım, çünkü Allah korusun bu yaşlarda kalbe de vurabilirmiş; kalp romatizması iyice fena bir şeymiş. Ve saire…

Yaşadığım büyük hayal kırıklığını asla unutamam. Çünkü ben, gerçekten Maradona’nın yediği tekmeler yüzünden ayağımın şiştiğini düşünmüştüm. Nasıl manyakça bir empati duygusuysa…

Sonra ağır bir tedavi süreci geçirdim. Fizik tedaviler; ilaç tedavileri; bir atı bile bayıltabilecek büyüklükte iğnelerin körpe kıçıma saplanması suretiyle çektiğim acılar…

Bir sene filan spor yasaklandı. Sonra geri döndüm. 17 yaşına kadar devam ettim. Önce B Genç, sonra A Genç oldum. Lisede okul takımının seçmelerini de kazandım. Fakat seçmelerden bir hafta kadar sonra hastalığım nüksetti. Spor süresiz yasaklandı. Çünkü artık romatizma bel kemiğimi sarmıştı ve hareketlerimi engelliyordu. Futbol hayatım da başlamadan bitmiş oldu.

Ama içimde ukdedir; hâlâ bir lokantada filan ne yemek istediğimi sorsalar ‘Alman Tekmesi’ derim…

OÜ Fotoğraf: Numan Serteli

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et