BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Ankara Kısa Filmciler Derneği tarafından, 12- 14 Aralık 2014 tarihleri arasında İstanbul/Kadıköy- Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde 18- 21 Aralık 2014 tarihleri arasında Ankara/ Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde üçüncüsü düzenlenecek olan, Türkiye'nin en kült festivali FANTASTURKA’dan yeni haberler gelmeye devam ediyor!

Festival

3. Fantasturka Başlıyor!

Ankara Kısa Filmciler Derneği tarafından, 12- 14 Aralık 2014 tarihleri arasında İstanbul/Kadıköy- Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde 18- 21 Aralık 2014 tarihleri arasında Ankara/ Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde üçüncüsü düzenlenecek olan, Türkiye’nin en kült festivali FANTASTURKA’dan yeni haberler gelmeye devam ediyor!

Fantasturka 2014Ankara Kısa Filmciler Derneği tarafından, 12- 14 Aralık 2014 tarihleri arasında İstanbul/Kadıköy- Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde 18- 21 Aralık 2014 tarihleri arasında Ankara/ Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde üçüncüsü düzenlenecek olan, Türkiye’nin en kült festivali FANTASTURKA’dan yeni haberler gelmeye devam ediyor!

Festival Filmleri Belli Oldu!

Bu yıl 12 filmin yer alacağı gösterim programı; 1953- 2014 yılları arasında çekilen filmleri kapsayacak. Filmler şöyle: Atını Seven Kovboy, Dabbe Zehr-i Cin, Drakula İstanbul’da, Dünyayı Kurtaran Adam, Kara Murat Şeyh Gaffar’a Karşı, Ölümün Nefesi- La Mano Che Nutre La Morte, Sihirbazlar Kralı Mandrake Killing’in Peşinde, Tarkan Altın Madalyon, Vahşi Kan, Yılmayan Şeytan, Zagor- Kara Bela, Şeytan- The Turkish Excorcist

Festival Danışma Kurulu Üyeleri Belli Oldu!

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan festivalin danışma kurulunda tersninja.com sitesinin kurucusu ve Landlord’u Ege Görgün, sinematikyesilcam.com sitesinin kurucusu ve editörü Utku Uluer, Geceyarısı Sineması editörlerinden Bahçeşehir Üniversitesi öğretim görevlisi Doç. Dr. Kaya Özkaracalar yer alacak. Festival Onursal Başkanlığı’nı ise, ‘Türk Sinemasının Daimi Koruyucusu’ ünvanı ile FANTASURKA Film Festivali için başından bu yana destek olan, Fanatik Film ve Horizontal Yayınları’nın kurucusu Nejdet Arkın temsil edecek.

‘Dünyayı Kurtaran Adamlar’ Festivalde!

Festival kapsamında yer alan filmlerin hayatta kalan son temsilcilerinin katılacağı söyleşiler gerçekleştirilecek. Dünyayı Kurtaran AdamÇetin İnanç, ZagorLevent Çakır, Araştırmacı Gazeteci Ali Murat Güven, son dönem korku sinemasının en önemli temsilcilerinden Dabbe Zehr-i Cin filminin yönetmeni Hasan Karacadağ, Bahçeşehir Üniversitesi öğretim görevlisi Doç. Dr. Kaya Özkaracalar’ın yer alacağı söyleşilerde moderatörlüğü Ege Görgün ve Utku Uluer üstlenecek. Ayrıca festival danışma kurulunda yer alan alternatif ‘Yeşilçam Kültürü’ sitesi sinematikyesilcam.com sitesinin kurucusu ve editörü olan Utku Uluer’in fantastik, korku, western, kovboy filmlerindeki sahnelerden ve afişlerden hazırladığı kolaj çalışmaları da festivalde sergilenecek.

Festival Destekçilerine Teşekkürler:

Kültür ve Turizm Bakanlığı- Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen Festival’de; Çankaya Belediyesi ve Kadiköy Nazım Hikmet Kültür Merkezi, festivalin ana destekçileri arasında yer alırken; Festival basın destekçileri ise Ankara Life, Beyazperde.com, Ekonometri Dergisi, Film Arası Dergisi, Gölge E-Dergi, İyi Kötü Film, Kadraj Sinema, Kahramananlar Aramızda, Kameraarkası.org , Korku Sitesi, Korkucu.com, Modern Zamanlar Sinema Dergisi, Paralel Sinema, Sadibey.com, Sinefesto, Sinematikyesilcam.com, Tersninja.com

Festivaller Genel Koordinatörü ve Basın Danışmanı: Duygu GÜR
www.fantasturka.org [email protected]

İlginizi çekebilir...

Vizyon

Alex Garland bize, çok da olası görünmeyen bir iç savaş filmi sunarken aslında zeminini sağlam bir temele oturtuyor.

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et