BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Görkemli Çizgiroman-ım!

En İyi 15 Çizgi Roman: Şu sıralar kitabevi raflarında bulabileceğiniz!

Yürüyen ÖlülerStar Wars Klon SavaşlarıÇizgiromansever Landlord

Sinemalar çizgi roman uyarlamalarının işgali altında. Ama siz çizgi roman seyretmek değil, okumak istiyorsunuz! İşte Türkiye’de yayınlanmış ve kitabevi raflarında hala sizleri bekleyen en iyi 15 çizgi roman! (Liste sırasızdır!)

Bağdat’ın Aslanları1. Bağdat’ın Aslanları

Emir Kusturica’nın filmi Yeraltı’nda bombalanan hayvanat bahçesi insanın içini bir başka acıtır. Brian K. Vaughan’ın yazdığı, Niko Henrichon’un resimlediği Bağdat’ın Aslanları’nda bu sahne Irak’ın başkentine taşınıyor. Kahramanlarımız bombalanan hayvanat bahçesinden serbest kalan 4 aslan. Aslanlar tankların paletleri ve uçaklardan atılan bombalarla sarsılan, parçalanan, yanan Bağdat’ın sokaklarında ilerlerken insan denen yaratığın yok edici savaşıyla tanışıyorlar.

Küçük Prens2. Küçük Prens

Antoine De Saint-Exupery’nin ünlü kitabından Joann Sfar tarafından serbestçe uyarlanmış bu çizgi roman Turkuvaz’ın gençlik serisinden çıkmış olsa bile her yaştan okurun farklı anlamlar çıkaracağı bir hikâyeye sahip. Üstelik hikâye Küçük Prens ile yaratıcısı Saint-Exupery’yi buluşturuyor.

Wolverine Orijin3. Wolverine Orijin

Yakın zamanda seyrettiğimiz son X-Men filmi Wolverine’in hikâyesine odaklanıyordu. İşte o hikâyenin esinlendiği çizgi roman bu ve Wolverine karakterinin ortaya çıkışını konu alıyor. Doğuşu, ailesinden kopuşu ve kendini keşfedişi dışında, kardeşi olduğunu öğrendiğimiz Viktor Creed yani Sabertooth ile olan çatışmasına tanık oluyoruz karizmatik kahramanın. Paul Jenkins yazmış, Andy Kubert çizmiş.

Batman – Öldüren Şaka4. Batman – Öldüren Şaka

Batman’ın en bilinen düşmanı şeytani gülüşlü Joker’dir şüphesiz. Joker hakkında fazla bir şey bilmeyiz. Bize en başından beri bir suçlu olarak tanıtılmıştır. Büyük usta Alan Moore’un yazdığı, Brian Bolland’ın çizdiği Öldüren Şaka’da bunun hiç de böyle olmadığını öğreniyoruz. Öldüren Şaka’yı okurken Joker’in geçmişine, hatta biraz da iç dünyasına bir yolculuk yapıyor, bir yandan da onun son ölümcül planının nasıl sonuçlanacağını merak ederek sayfaları yutuyoruz.

Okuldaki Sır5. Okuldaki Sır

Queenie Chan imzalı bu manga, kızlara özel bir yatılı okula gelen iki kızkardeşin başından geçenleri konu alıyor. Sık bir ormanın derinliklerinde inşa edilmiş bu okulun karanlık bir geçmişi vardır. Bazı öğrencilerin sırra kadem bastığı söylenmektedir. İkiz olan Jeanie ve Amber’in gelişiyle bu karanlık geçmiş yeniden uyanacaktır. Tudem’den çıkan kitap biraz daha iyi bir çeviriyi hak ediyormuş yalnız.

Yürüyen Ölüler6. Yürüyen Ölüler

Marmara Çizgi’nin yeni albümü Robert Kirkman ve Tony Moore imzası taşıyor. George A. Romero’nun yarattığı Yaşayan Ölüler kurgu efsanesinden kendi payına düşeni anlatıyor. Hayatta kalan bir grup insanın hikayesi güçlü bir gerilim ve drama duygusuyla sayfalara aktarılmış.

Asteriks7. Asteriks ve Latraviata

Goscinny’nin hayata gözlerini yummasının ardından ortağı Uderzo’nun tek başına yazıp çizdiği son Asteriks macerası. Romalılar bu kez Galyalılar’ın tarihih bilinen en güçlü silahıyla alt etmeye çalışıyorlar: Güzel bir kadın.

Star Wars Klon Savaşları8. Star Wars Klon Savaşları Cilt 1

Star Wars’ın sinemalarda gösterilen animasyon filminin ve televizyon için hazırlanmış çizgi dizisinin anlattığı Klon Savaşları döneminden hikayeler. John Ostrander tarafından yazılıp, Jan Duursema tarafından çizilmişler.

Zagor9. Zagor

Klasik Maceralar Dizisi’nin 35 No’lu sayısı. 386 sayfalık çizgi roman tüm zamanların en iyi Zagor maceralarından birine ev sahipliği yapıyor: Büyücü Kandraks.

Martin Mystere10. Martin Mystere

İmkansızlıklar Dedektifi’nin Türkiye’de ilk yayınlanan maceraları büyük ciltler halinde yeniden yayınlanıyor. 10’uncuya kadar gelindi, ki bu eski hesapla 40 sayı demek. Zagor gibi Martin Mystere de 386 sayfa çekiyor.

Tılsım - Taş Muhafızı11. Tılsım

Kazu Kibuishi imzalı Taşmuhafızı serisinin ilk kitabı. Spiderwick Günceleri ve Narnia Günlüklerini andıran bir olay örgüsü olsa da, iki kardeşin yolculuk ettiği fantastik alem diğerlerinde olduğundan daha yaratıcı.

Red Kit12. Red Kit – 20. Süvari Alayı

Silahını gölgesinden bile hızlı çeken Red Kit’in 12 numaralı macerası. Çeyenler savaş baltasını gömdükleri yerden çıkarmışlardır. Kahramanımız onları durdurmaya hazırlanan 20. Süvari alayına rehberlik yapmayı kabul eder.

13.Watchmen

14. Deli Gücük

Thorgal15. Thorgal

Thorgal’ın ilk cildini etraflıca tanıtmıştık. Yıldızlardan gelen Viking savaşçısının 152 sayfalık bir tam macerasını içeren ikinci cilt de çıktı. Thorgal Tanatloc’un Gözleri adını taşıyan bu macerada oğlunu kaçıran adamların peşine düşüyor ve yolu esrarengiz bir kavmin yaşadığı coğrafya uzanıyor.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et