BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Mert Tanöz

Snoopy ve Charlie Brown Geri Döndü!

Onca yıla rağmen Charlie Brown ve Snoopy cephesinde hiçbir değişiklik yok. Peanuts ailesi hala güldürüyor.

the-peanuts-movie-social

Onca yıla rağmen Charlie Brown ve Snoopy cephesinde hiçbir değişiklik yok. Peanuts ailesi hala güldürüyor.

Mert Mert Tanöz

Charles M. Schulz birçok kişinin hayatına dahil olmuş değerli bir isimdi. 2000 yılında aramızdan ayrılana dek kimse bilemedi değerini. Ancak insanlar gazetelerini açıp da aradıklarını bulamadıklarında fark ettiler varlığının önemini. Çünkü o giderken Linus, Lucy, Franklin, Patty, Sally, Schroeder, Marcia ve en önemlisi Charlie Brown, Snoopy, Woodstock da onunla ayrıldı aramızdan. Kısacası Peanuts efsanesi sona erdi.

The_Peanuts_Movie

“Snoopy ve Charlie Brown” (“The Peanuts Movie”), bu efsaneyi yeniden sinema perdesine taşıyor. Aslına mümkün oldukça sağdık kalmaya çalışan filmin senaristliğini ise Schulz’un oğlu Bryan ve torunu Craig üstleniyor. Yönetmenliğini Steve Martino’nun yaptığı film Charlie Brown’ın Kızıl Saçlı Kız’ı etkileme çabalarını ve Snoopy’nin Fifi’yi düşmanın ellerinden kurtarma mücadelesini anlatıyor. Kar tatili sonrası mahalleye yeni bir çocuk gelir, Charlie Brown bu kızı gördüğü an vurulur ve onun gönlünü kazanmak, hayata yeni bir sayfa açmak adına elinden geleni yapar. Bir yandan Charlie’ye yardımcı olan Snoopy ise sarı kuş Woodstock ile birlikte hayali bir maceraya yelken açar, kendini uzun soluklu bir savaşın içinde bulur.

snoopy-joe-cool - Copy

Yıllar sonra Snoopy ve Charlie Brown’la karşılaşmak pek kolay olmasa gerek birçok izleyici için. Özellikle de tekrarı yapılan filmlerin eskisini genellikle arattığı düşünüldüğünde bu buluşmanın zorluğu anlaşılıyor. Fakat Bryan ve Craig, Charles M. Schultz’u yakından tanımanın verdiği avantajı iyi kullanarak, efsanevi ikiliyi başarıyla beyazperdeye taşıyor. Hiçbir karakteri atlamadan, hafızaların derinlerinde yer alan anıları canlandırıyor. 88 dakika gibi kısa bir süre yılların yarattığı boşluğu dolduramasa da en azından ağızda güzel bir tat bırakıyor.

Henüz bir açıklama gelmemiş de olsa gişede elde ettiği başarı ve eleştirmenlerden aldığı olumlu tepkilerle Peanuts efsaneni en azından bir kez daha göreceğimizden şüphem yok. Blue Sky yapımcılığın bu filmi de seri haline getireceği kesin diyebilirim. Fakat umalım ki Bryan Schulz babasının mirasını korumaktan vazgeçmesin, vizyon uğruna bambaşka bir hale gelmesine engel olsun.

MV5BMTU1MzAxOTY2MV5BMl5BanBnXkFtZTgwNzYzMzM5NTE@._V1__SX2138_SY955_ - CopySnoopy ve Charlie Brown (The Peanuts Movie)
Yönetmen: Steve Martino
Senaryo: Craig Schulz, Bryan Schulz, Charles M. Schulz
Seslendirme: Noah Schnapp, Bill Melendez, Hadley Belle Miller
2015 / ABD / 88 dk.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et