BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Biletleri Biletix’e sordum “Beyefendi bizde bu etkinlik gözükmüyor” dediler. Siz de sorun çok zevkli oluyor. Ben akşam yine arayacam maksat: “O ne lan!”ı duyabilmek. Geçen de Starbucks kahve bardağı için isim sorduklarında şöyle dediydim: “Cek, Cek Nekılsın!”

Öne Çıkanlar

1. GELENEKSEL HAYALİ GRUPLAR ROK FESTİVALİ

Biletleri Biletix’e sordum “Beyefendi bizde bu etkinlik gözükmüyor” dediler. Siz de sorun çok zevkli oluyor. Ben akşam yine arayacam maksat: “O ne lan!”ı duyabilmek. Geçen de Starbucks kahve bardağı için isim sorduklarında şöyle dediydim: “Cek, Cek Nekılsın!”

Yer: ODA Bar (Deniz Akhan’ın ofisi “Office Deniz Akhan” açılımı. Ofis çiftçinin karagün dostudur ayrıca, yoksa uzun zamandır vapura binilmiyon muydu?)

Tarih: Biz seyrettik iyiydi. Tekrar zamanı geldiğinde haberin olur genç. Biz seni buluruz…

Biletler: Çekyat: 6 TL, İkili koyu kahve kadife koltuk (Loca) 4 YTL, Tekli koltuk 3 YEN, Sandalye2 Ostrelyın Dallırs, Mutfak Tezgahı bir bira getirene bedava (Tekel ve Skol tercih)

Sürpriz Konuklar: Joey Tempest (saçlar kısa), Salim Dündar, Joda (makyajsız prömiyer) ve daha niceleri…

Biletleri Biletix’e sordum “Beyefendi bizde bu etkinlik gözükmüyor” dediler. Siz de sorun çok zevkli oluyor. Ben akşam yine arayacam maksat: “O ne lan!”ı duyabilmek. Geçen de Starbucks kahve bardağı için isim sorduklarında şöyle dediydim: “Cek, Cek Nekılsın!”

Cenk Büker

1.The Simit

Tür: Türkçe sözlü acılı rok. Az körpe lahanalı turşu suyu gibi bir şey.

Çok sevdiğim asil bir sinema yazarı dostumun grubu. Damardan, kalpten, şirden müzik. Az akor, az söz, bridgesiz trafik üstüne yahşi toplumsal gerçekçilik. Dolambaçsız keskin ifadeler. Yalnız sahne kostümleri kerkik. Yırtık kot üstü ütülü yarı transparan beyaz gömlekle back to 80’s edaları. Seksen çekilmez. “En çok Iggy Pop ve Samime Sanay’dan etkilendik, bu yüzden 2 yaşında çeng çalmaya başladık” diyorlar. Ayrıntılar için bkz.TV’de 7 Gong dergisi, Nisan 1972. Vinil’de konuk sanatçı Manu Kaça?.. Klipte Okaça.

2. A Complete Headache

Tür: Sözler İngilizce, besteler The Rembrandts’vari.

7 kişilik grup festivaller için biçilmiş kaftan. Zira ülkemin kıç kadar sahnelerinde kariyer yolları dumanlı. “Lan olm bu müziğin esası Angıl Sakson olduğuna göre sözler de ecnebi olmalı!” radikalliğindeler. Rok Türkçe mi olmalı İngilizce mi safsatalarına dönüş. Kıyafetler Örövizyon. Solist “Her Gece” çıkış klipli Mirkelam’a benziyor. Yakışmış.

3. Kingo’ Mavra

Tür: PunkiBlueishGrassyPornoFunkie

Çok neşeli zıpır tipler. Sahnede eğlendikleri her hâllerinden belli. E tabi seyirciye de aksediyor bu pozitif enerjiya. Gitarlar Squire, Bas Musicman, Davul Sonor. Bek vokal çok güzel bir hatun ve bunun farkında. Neden Shure SM Beta kullandığını anlamak zor gibi, parlak sesleri mi sevmiyor acaba? Büstiyer pek yakışmış. Arkada biraz konuştuk sonra. Babası oto hırsızı, annesi Hollanda’da pro groupie imiş. Zaten pasaport da Felemenk. Gösterdi, böyle chip’li şekilli filan. “Yurtdışı girişlerde sizi görüyom, çok afedersin eşek gibi sıra bekliyonuz ya, çok üzülüyom ben ona” dedi, yazsana bu söleri işte kızım dedim. İki şifre (akor) yazıp verdim (C G Am F Nak. C Bm. Try this at home kids). Bu grup iş yapar çocuklar!

4. Tıraşı Kes!

Tür: Trash Metal. Sözler Norveççe.

Daracık deri pantollarla isilik manyağı olacaklar ama yakışmamış da diyemiyorum. Basçının saçlar Slash. Davulcu David King tarzı. Tarifi zor bir grup. Her pazartesi sabahı 9’da Taksim TinKen barda çıkmak üzere anlaşmışlar. Sahneye çıkmak için de cepten 50’şer veriyorlarmış. Biraz zor…

5. Pardon mu dedik?!

Tür: ÜNLÜ ile MFÖ arası, Mekong Delta’ya yakın.

Sözler çok neşeli. Mirkelam’lı Kargo’nun “Eminönü Lâleli” havası var. Satır aralarında ve ikinci, üçüncü anlamlarda hayatın ve varlığın anlamını sorgulayan çok ciddi bir duruşları da var. Adam gibi bir grup, üstelik pek de gençler maşallah, helâl olsun! Bu arada 5 numaraya kadar gelen sevgilim okur, sana bir sürprizim var lan! Hadi yine iyisin –hidden track-: ÜNLÜ 1 Nisan’da Bronx Pİ’de, ben de oradayım. Bir bilet de bana alırsan tabii…

6. Yarım Koko featuring Fıçı Bira

Tür: Türkçe Mainline Blues.

Parçalarında kendi hayat tarzlarından etkilendiklerini söylüyorlar. Bunu bir tür çıkış, kafa dağıtma, kafa kırma olarak gördüklerini de eklediler. Liseden yatılı arkadaşı olan bu sıkı dörtlü bence çok iyi yerlere gelecek. Gör bak…

7. Islak Mendiller

Tür: EMO

Benden imza istediler, meğer çok severlermiş. “Nerede dinlediniz len haylazlar, daha ben bile doğru dürüst dinlemedim kendimi?” dedim, bira ısmarlayıp ağlayarak Bronx konserime yanlışlıkla girdiklerini ve o gün hayatlarını değiştirdiğimi söylediler ki, ben var ya mest oldum, sıcak suya sokulmuş lahana yapraana döndüm. “Bu adam yapıyorsa biz haydi haydi yaparız lan!” dedik o gece diye devam ettiklerinde biraz üzüldüm ama. Bayağı bir içildi, bayağı… Birbirimize sarılmalı öpmeli falan… Sabah beton kafayla kalkıp org kursuna yazılmaya karar verdim. Org ama…

8. Dinamo Karagümrük

Tür: Sibel CAN, Türkan ŞORAY, Aydın, Müjdat GEZEN, Abdülkerim DURMAZ ve Ferhan ŞENSOY arası.

Memleketlim olduklarından biraz kıyak geçeceğim tabii. Bu kadar kâfi, sonra havaya girerler falan, neme lazım. Yalnız, “Abi dün Asmalı Mescid’te kıvırcık kafa bir İngilizle tanıştık, ‘çok sevdim lan sizi, NME’ye kapak yapacam’ dedi” dediler ki her akla ziyan. “Ne kullanıyonuz lan siz! Olm bak harcamayan kendinizi!..” diye kızdım. Saygılı çocuklar. Beslenmek için Hıncal ULUÇ dinliyorlarmış.

9. Feyzbooks RTE

Tür: Small Faces taklit grubu. Ne deniyodu lan ona, taklit grup olayına hani? Bilen biri yoruma yazsın Allaasen.

Yalnız orijinal SF şarkı sözlerini Lan’lu Lun’lu bir tarzla coverlamışlar. Asi ve güzel bir tavır gibi, değil mi lan yoksa? Sahneyi dolduruyorlar ama. Yürü be!

10. Skim Fantanzi

Tür: Neredeyse Skunk Anansie’nin aynısı.

Grup ismini de nazire olsun diye koymuşlar zaten. Vokal de hakikatten zenci, fakat erkek. Olsun, Skin için de şöyle böyle diyorlar zaten. Özgürlük var kardeşim, herkesin cinselliği kendine di mi ama? Yalnız her iki Türkiye konserinde Skin bana bayağı bir kesik atıp hatta birinde göz de kırpmıştı ya, ölsem de gam yemem… Vokal gündüzleri Galata Köprüsü’nde çakma saat satıyormuş. Yanında da vardı, destek için ben de bir Rolex aldım, eve geldiğimde yelkovan düşmüştü. Olsun, o da olsun. Selling Jesus’ı peçeteye yazıp gönderdim, çaldılar. Aferin.

(also available in DVD and VHS. Mono in theatres where stereo is available. 3D gözlükleri parayla satıyos ama çıkıştagerialıpsilipsilipyinesatıyos.dos)

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et