BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Öne Çıkanlar

Azrail fazla mesai yapınca (Son Durak 3 / Final Destination 3)

Son Durak 3 / Final Destination 3Landlord
Filmin basım gösteriminden çıktığımızda sinema yazarı Murat Özer filmi kötü bulduğunu söyledi. Bana göre çok iyimser ve kibar bir yorumdu. Çünkü resmen berbattı film. Fenalıklar geçirtecek kadar berbattı. (29 Nisan 2006)

LandlordFilmin Amerika’da fena bir gişe yapmadığını hatırlattı Murat, damarıma basmak için. Bastı da. Bunun olsa olsa benim film hakkındaki düşüncemi destekleyeceğini belirttim, söz konusu ülkenin insanları başkan olarak da Bush’u seçmişti sonuçta.

Teenage – türkçesiyle yeni yetme zevkine, kültürüne ve zekasına yönelik filmler olsa da, sürükleyici ve tempolu seyir sunarak türün hakkını veren ilk iki Son Durak filmini epey severim. İçimizde hala birer yeni yetmenin olduğunu hatırlatabilmesi açısından bu türden filmlere ihtiyaç duyduğumuzu düşünürüm. Ama öncülleri gibi Azrail’in peşine düştüğü gençler mevzusunu tekrarlayan serinin üçüncü halkası bu iyi niyetimizi resmen sömürüyor. Gençlik filmlerinde mutlaka karşımıza çıkan (Son Durak 3’te de var) ve ancak bir denizyıldızı kadar beyne sahip oldukları hissini veren karikatürize aptal sarışınların zevk, kültür ve zeka seviyesine göre hareket ediyor.

Son Durak 3 / Final Destination 3

Ne kadar mı korkuyorsunuz? Üniversite yıllarında bekar evime gelip mutfak tezgahının altındaki boş bira şişelerini görünce, bana “bira içme oğlum, hasta olursun” diyen annemin sözlerinin beni korkuttuğu kadar. Kurbanlarlarla empati kurup onlar adına tedirgin oluyor muyuz? Sabahları kahvaltı masasında her şeyden habersiz boylu boyunca uzanan ve acımasızca dilimlenmeyi bekleyen ekmek için ne kadar korkuyorsanız o kadar?

Son Durak 3 / Final Destination 3

Yaratıcılık? Ben göremedim. Oyunculuk? Başroldeki kız Yabancı Damat’ta Nehir Erdoğan’ın oynadığı kadar oynuyor… Kıza sanki demişler, ota boka endişelenip ağlak bir suratla ortada dolanıp duracaksın, senin rolün bu.

Son Durak 3
Final Destination 3
Yönetmen: James Wong
Oyuncular: Mary Elizabeth Winstead, Ryan Merriman, Alex Johnson

Eleştiri notu: 5/ 1
Seyir notu: 5/ 1

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et