BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Vizyona sadece 2 yeni filmin girdiği bu hafta, daha önce sinemalarda gösterilen Kara Köpekler Havlarken'i henüz izlememiş olanlara filmi izleme şansı sunuyor. Diğer seçenekleriniz Tom Cruise ve Cameron Diaz ikilisinin başrolü paylaştığı aksiyon-komedi Gece ve Gündüz ile Atom Egoyan'ın yeni filmi Büyük Hata.

Vizyon

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (9 Temmuz 2010)

Vizyona sadece 2 yeni filmin girdiği bu hafta, daha önce sinemalarda gösterilen Kara Köpekler Havlarken’i henüz izlememiş olanlara filmi izleme şansı sunuyor. Diğer seçenekleriniz Tom Cruise ve Cameron Diaz ikilisinin başrolü paylaştığı aksiyon-komedi Gece ve Gündüz ile Atom Egoyan’ın yeni filmi Büyük Hata.

Oldukça sakin bir haftaya merhaba diyoruz. Vizyona sadece 2 yeni filmin girdiği bu hafta, daha önce sinemalarda gösterilen Kara Köpekler Havlarken‘i henüz izlememiş olanlara filmi izleme şansı sunuyor. Diğer seçenekleriniz Tom Cruise ve Cameron Diaz ikilisinin başrolü paylaştığı aksiyon-komedi Gece ve Gündüz ile Atom Egoyan‘ın yeni filmi Büyük Hata.

Büyük Hata / Chloe

Yön: Atom Egoyan
Sen: Erin Cressida Wilson
Oyn: Julianne Moore, Liam Neeson, Amanda Seyfried, Max Thieriot
Yapım: 2009, ABD – Fransa – Kanada, 96 dk.

Dışarıdan bakıldığında yetenekli bir oğula ve gıpta edilecek bir aileye sahip olduğu sanılan Catherine ve David’in evliliğindeki gizli kalmış pürüzler, David uçağını ve sürpriz doğum günü partisini kaçırdığında beklenmedik bir hızla gün ışığına çıkar. Doğum günü partisinin ertesi sabahı, David’in telefonuna onun kız öğrencilerinden biri tarafından gönderilen gizemli mesajı gören Catherine, iki hafta sonra arkadaşları ve kocasıyla gittiği bir restoranın tuvaletinde bir eskort kız olan Chloe ile tanışır. David’in sadakatini test etmesi için Chloe’yi kiralayan Catherine zamanla olayların hiç beklemediği bir şekilde geliştiğini fark edecektir. Ermeni asıllı Kanadalı yönetmen Atom Egoyan, cinsellik ve psikolojik gerilimin iç içe olduğu hikayeleri anlatmadaki ustalığını konuşturup izleyicileri ters köşeye yatıracağa benziyor.

Turgay Özçelik’in Büyük Hata ile ilgili yazısı için tıklayın

Numan Serteli’nin Büyük Hata ile ilgili yazısı için tıklayın

Gece ve Gündüz / Knight and Day

Yön: James Mangold
Sen: Patrick O’neill
Oyn: Tom Cruise, Cameron Diaz, Peter Sarsgaard, Jordi Mollà
Yapım: 2010, ABD, 110 dk

Aksiyon filmlerinin sıkça rastlanan patlamalı, silahlı çatışmalı sahnelerine kaliteli esprilerle süslü komedi ilave edilip içine de Tom Cruise ve Cameron Diaz katık edilince ortaya gülmece ve eğlence vadeden bir film çıkıyor. Ajan rollerinin hiç de yabancısı olmayan Tom Cruise ile ilerleyen yaşına rağmen hala sinema perdesini ışıltısıyla ve güzelliğiyle doldurabilen Cameron Diaz, heyecan, macera ve romantizmin bir araya geldiği Gece ve Gündüz’de 110 dakika boyunca hoş bir seyir garantisi sağlamak adına seçilmiş gibi görünüyor. June Havens (Diaz) gizli bir ajan olan Milner (Tom Cruise) ile tanışınca istemeden kendini büyük bir kovalamacanın içinde bulur. Üstelik Milner’ı ve onun suç ortağı olduğuna inandıkları için kendisini kovalayanlar ikisinin de ölmesini istemektedirler. June’un artık iki büyük sorunu vardır: Kardeşinin hafta sonu yapılacak olan düğününe yetişmek ve hayatta kalmak.

Kara Köpekler Havlarken

Yön: Mehmet Bahadır Er, Maryna Gorbach
Sen: Mehmet Bahadır Er
Oyn: Volga Sorgu , Cemal Toktaş , Erkan Can
Yapım: 2008, Türkiye, 88 dk.

Gültepeli iki varoş delikanlısı Selim ve Çaça’nın yırtma ve sınıf atlama çabalarını anlatan film yaz sezonunda tekrar vizyona giriyor. Çeliktepe, Gültepe, Seyrantepe sakinlerinin de katkıda bulunduğu, dünya prömiyeri Rotterdam Film Festivali’nde yapılan ve dünyanın pek çok kentinde festivalleri dolaşıp olumlu yorumlar alan film, yönetmen Mehmet Bahadır Er’in ilk uzun metrajlı filmi. Varoştan gelip üst sınıfın alışveriş ettiği alışveriş merkezinde güvenlik görevlisi olarak onları aslında yine kendileri gibi varoş delikanlılarından koruması, aynı türden olanın birbirini nasıl parçaladığını gösteren güzel bir örnek…

Yönetmen Mehmet Bahadır Er ile yaptığımız röportajı okumak için tıklayın.

Daha eski tarihli Mehmet Bahadır Er röportajı için tıklayın.

İlginizi çekebilir...

Vizyon

Alex Garland bize, çok da olası görünmeyen bir iç savaş filmi sunarken aslında zeminini sağlam bir temele oturtuyor.

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et