BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Ege Görgün

Fatih the Kandırır’ı bilir misiniz?

altaylifatih-sultan

Fatih Altaylı “İstifa etsem 400 gazeteci işsiz kalır,” demiş.

sisko-ninja Ege Görgün (Landlord)

Utanmazlığın bu kadarına pes.

Siz yayın yönetmenleri değil misiniz; her krizi fırsat bilen tüccar patronlarınıza yaranmak için daha ilk tebliğde tenkisata giden?

Siz değil misiniz insanları işinden edip bunu da önceden bildirmek yerine, giriş kartını iptal edip işten çıkarıldığını sabah işe geldiğinde öğrenmesine neden olan?

Peki ya iktidara yalakalık yapmak için işine son verdiğiniz muhalif gazeteciler?

Siz değil misiniz göreve gelir gelmez kendi adamlarınızı, yalakalarınızı, ya da aynı liseyi, üniversiteyi, cemaati, siyasi görüşü paylaştığınız kankilerinizi işe almak için eski çalışanları eften püften sebeplerle işten çıkaran?

Siz değil misiniz dergileri kapatıp çalışanlarına yüzünüz hiç kızarmadan güle güle diyen? O dergileri üç beş kişiyle çıkaran, yayıncılığın da, gazeteciliğin de, gazetecilerin de kalitesini yerlerde sürünecek pozisyona getiren siz değil misiniz yayın yönetmenleri?

Ve koca koca paralar alıp şöhretin, gücün tadını çıkaran köşe yazarları siz değil misiniz bu olan bitenler karşısında sessiz kalan?

İstifa etse 400 gazeteci işsiz kalacakmış, pöh… Ciner yarın arasa seni “400 kişiyi işten çıkar” dese, “neden” diye sormazsın bile ve tek soracağın şu olur eminim: Ne zamana kadar?

İstanbul’u fetheden Fatih the Conqueror… Kamuoyunu kandıran FATİH THE KANDIRIR…

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et