mutsuz

Canım çok sıkkın, dostlar! Sinema, edebiyat, müzik, çizgi roman gibi güzel şeylerin üstüne kurduk Ters Ninja’yı. Ama çirkinlikleri görmezden gelmek olmazdı, sağduyunuza güvenerek, sizin de dünyanın, bu memleketin çirkinliklerine karşı öfkeli olduğunuza inanarak sınırlarımızı çok geniş tuttuk. Lafımızı esirgemedik ki, Ters Ninja lafını esirgemeyenlerin uğrak yeri olsun istedik.

Ama bu yolu seçtiğinizde daha iyi “görmeye” başlıyorsunuz. Çoğu insanın farkında olmadığı ya da görmezden geldiği şeylerin farkında olmakla lanetleniyorsunuz. Süper duyu yeteneği olan bir insanın, dünyanın tüm gürültüsünü duyup çıldırma noktasına gelmesi gibi bir lanet bu. Bazense sizin hiç çaba harcamanıza gerek kalmadan çirkinlik gelip tam karşınıza dikiliyor. Kendinizi en güvende hissettiğiniz yerde bile aslında güvende olmadığınızı anlıyorsunuz o an. Çirkinliğin en mahreminize bile nüfus edebileceği gerçeği sizi büküyor, kırıyor, parçalıyor.

En güçlü kapının ve kilidin kendinizi kandırmanıza yarayan bir ilüzyondan başka bir şey olmadığını idrak ettiğim bir gün bu, dostlar! Bugün evimi evim gibi hissetmediğim bir gün! Bugün evime bir hırsızın girdiği gün!

18 YORUMLAR

 1. Bir ailenin evine hırsız girmesi kadar can sıkıcı bir şey yoktur gerçekten,çok tanık olduğum için iyi bilirim.

  Bir şey çalmasa da yabancı birinin, hangi hakla böyle bir şeye cüret ettiğini düşünmek…Umarım mal kaybınız yoktur bir de üstüne…

  Fazla takmayın kafanıza olur mu? Gelmiş geçmiş olsun diyelim hepbirlikte!

 2. yada evinize meraktan gelen o biri.. filmlerinizin arasından aradığını bulmuş da olabilir.. landlord'un herkesten gizli izlediği romatik komedi filmleri.. hem de kaç tane.. gizli köşesinde.. ne var romantik komedi izlemek ayıp bir şey mi.. kimde acaba o filmler şimdi.. iyice baktınız mı filmlerinize.. eksik mi var ne.. yoo.. şey canım..mesela yani..

 3. @ landlord:

  Bu durumda ise, "canınıza gelecek malınıza gelsin" ve "Tanrı beterinden saklasın" demekten başka bir şey gelmez elimeden. Vildan hanımın da dediği gibi, -biliyorum zor- ama düşünmemeye çalışın. Yoksa oturamazsınız bir daha evinizde.

 4. Geçmiş olsun.

  Türk insanı artık malesef o dedelerimizin bizlere anlattıpı eski iyi niyetli insan değil. Çoğumuzun içi karanlık ve kötü. Devletimiz ve adalet sistemimiz en temel görevi olan güvenliğimizi sağlamayı bile yerine getiremiyor.

  Ne yazıkki sadece işsizlikten değil, sadece oturup çalışmaktan daha kolay ve daha kazançlı diye hırsızlık yapan insanlar gördüm adliyelerde. "Seneye çıkarım ne de olsa" diye aldığı cezaya dahi duyarsızlaşan hırsızlar.

  Ne ara kirlendik böylesine, ne ara çirkinleştik…

  Nereye gitti o eski güzel insanlar.

 5. Herkese teşekkürler…

  Ve never e'lerini saklasan da, sanırım o her kelimene sirayet eden "sevimliliğin" sayesinde ben değil, herkes seni tanıdı.

  Eğer zamansız, gereksiz espri yapma konusunda Shuriken verecek olsam, herhalde tek adayım sen olurdun!

 6. off..tanıdınız beni di mi.. landlord..yemin ederim tam üç gün hiç girmedim tersninja'ya.. ama alışmışım ya.. sabah uyanınca.. gece uyumadan önce tersninja'ya bakmaya.. yapamadım valla.. beni diri diri gömün mezara.. shuriken'le yüreğimi delin yada.. beni tersninja'dan men etmeyin.. lütfen..

  ama.. romantik komedi film ismi istiyorum halen ben.. inatla..kesin..kesinlikle..halaa..

 7. Duaların gücüne inanırım. Artemis "Tanrı beterinden saklasın" demiş. Ne güzel söylemiş.

  "Canınıza geleceğine malınıza gelsin" i ise şöyle söylerim. "Cana da gelmesin,mala da gelmesin." Hele en şöhretli iki duam vardır ki paylaşmak isterim:

  1- "Hayırlısı ise olsun" demem. "Olsun da hayırlı olsun" derim.

  2- Bir de "Ben zayıflayamıyorsam Tanrım,herkes şişko olsun!" derim:) Kilo alanların müsebbibi benim yani. İtiraf ediyorum.

  Tamam Landlord. Gerçekten gelmiş geçmiş olsun size! Her işte bir hayır vardır bakın, cuma cuma dualarımı tekrarlamış oldum hırsızın sayesinde:)

  Acaba "Ateş düştüğü yeri yakar!"sözünü de eklesem mi?

 8. biz küçükken kovboyculuk, degmancılık filan oynardık mahalle arasında,

  burada da ninjacılık oynuyoruz, hağla bu yaşta..

  oyunumuzu bozardı bazı o.. çocukları o zamanlar, çok kızardık onlara, güçsüz de olsak karşı çıkardık..

  hem çelimsiz hem de saf bi çocuktum, çabuk gaza gelirdim ama.. hep beni öne sürerlerdi arkadaşlarım o kötüye karşı.. elimden geleni yapar, öcümüzü almaya çabalardım gücüm yettiğince.. çoğunlukla dayak yerdim, hırpalanırdım ama olsun, içimin ateşi sönerdi.. zaten dava da hemen kapanır yine oyun dünyamıza dönerdik..

  o gün neşe içinde kadıköy'ü turlamış, akşama doğru da evlere dağılmıştık landlord'la.. şimdi düşününce farkına varıyorum tabii: tıpkı çocukluğumda olduğu gibiydi.. ancak 'köylü köyüne, evli evine' şarkısını söylemeden elbette..

  evli evine gitmiş ama ondan önce yine bir o.. çocuğu (lütfen.. sadece iç rahatlatıcı bir küfür olarak algılayın bu lafı.. yoksa kötülük değil, sadece işini yapan tüm orospular saygındır benim gözümde), oyunun içine etmiş bile..

  landlord'un hissettiklerini henüz eşekten düşmemiş biri olarak tam manasıyla anlayabilmek imkansız tabii ama olayı duyduğumda içim kötü burkuldu doğrusu.. onun bundan fena halde etkileneceğini hissetmiştim..

  keşke ben de orada olsaydım, o pisliği de orada yakalasaydık da ben yine dalsaydım boyuma posuma bakmadan.. eskiden olduğu gibi yine ucuz atlatıp yeniden oyuna dönemezdik, orası da kesin tabii..

  neyse landlord.. hadi dostum oyuna devam..

 9. @ never:

  Hiç yeri değil ama mâdem "romantik komedi" diye tutturuyorsun; al sana, "romantik komedi"nin şâhı kralı:

  Yeopgijeogin geunyeo [a.k.a. My Sassy Girl]

  Sakın ha, bu filmin İngilizce adıyla yeniden çevrimi olan Hollywood versiyonunu izlemeyesin! Bu bir Güney Kore filmi, yönetmeni ise Jae-yong Kwak.

  Bugüne kadar, "romantik komedi" adı altında insanlara kakalanan Bridget Jones'ların, Julia Roberts ya da Meg Ryan filmlerinin çok ötesinde; romantizmi de komediyi de tam dozunda veren, esasen gerçekten yaşanmış bir olaydan uyarlanmış bir film bu.

  Eğer bulamazsan, Landlord aracılığıyla bana posta adresini gönder,; ben kopyalayıp yollarım sana.

 10. Haha böyle üzücü bir haberin altında bile never kendini göstermiş valla. Fenomen oldu kendisi. Landlord tekrar geçmiş olsun. Teğet geçen kriz ne yazık ki bu tür vakaların da oranını arttırdı sanırım.

 11. Geçmiş olsun..bir daha girmesin.

  Ben bir hırsız olsam ne tür bir eve girerdim.. İlk ev hırsızlığımda ne hissederdim diye düşündüm. Mesela Jale yılmabaşarın evine girsem..sanırım hep orada kalmak isterdim..hayran olmaktan cıkamazdım. Çünkü sanata hayranınım. Hırsızların da duyguları varmıdır acaba çalarken?..etrafı talan ederken yere düşürdükleri bir Kuran_ı Kerimi öpüp başına koyup yüksek bir yere bırakanı varmıdır. Peki ya bir bestecinin evine girip son beste denemelerini aşıran varmıdır.

  Acaba size gelen hırsız sizde ne aradı..alıp götürdüğü bir şey varmıydı. Neyi bulamadığı için hayal kırıklığı yaşadı. Bunları hırsız yakalanınca benim için sorup bana aktarırsanın sevinirim.

  Saygılar .. geçmiş oldun dileklerimle..

  Dilek

 12. Öncelikle geçmiş olsun. İnşallah sizi sarsacak kadar bir maddi kayıp yoktur. Manevi kaybı da bu hafifletir bir nebze.

  Hırsızın çelik kapı falan dinlemeden eve girmesi de gerçekten ilginç.

  Bu aralar hırsızlık vakalarında bir artış mı vardır nedir? Sağda solda sürekli hırsızlık vakaları duymaya başladım.

  Not: Bu yazının altında romantik komedi bahsi geçmesi de kara komedi olsa gerek.

CEVAPLA