BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Mert Tanöz

Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı: Eğlenceli Fakat…

Kimi için gün o dört duvarın dışına adımını attığında, evdekileri ardında bıraktığı an başlar. Fakat kapanan o kapıyla gündeliğin dışına atılan ve özelin sınırlarına tutsak edilenlerin de bir hayatı vardır.

Secret-Life-of-Pets-Thumb “The Secret Life Of Pets” (Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı) günün büyük kısmını evde tek başına geçiren hayvanların hayatını anlatan bir animasyon. Çoğunluğu “Zootopia” evrenine dahil edilmeyen kedi ve köpeklerden oluşan film kedilerin genellikle kötü adam köpeklerinse dost canlısı kahramanlar olduğu  “Cats & Dogs” (2001) ve türevi yapımları hatırlatıyor. Kapılar kapanıp sahipler evden gidince yapılan buluşmalar, partiler, gizli kapaklı işler… İlk 15 dakikada birçok espriyi tüketince daha fazlasının gelmeyeceği gerçeği kendini belli ediyor, zaten bu kahkaha bombardımanı sonrası her kapının ardından farklı skeçlerin çıktığı bir serüven başlıyor.

the-secret-life-of-pets-759

Birkaç renkli karakteri dışında hiçbir fark yaratamayan “The Secret Life Of Pets” izleyici kitlesini çocuklarla sınırlandırarak potansiyelinin oldukça altında. Sıra dışı bir günü anlatmak yerine sıradan bir gün olarak kalsa daha farklı bir seviyede durmayı başarabilirdi. Her ne kadar eğlenceli de olsa iyi başlayan bir serinin uzatılmış sonu havasını verdiği gerçeğini de kabul etmek gerekli. Ev arkadaşı yerine sürekli sahip kelimesinin kullanılması, kadın ile erkeği ya da filmde erkek ile dişiyi geleneksel kalıplara sıkıştırmaya çaktırmadan devam etmesiyle sıradanlığın ötesine geçmeyi reddettiği de bir gerçek. Sınıflar arası farklılıkları vurguluyor oluşu ve Amerika’nın “evsiz”lere (homeless) duyduğu düşmanlığı körüklemesiyle de nefret dolu. Kısa animasyonlardan oluşan eğlenceli videolar olarak kalsa, bir nevi karikatürleştirilse çok daha eli yüzü düzgün bir iş olurdu, ama olmamış işte. Neyse, en azından üzerine düşünmeyince eğlendiriyor.

secret-life-of-pets-cast-17DUBLAJ HAKKINDA:
Filmin ana karakteri Max’i komik hallerine alıştığımız bir isim Alper Kul seslendiriyor. Seslendirdiği karakterin komiklikler yapan biri olmaması da haliyle insanı tereddüde düşürüyor. Bu animasyondaki ekibin oldukça yapay bir iş çıkardığını söylerken aslında ana karakteri Louis C.K.’in, filmin en renkli karakteri tavşan Snowball’u da Kevin Hart’ın seslendirdiğini hatırlatmak gerek (Gerçi Snowball’un seslendirmesi yine iyiydi ama yine de aslının yerini tutmaz).

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et