BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Van Helsing Yönetmen: Stephen Sommers Oyuncular: Hugh Jackman, Kate Beckinsale, Richard Roxburgh, David Wenham

Öne Çıkanlar

Van Helsing, canavar lobisine karşı!(Van Helsing -2004)

Van Helsing
Yönetmen: Stephen Sommers
Oyuncular: Hugh Jackman, Kate Beckinsale, Richard Roxburgh, David Wenham

İnsanlığı korkutma vazifelerini yıllardır layıkıyla yerine getiren Drakula, Kurtadam, Frankenstein bu filmde biraraya geliyorlar.

Van Helsing
Yönetmen: Stephen Sommers
Oyuncular: Hugh Jackman, Kate Beckinsale, Richard Roxburgh, David Wenham1930’lu yıllarda beyazperdeye taşınan ünlü korku ikonları Kont Drakula, Kurtadam, Frankenstein’ı (aslında Frankenstein Canavarı, çünkü Frankenstein canavarı yaratan bilim adamının adıdır.) ve Mumya yıllar yılı insanları korkutup yapımcıların ceplerini doldurdular. Bu tarz filmler yalnızca sosyolojik bir vaka olup fanatik takipçileri olan bir altkültür değil, Christopher Lee, Peter Cushing, Bela Lugosi, Lon Chaney ve Boris Karloff gibi kült oyuncular da yarattılar. Ama herşey gibi zamanla onlarında ticari değerleri azaldı.

Universal’in kullanım hakları kendisinde bulunan bu ikonları 160 milyon dolar gibi rekor bir bütçeye sahip Van Helsing filmiyle yeniden piyasaya sürme kararı son derece akıllıcaydı bana kalırsa. Keza, gişe getiren, seyircisini eğlendiren iki Mumya filmiyle Stephen Sommers’ın bu işe soyundurulması ve daha önce X-Men’lerin en popüler üyesini canlandırma şerefine nail olan Jackman’e Van Helsing rolünün verilmesi de öyle…

Filmin öyküsü 19. Yüzyılın sonlarında geçiyor. Kilise adına adı konulamayan kötülüklere karşı savaşan Van Helsing’in son görevi Transilvanya’dadır. Kont Drakula’nın dünyayı felakete sürükleyecek planına engel olmalıdır. Ama Drakula’nın karşısına çıkmadan önce Van Helsing’in ölümcül vampirleri, kurtadamı ve belki de Frankenstein canavarını altetmesi gerekmektedir.

2 saat 25 dakika gibi fazlaca uzun sayılabilecek bir süreye sahip filmin enerjisi insanı yoruyor açıkçası ama macera, korku ve fantezi-aksiyon filmlerinin meraklıları bu konuda şikayet etmeyecektir sanıyorum. Son derece başarılı efektler sayesinde bambaşka bir dünyanın yaratıldığı Van Helsing, orijinal “Frankenstein” ve “Dracula” filmlerinden esintiler taşıyor.

İlginizi çekebilir...

Disney+ - Film

Werewolf By Night, şiddet eksenli bir Hollywood aksiyonu olmakla birlikte arka planında kendisinden beklenmeyen bir derinliğe sahip.

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et