BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Görkemli Çizgiroman-ım!

Zombi Diyarından İnsan Hikayeleri (Yürüyen Ölüler / The Walking Dead)

Yürüyen Ölüler Çizgi Roman Sever Landlord

Yürüyen Ölüler George A. Romero’nun yarattığı Yaşayan Ölüler kurgu-efsanesine saygı da kusur etmeyen, hatta bu efsaneye kendince değerli katkılarda da bulunan dikkate değer bir çizgi roman serisi.

“Bence zombi filmleri yıllarca önümüze sürülen Oskar kaygılı birçok çöpten daha kışkırtıcı ve dramatik filmleridir. En sevdiklerim de yaşadığımız çevreyi ve sosyal hayatı sorgulatanlardır…”

Robert Kirkman

Robert Kirkman

Yürüyen Ölüler’in yazarı Robert Kirkman böyle diyor yazdığı önsözde. Ve yazdığının bir korku hikayesi olmadığını ve amacının okuru korkutmak olmadığını iki kez vurguluyor. Yine de korkuyorsunuz okurken. İtiraf etmesek de insanoğlunun ölümden sonra en korktuğu hayat tarzını kaybetmek. Televizyonun, elektriğin, bilgisayarın, cep telefonunun olmadığı bir dünya… Sinemada defalarca işlenen ama seyir keyfini hiç kaybetmeyen Zombi hikayelerinin atmosferi de tam olarak bu. Eğer dehşet verici bir şekilde öldürülmezseniz, hayatınızı bu atmosferde geçirecek ve her an tetikte olacaksınız. Sağdan soldan fırlayan zombiler olmadan da yeterince korkunç.

Tony Moore’un resimlediği Yürüyen Ölüler bir çatışmada yaralandıktan sonra kendine gelen ve dünyayı yaşayan ölülerin ele geçirdiğini gören bir kasaba şerifinin hikayesini anlatıyor. Ailesini bulmak için büyük şehire gidiyor fakat burada durumun kendi kasabasınınkinden de kötü. Yine de ailesini ve hayatta kalan birkaç kişiyi daha bulmayı başarıyor.

Yürüyen Ölüler çiizgi romanı

Yürüyen Ölüler başkahramanının tüm zayıflıklarını ve insani yönleri göstermeye çalışan, yan karakterlerinin hikayelerine de olabildiğince eğilen, iyi yazılmış, dramatik derinliğe sahip sıkı bir film tadında.

Yürüyen ÖlülerThe Walking DeadRobert Kirkman / Tony MooreBölüm 1: Günler SonraMarmara Çizgi

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et