BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Son dönemde DVD olarak piyasaya çıkan 5 filme kısaca göz atalım. Bu filmlerden yalnızca bir tanesi sinemalarımızda gösterilmişti. Ama bu diğer dört filmin seyredilmeye değer olduğu anlamına gelmiyor. Bilakis...

DVD

Bu 5 DVD’yi Seyretmeye değer: Suikastçılar Fedailere Karşı, Savaş Sırasında Yaşam, Bay Hiçkimse, Deney, Jonah Hex

Son dönemde DVD olarak piyasaya çıkan 5 filme kısaca göz atalım. Bu filmlerden yalnızca bir tanesi sinemalarımızda gösterilmişti. Ama bu diğer dört filmin seyredilmeye değer olduğu anlamına gelmiyor. Bilakis…

Kâh size havadis olsun diye, kâh sine-sektörel sorumluluk projesi kapsamında son  dönemde DVD olarak piyasaya çıkan 5  filme kısaca göz attık. Bu filmlerden yalnızca bir tanesi sinemalarımızda gösterilmişti. Ama bu diğer dört filmin seyredilmeye değer olmadığı anlamına gelmiyor. Bilakis…

Suikastçılar Fedailere Karşı
Bodyguards and Assassins
Yön: Teddy Chen
Oyn: Donnie Yen, Wang XueQi, Tony Ka-Fai Lung

250 yıldan fazla süredir Qing hanedanı tarafından yönetilen Çin, 20. yüzyılın başlarında Avrupa ülkelerinin domine ettiği bir imparatorluk haline gelmişti. Demokrasi isteyen aydınlar ve gençler ülkede gizliden gizliye özgürlük rüzgarları estirmektedirler. Bu durumdan hiç de memnun olmayan imparator devrimcilerin liderini öldürmek için en iyi suikastçılarını görevlendirir. Onları durdurmak da gönüllü fedailere düşecektir. Yetkin dövüş kareografisiyle desteklenmiş bir epik.

Savaş Sırasında Yaşam
Life During Wartime
Yön: Todd Solondz
Oyn: Shirley Henderson, Ciaran Hinds

Gişelerin değil, festivallerin yıldızı olan bir bağımsız film yönetmen Todd Solondz. Pedofil bir aile babasının hikayesini anlattığı 1998 tarihli filmi Happiness’ın devamı niteliği taşıyor son filmi. Yine zekice yazılmış, seyrettiklerinize gülerken kafa da yoracağınız bir kara komedi var karşınızda. Film, 29. İstanbul Film Festivali’nde de gösterilmişti. Özel Seçenekler’de o dönem Solondz ile yapılmış bir söyleşi de yer alıyor.

Bay Hiçkimse
Mr. Nobody
Yön: Jaco Von Dormael
Oyn: Jared Leto, Diane Kruger

Herkesin karşılaşabileceği sonsuz olasılıklar hakkında deneysel bir film. Belçikalı yönetmenin üçüncü ve bugüne kadarki en yüksek maliyetli filmi “hem bilimkurgu, hem romans hem de Lynchvari bir zihin oyunu” diye nitelendiriliyor. Bay Hiçkimse, 2092 yılında dünyada kalmış son ölümlü olan 117 yaşındaki Némo adlı bir adamdır. Ölüm döşeğindeki Némo genç bir çocukken bir peronda durduğunu hatırlar. Tren kalkmak üzeredir. Annesiyle birlikte mi gitmeli, yoksa babasıyla mı kalmalıdır? Bu karar, sonsuz sayıda olasılığı doğuracaktır.

Deney
Splice
Yön: Vincenzo Natali
Oyn: Adrien Brody, Sarah Polley

Frankenstein ile başladığı söylenebilecek bir hikayedir: bilim insanları Tanrıcılık oynamaya kalkarlar ve oldukça sert bir şekilde cezalandırılırlar. Deney bu oldukça eskimiş fikrin peşinde yeni arayışlara giren ama konuya getirdikleri cinsel yaklaşım dışında bir yeniliğe imza atamayan bir yapım. Oyalayıcı olması için türün bütün klişeleri ve trükleri kullanılmış. Bilim dünyasının harika çifti Clive ve Elsa genetik laboratuvarında kopyaladıkları DNA’larla yeni bir tür ortaya çıkarmak için çalışmaktadır.

Jonah Hex
Yön: Vincenzo Natali
Oyn: Josh Brolin, John Malkovich, Megan Fox

ABD’de 70’li yılların başından itibaren  yayınlanan ünlü western çizgi romanı Jonah Hex’in beyaz perde uyarlaması. Hex, İç Savaş emrinde kahramanca çarpıştığı komutanı Quentin Turnbull’un gerçek yüzünü görünce ona ihanet etmiştir. Turnbull oğlunu da öldüren Hex’in ailesini katleder. İkili arasından birinden biri ölene kadar sürecek mücadele böylece başlamış olur. Jonah Hex’i diğer westernlerden ayıran hikayenin fantastik boyutu. Hex’te ölüleri kısa süreliğine diriltme ve onlarla konuşma gücü var.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et