BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

1981. Eşcinsel erkeklerin mesken tuttuğu bir eğlence adasındayız. Müzik, dans, çıplaklık ve özgür seks. Uyumsuz görünen tek kişi gecelik ilişkilerin aşkı bulmayı engellediğini öne süren kitabıyla ait olduğu cemiyeti kötü göstermekle suçlanan yazar Ned. The Normal Heart, Ryan Murphy'nin takipçilerine HBO aracılığı ile sunduğu kocaman bir hediye.

Bir Film Hakkında

Cahiller vardır: The Normal Heart

1981. Eşcinsel erkeklerin mesken tuttuğu bir eğlence adasındayız. Müzik, dans, çıplaklık ve özgür seks. Uyumsuz görünen tek kişi gecelik ilişkilerin aşkı bulmayı engellediğini öne süren kitabıyla ait olduğu cemiyeti kötü göstermekle suçlanan yazar Ned. The Normal Heart, Ryan Murphy’nin takipçilerine HBO aracılığı ile sunduğu kocaman bir hediye.

thenormalheartmovie

Eşcinsel erkeklerin mesken tuttuğu bir eğlence adasındayız. Müzik, dans, çıplaklık ve özgür seks. Uyumsuz görünen tek kişi, gecelik ilişkilerin aşkı bulmayı engellediğini öne süren kitabıyla ait olduğu cemiyeti kötü göstermekle suçlanan yazar Ned. The Normal Heart, Ryan Murphy‘nin takipçilerine HBO aracılığı ile sunduğu kocaman bir hediye.

serkan-cellik Serkan Çellik

Filmin jenerik öncesi idealize gay adası tasviri ne kadar yüzeysel ve abartılı olsa da, abartının bu işin doğasında olduğunu hepimiz biliyoruz. Elbette tatil dönüşü tüm renkler hızla soluyor ve HIV gerçeği gay erkekler arasında günün konusu oluyor. Julia Roberts‘ın hayat verdiği Dr. Emma tekerlekli sandalyesinden dünyayı uyarmaya çabalarken, en büyük desteği Ned’den görüyor. Ne var ki birden fazla eşle seks yapmayı kendini kabullenmek gibi bir duruş olarak konumlandıran ve inkâr yolunu seçen çoğunluğa söz geçirmede başarılı olamıyorlar. Ned’in bu iyiliği ona sevgili olarak dönüyor çok geçmeden, müzmin yalnızlığı son buluyor. Çabalar da biraz sonuç vermiyor değil hani, “gay kanseri” geçici ismiyle anılan hastalık yakalanan iki kişiden birinin canını alırken, “I Will Survive” eşliğinde eğlence de devam ediyor.

the-normal-heart-teaser-trailer-hbo

New York’un o dönemki belediye başkanı eşcinsel olmasına rağmen halka açık söylemlerden kaçınıyor ve hastalıkla boğuşanları yalnız bırakıyor. Tıp camiası da Dr. Emma hariç bir köşeden olacakları izlemekle yetiniyor, araştırmalar için finansman sağlamayı reddediyor. Tam bir kaos ve çaresizlik ortamı. Ned gittikçe öfkeleniyor ve daha agresif kararlar alıyor ama ne fayda. Öz kardeşi dâhil herkes hasta olduklarını, eşit olmadıklarını ya da başlarına geleni hak ettiklerini düşünüyor.

Eşcinsel hareketin, azınlığın kendi içinde örgütlenmesinin, birkaç iyi adamın insanları bilinçlendirmek için her şeylerini ortaya koyuşunun filmi The Normal Heart. Televizyon için üretilmiş olmasına rağmen perdede güzel görünecek denli özenli. Mark Ruffalo ve Julia Roberts rollerinde inandırıcı ama kadronun yıldızları Taylor Kitsch, Joe Mantello ve Matt Bomer.

The-Normal-Heart-Teaser-Trailer-Video

“Eşcinsellerden kan almıyoruz” açıklaması yapan Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar ve tüm bilgi eksikliği olup okuma güçlüğü çekenlere öneriyoruz.

The_Normal_Heart_TV-152107386-largeThe Normal Heart

Yönetmen: Ryan Murphy

Senaryo: Larry Kramer (aynı adlı oyunundan)

Oyuncular: Mark Ruffalo, Julia Roberts, Taylor Kitsch

2014 / ABD / 132 dk.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et