BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

DVD

Çalışana “nanik”, evde pinekleyene DVD önerisi..

tembel homer simpson

Evdesiniz, yapacak iş yok, ya da var da canınız istemiyor yapmak. DVD’ciye kadar gitmeyi göze aldınız ama film seçmek gözünüzde büyüyor. İşin ucunda bir de, umutla alınmış bir filmin fos çıkarak sizi hayal kırıklığına uğratma olasılığı var. Bırrr! Söylerken bile ürperdim bakın! Size dört film önerisi getiriyoruz. Karar vermenizi kolaylaştıracak ipuçlarıyla birlikte hem de… Seçin, beğenin, izleyin, Tersninja’ya dua edin… Tembellere kıyaklarımız devam edecek.

1

Bu filmleri sevdiyseniz, bunu da seveceksiniz:
Şarküteri – Delicatessen (1991)
Sleepy Hollow (1999)

Kayıp Çocuklar Şehri
La cite des Enfants Perdus
Yön: Jeunet & Caro
Oyn: Ron Perlman, Dominique Pinon

Açık denizdeki bir petrol platformunda yaşayan çılgın bilim adamı Krank, masallarda kulesinden çıkmadan bile büyük kötülükler yapabilen büyücüler gibidir. Rüyalarını çalabilmek için kasabadaki çocukları teker teker adamlarına kaçırtmaktadır.

1995 yapımı film, dünya sinemasında hem popüler hem de sanatsal anlamda kendi markasını yaratan Jean-Pierre Jeunet ve Marc Caro’nun en çarpıcı filmlerinden biri. Filmin kostüm tasarımcısı Gaultier, görsel yönetmeni ize Darius Khondji. (Se7en)

Aslında bu DVD için ne kadar beklediğimiz düşünülürse, iki diskli özel kutuya bile burun kıvırsak yeridir. Ama AE Film bu haksızlığı değil, teşekkürü hak ediyor. İkinci diskte kamera arkası görüntüleri, yapım öyküsü, Gaultier’yle söyleşi ve storyboard’lar yer alıyor.

Gotik ama çocuksu bir atmosferde geçen rengarenk bir masal. Tek kelimeyle ENFES!

2

Bu filmleri sevdiyseniz, bunu da seveceksiniz:
Yeni Nesil Ajan – XXX (2002)
Cehennem Silahı – Lethal Weapon (1987)

Zor Ölüm 4.0
Die Hard 4.0
Yön: Len Wiseman
Oyn: Bruce Willis, Justin Long

Dedektif Johh McClane kendini yine belanın tam ortasında buluyor. Bu kez bela öncekilerden daha büyük üstelik. McLane engel olmazsa ABD taş devrine dönecek. Ülkenin tüm bilgi ağına yapılan dev ölçekli “hacker” saldırısıdır söz konusu olan.

En son ne zaman bir Die Hard filmi izlerken sıkıldınız? Hiç bir zaman! Dördüncü film de bu durumu değiştirmeyecek. Öyle ki, McLane filmde bir ara otobanda kendini takip eden bir savaş jetinin gazabından kurtuluyor, sonra kendini onun üstünde buluyor.

Filmi Türkçe 5.1 ses seçeneğiyle, ya da İngilizce altyazı seçeneğiyle izleyebilirsiniz. Tek diskli pakette satılan DVD’de özel seçenek olarak kamera arkası görüntüleri, çıkartılmış sahneler ve çekim hataları var.

Sinemanın eğlenceye yönelik yüzünü hakkıyla yansıtıyor film. Aksiyon sineması olmasa, gazımızı kim alacaktı acaba!

3

Bu filmleri sevdiyseniz, bunu da seveceksiniz:
Aşkın Gücü – What Dreams May Come (1998)
Sonsuz Aşk – Dragonfly (2002)

Hayatı Yakala
Reign Over Me
Yön: Mike Binder
Oyn: Adam Sandler, Don Cheadle, Liv Tyler

11 Eylül olaylarında eşini ve üç küçük kızını kaybeden Charlie hayata tüm kepenklerini kapatmıştır. Hayatında her şey yerli yeride gözüken Alan ise yıllardır görmediği arkadaşına rastlayınca ona yardım etmeye karar verir. Bu dostluk her ikisi için de gereklidir.

Komedi filmlerinde izlemeye alıştığımız Sandler bu kez ailesinin kaybıyla depresyona girmiş, geçmişle arasında kalın duvar örmüş kırılgan bir adam rolünde. Usta oyuncu Cheadle ile dostluğun en büyük acılara bile ilaç olabileceğini gösteriyorlar bize.

Filmi Türkçe 5.1 ses seçeneğiyle, ya da İngilizce altyazı seçeneğiyle izleyebilirsiniz. Çıkarılmış sahnelere bir de iki başrol oyuncusunun yaptığı “Jam session” kayıtları eklenmiş ki çok hoş! Filmin müzikleri de öyle…

Hala bu filmin neden sinemalarda gösterilmediğini anlamaya çalışıyorum. Herhalde iyi bir film olduğu için!

4

Bu filmleri sevdiyseniz, bunu da seveceksiniz:

Kırmızı Değirmen – Mouline Rogue (2001)
Xanadu (1980)

Operadaki Hayalet
The Phantom of the Opera
Yön: Joel Schumacher
Oyn: Gerard Butler, Emmy Rossum

Dünyaca ünlü müzikalin sinema versiyonu. Gaston Leroux’nun aynı adlı romanından sahneye taşınan Operadaki Hayalet, beyazperdeye de müzikalin yapımcısı ve bestecisi Andrew Lloyd Webber tarafından uyarlanmış.

2005’teki 77. Oscar Ödülleri’nde 3 dalda aday gösterilmiş ama törenden boynu bükük ayrılmıştı film. Müzikleri, kostümleri ve sahne tasarımlarıyla göz alıcı görüntüler sergileyen film müzikal severlerin kaçırmaması gerek bir yapım.

Filmi Türkçe ve İngilizce altyazılı olarak izleyebilirsiniz. İngilizce altyazı mühim bir şey ama, şirketler bunu konuyu epey ihmal ediyor. Özel seçeneklerde Türkçe altyazıyla izlenebilen 3 yapım öyküsü var: Özel Efektler, Kostüm ve Makyaj, Müzik ve Kayıt.

Müzikal sevmiyorsanız bile Schumacher’ın hatırına izleyebilirsiniz.

Bu arada evde pineklemeye uzun bir süre devam edecekseniz, sizi sizin gibi arkadaşlara kucak açan alternatif facebook grubumuz olan Tembellik Hakkımız Engellenemez’e de davet ediyoruz.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et