Ortaya Karışık Korku Denemesi: Şeytani Ruhlar

Demonic - Seytani  Ruhlar (19)

Perili ev, buluntu film, paranormal olayları tespit etmek için yerleştirilen gizli kameralar, doğaüstü olaylara bilimsel teçhizatla yaklaşan ekip, şeytan tarafından ele geçirilme, ruh çağırma, korku filmine dedektif desteği, kopya cinayetler, ağızdan hayvan çıkma sahnesi, kendi kendine alev alan cisimler, çekik gözlü teknik adam, eski sevgili siniri… Şeytani Ruhlar bir tür “hepsi bir arada”. Siz ne bakmıştınız?

serkan-cellik Serkan Çellik

Romantik dedektif Mark Lewis (ismin orijinalliğine bakın), bulabildiği en pahalı şarabı (alelade bir marketten) alarak psikiyatrist sevgilisi Elizabeth Klein’ın (bir şey demiyorum) yanına gitmek üzeredir. Telsizden yirmi yıl önce beş cinayet işlenen evden sesler geldiğini haber alınca olay yerine intikal eder.

Sonrası, bildiğiniz gibi. Adı periliye çıkmış evin kötülük salabileceğine inananlar, diplomasından başka güce yüz vermeyen profesyonellere karşı. Ama bu konuyu uzatmaya lüzum yok. Vahşeti gözüyle görmüş, nefesi bir türlü yetmeyen gencin anlattıklarına karşın delillere göre hareket eden şanlı polisler var. Hadi buna da yüklenmeyelim demiş olmalı ki senaristler, şeytan ve ele geçirilme temasını da metinlerine katmışlar. Sonra o da yetmemiş…

Demonic - Seytani  Ruhlar (27)

Ruhlar Bölgesi (Insidious) ve Korku Seansı (The Conjuring) ile tırnak kemirttikten sonra Hızlı ve Öfkeli 7’yle tüm zamanlar gişe rekorları listesine giren James Wan’ın yapımcı olarak destek verdiği Şeytani Ruhlar’ın (Demonic) senaryosu tam bir kolaj. Bildik öğeleri alıp yepyeni, taze, zihin açıcı işler ortaya çıkaranlar olduğu gerçek fakat önümüzdeki film, onlardan biri değil. İzlerken hissedecekleriniz özetle; “bu şurada yok muydu, bunu da mı koymuşlar, o filmden de mi almış, bir bu eksikti” tadında. Hiç gitmek istemediğiniz fakat farkında olmadan direksiyon çevirdiğiniz eski mahallenizde turlamak gibi.

Demonic - Seytani Ruhlar AfisŞeytani Ruhlar (Demonic)

Yönetmen: Will Canon

Senaryo: Will Canon, Doug Simon, Max La Bella

Oyuncular: Frank Grillo, Maria Bello, Cody Horn, Megan Park

2015 / ABD-BK

Bu filme puan verin
Bu yazıya puan verin