BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Sürpriz sonlu stilize bilim kurgu Sinyal, Laica firmasının son harikası Kutu Cüceleri, kısa filmlerden oluşan Dönüş ve Cem Yılmaz’ın en iyisi Pek Yakında raflardaki yerini aldı. Ters Ninja okuyucuları için izledik.

DVD

Ev Sineması: Sinyal, Kutu Cüceleri: Yaratıklar Aramızda, Dönüş, Pek Yakında

Sürpriz sonlu stilize bilim kurgu Sinyal, Laica firmasının son harikası Kutu Cüceleri, kısa filmlerden oluşan Dönüş ve Cem Yılmaz’ın en iyisi Pek Yakında raflardaki yerini aldı. Ters Ninja okuyucuları için izledik.

cem-yilmaz-pek-yakinda-film

Sürpriz sonlu stilize bilim kurgu Sinyal, Laica firmasının son harikası Kutu Cüceleri, kısa filmlerden oluşan Dönüş ve Cem Yılmaz’ın en iyisi Pek Yakında raflardaki yerini aldı. Ters Ninja okuyucuları için izledik.

serkan-cellik Serkan Çellik

SİNYAL

Nic, arkadaşı Jonah’la birlikte sevgilisi Haley’i üniversitesine bırakmak üzere yollara düşer. Bir süre sonra, ne zamandır başlarına musallat olan hackerın yaşadığı yere yaklaştıklarını fark ederler. Uğraştıkları kişiyi görmeye gittiklerinde dünyaları altüst olur.

Sinyal, yirmi dakikasını yol filmi tadında geçirip izleyiciyi büyük bir gizemin kollarına bırakıyor. Sonraki elli dakika, yaşananları Nic’le birlikte anlamlandırmaya çabalıyoruz. Ne var ki bu plato dönemi senaryonun iddiasının altında ezileceği düşüncesine kapılmamıza sebep oluyor. Sabrımızın karşılığını ise yirmi dakikalık aksiyon dolu üçüncü perdeyle alıyoruz. Stilize, yaratıcı, ses tasarımı muazzam, heyecan verici kareler yakalanmış. Yine de tam oturmayan parçalar var derken final sahnesi tüm filmi anlamlı kılıyor. Çok başarılı.

thesignal6

Sinyal, iyi bir bilim kurguya hasret kalanları mutlu etmek için bekliyor.

Özel Seçenekler: Filmin fragmanı, Çıkartılmış ve Alternatif Sahneler (10’07”), Kamera Arkası (9’22”), Türkçe menü, dublaj, eklerde ve filmde altyazı mevcut.

18bb235f-efbd-4b70-b3ab-7dd914f2e4a3Sinyal (The Signal)

Yönetmen: William Eubank

Senaryo: Carlyl Eubank, William Eubank, David Frigerio

Oyuncular: Brenton Thwaites, Olivia Cooke, Beau Knapp

2014 / ABD / 97 dk.

Şirket: As Sanat (Chantier Films)

 

KUTU CÜCELERİ: YARATIKLAR ARAMIZDA

ParaNorman, Koralin ve Gizli Dünya (Coraline) ve Çılgın Dostlar (Open Season) kadrosundan isimlerin hayata geçirdiği Kutu Cüceleri: Yaratıklar Aramızda; Laika firmasının son harikası.

Hikâyeye göre Peynirkent’in altında Kutu Cüceleri yaşamakta ve kasaba sakinlerinin peynirleriyle çocuklarını çalmaktadır. Aristokrat kesim, düzenbaz bir avcıya tüm cüceleri yakalaması karşılığında statü sembolü şapkalardan vermeyi teklif eder, böylece macera başlar.

The-Boxtrolls1

Alan Snow’un “Here Be Mosters!” romanından uyarlanan yapım; animasyon tekniği, heyecan dolu senaryosu ve kazandığı Oscar adaylığı ile dikkat çekiyor. Yedi yaş üzeri herkese uygun, görülmesi gereken bir macera.

Özel Seçenekler: Türkçe dublaj ve altyazı.

b726d0cc-7e0f-49ec-87a3-90dda3ee14c0Kutu Cüceleri Yaratıklar Aramızda (The Boxtrolls)

Yönetmen: Graham Annable, Anthony Stacchi

Senaryo: Irena Brignull, Phil Dale, Adam Pava, Alan Snow, Anthony Stacchi

Oyuncular: Ben Kingsley, Jared Harris, Nick Frost

2014 / ABD / 92 dk.

Şirket: As Sanat (Universal)

 

DÖNÜŞ

Dönüş; Robert Connolly’nin, Avusturalyalı yazar Tim Winton‘un The Turning adlı kitabından farklı yönetmenlerle kısa filmler çekme fikrinin sonucu olarak ortaya çıkmış bir proje. Orijinal hali üç saati bulan yapımın ülkemizde çıkan DVD’si, sinema versiyonunda yer alan on parçadan oluşuyor. Simon Stone imzalı, Cate Blanchett’in varlığından güç alan Reunion parçaların en öne çıkanı. David Wenham da Commission bölümünde Hugo Weaving ile çalışmış. Filme ismini veren Claire McCarthy‘nin The Turning‘inde Rose Byrne başrolde. Diskte yer alan diğer bölümlerin adlarıysa Ash Wednesday, Aquifer, Cockleshell, Sand, “Long, Clear View”, Boner McPharlin’s Moll ve Big World.

the-turning-hugo-weaving-image-600x350

Özel Seçenekler: Başka Sinema Seçkisi‘nin 43 numaralı diski alıştığımız karton kutuda geliyor. Fragmanlar, fotoğraf galerisi, Türkçe menü ve altyazı mevcut.

8a05b9a0-17fd-4d0d-b275-763b5be32b55Dönüş (The Turning)

Yönetmenler: Çeşitli

Senaryo: Tim Winton ve 17 senarist

Oyuncular: Cate Blanchett, Hugo Weaving, Colin Friels

2013 / Avustralya / 102 dk.

Şirket: Bir Film

 

PEK YAKINDA

Cem Yılmaz’ın yazıp yönettiği Pek Yakında; Yeşilçam’a nostaljik bir bakışla yaklaşan, saf güldürü amaçlı skeç mantığından çok, dramatik yapıya özen gösteren kaliteli bir popüler sinema örneği.

Pek Yakında çalışılmış yapım tasarımına rağmen büyük iddialarla gelmiyor. Yılmaz’ın büyük bütçeli komedilerinden çok “Her şey Çok Güzel Olacak”ına yakın. İlgi çekici bir senaryoya sahip ve gidişat sırasında yaşanan mizahla yetiniyor, zorlama şakalar yok. Eşinin kalbini yeniden kazanmak için sinema filmi çekmeye çalışan korsan DVD işindeki Zafer’in yaşadıkları izleyeni hemen yakalıyor ve tebessüm ettirecek anlarla dolu.

25819952

Yılmaz’ın hem eski Türk filmlerine hem de kendi filmografisine yaptığı göndermeler ve sürpriz konuk oyuncular sayesinde 134 dakika su gibi akıp gidiyor.

Özel Seçenekler: Kutudan iki disk çıkıyor. İlkinde film ikincide ekstralar var. Fragman, sanat yönetimi ve kostüm tasarımı gibi konularda neler yapıldığını anlatan Hazırlıklar (9’46”), Kamera Arkası(46’22”), Çekimlerin son beş gününde çekilmiş bir tür Talk Show olan Masa Sohbeti (39’11”), Yekta Kopan ile sahte gala röportajı Şahikalar Gala(06’57”) ve Çıkartılmış Sahneler(08’44”) ile doyurucu bir disk hazırlanmış.

8e882c17-39ee-460b-85c3-e476f9bcf13dPek Yakında

Yönetmen: Cem Yılmaz

Senaryo: Cem Yılmaz

Oyuncular: Cem Yılmaz, Tülin Özen, Ozan Güven, Zafer Algöz

2014 / Türkiye / 134 dk.

Şirket: As Sanat

İlginizi çekebilir...

Bu Hafta Ne İzlesem?

🎥 Vikings: Valhalla, Zeytin Ağacı, Kaçık Astronot, Beni Ay’a Uçur ve niceleri... İşte haftanın izleme önerileri!

Bu Hafta Ne İzlesem?

Merhaba, Sinema ve TV dünyasında (ki artık ikisi birbirine karıştı) bol gelişmeli bir hafta yaşandı. Kevin Costner’ın yazıp yönetip başrole kurulduğu 3 saatlik Amerikan...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et