BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

DVD

Ev Sineması: Taşıyıcı: Son Hız, Aşk ve Merhamet, Self/less

Ev Sineması köşemizde bu hafta üç yeni film var. İyi seyirler.

Ev Sineması köşemizde bu hafta üç yeni film var. İyi seyirler.

d867a0.jpg__0x1500_q85

TAŞIYICI: SON HIZ

Jason Statham’ı uluslararası üne kavuşturan ve aksiyon filmlerinin aranan başrolü yapan Luc Besson projesi Taşıyıcı (The Transporter); 2002, 2005 ve 2008 yıllarında izleyici karşısına çıkmış, oldukça beğenilmişti. Uzun bir aradan sonra yeni bir oyuncuyla, dördüncü film karşımızda.

Statham ile tanıyıp sevdiğimiz Frank Martin karakteri daha genç ve ince yapılı biri bu kez. Babasıyla tanışıyoruz, daha fazla konuştuğuna hatta şakalar yaptığına tanık oluyoruz ve duygusal ilişki kurduğunu görüyoruz. İsmi aynı olsa da -değişmez kuralları ve yaptığı iş dışında- aynı kişi değil karşımızdaki.

Güzel kadınlar, hızlı otomobiller ve dövüş sanatları şovu sevenleri tatmin edebilecek Taşıyıcı: Son Hız’ın DVD’si ev sinema sisteminizi şenlendirmeye aday.

The-Transporter-Refueled-13

Özel Seçenekler: Frank Martin: İsteksiz Kahraman (8’56”) özellikle yeni Taşıyıcı Ed Skrein’in role hazırlanma sürecini ve aldığı dövüş eğitimlerini anlatan bir yapım belgeseli. Filmin fragmanı, Türkçe menü, eklerde ve filmde Türkçe altyazı, filmde Türkçe 5.1 dublaj seçeneği diskin diğer özellikleri.

e304215e-4ecc-448a-b821-4ffdaa963637Taşıyıcı: Son Hız ( The Transporter Refueled)

Yönetmen: Camille Delamarre

Senaryo: Adam Cooper, Bill Collage, Luc Besson

Oyuncular: Ed Skrein, Ray Stevenson, Loan Chabanol

2015 / Fransa-Çin-Belçika / 92 dk.

Şirket: As Sanat (Movie Box)

AŞK VE MERHAMET

Beach Boys grubunun kurucularından, şarkıcı ve söz yazarı Brian Wilson’ın bizzat kaleme aldığı otobiyografik kitabından sinemaya uyarlanan Aşk ve Merhamet yılın en iyi biyografileri arasında. 1960’lı yıllarda dehası sayesinde yükselip pop müziğe çağ atlatan şarkılar yapan Wilson 1980’li yılları 24 saat psikolog gözetiminde ve ilaç terapilerinin etkisinde, düşük bilinçle geçirdi. Aşk ve Merhamet iki dönemi paralel kurgu ve Wilson’ı başarıyla canlandıran iki farklı yaştan aktör kullanarak anlatıyor.

Orijinal Şarkı ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dallarında Altın Küre adayı olan film ev sinemasında keşfedilmeyi bekliyor.

image-20150713-17428-1q9ge6y

Özel Seçenekler: Paul Dano ile röportaj, filmin fragmanı, fotoğraf galerisi ve Türkçe altyazı seçenekleri mevcut.

b7968a4d-0dd9-41e4-b821-2f503d99d161Aşk ve Merhamet (Love & Mercy)

Yönetmen: Bill Pohlad

Senaryo: Oren Moverman, Michael A. Lerner, Brian Wilson (kitap)

Oyuncular: Paul Dano, John Cusack, Elizabeth Banks, Paul Giamatti

2014 / ABD / 116 dk.

Şirket: Bir Film (The Moments Entertainment)

SELF/LESS

Uçuk bir teknoloji, etik tartışmalar, yakışıklı başrol, aksiyon ve sürpriz senaryo hamleleri. Üstelik projenin başında Tarsem Singh var, Hücre (The Cell) ve Düşüş’ü (The Fall) çekmiş yönetmen.

Bir adam düşünün, New York’u inşa eden kişi olarak anılıyor. Evindeki her şey altın kaplama fakat yalnız, ortağı dışında kimsesi yok. Küçükken terk ettiği kızıyla arayı düzeltmeyi denese de başaramıyor. Çünkü biri köpek balığı diğeri yunus, anlaşmaları mümkün değil.

Ölüme yenilmek istemeyen Damian hayata tutunmanın yolunu gizli bir şirketin uygulamasında buluyor. Laboratuvarda üretilmiş bir bedene 250 milyon dolar karşılığında zihnini naklettirip yeni bir kimlikle yeni bir hayata başlıyor. Transferi gerçekleştirilen doktor bunu para için yapmadığı iddiasında. Einstein ya da Steve Jobs elli sene daha yaşalardı neler başarırlardı diye düşünerek prosedürü her parası olana değil, hayatta kalması önemli olanlara öneriyor.

selfless.0.0

Damian karakteri makineye Ben Kingley olarak girip Ryan Reynolds olarak çıkıyor. Gençken parası olmayan, yaşlılığı hastalıkla geçen adam böylece harcayamayacağı kadar nakde, sağlığa, gençliğe, zamana ve Hollywood yıldızları kadar yakışıklı bir görüntüye sahip oluyor. Hepsi bir arada. Spor, alkol, arkadaşlar, güzel kadınlar ve eğlenceli bir yaşam anında devreye giriyor.

Ryan Reynolds her filminde giydiği beyaz atleti ve nefesini tutup kıpkırmızı olarak yansıttığı duygularıyla yine göze hitap ediyor. Tarsem uzadıkça uzayan metni dinamik tutmayı başarmış. Self/less zevkle izlenebilecek, üzerine uzun uzun tartışılabilecek, dikkate değer bir film.

Selfless-Movie-Pictures

Özel Seçenekler: Filmden Notlar (5’04”) adlı ekstra; Arizona Üniversitesi’nden Dr. Charles Higgins ve Dr. Wolfgang Fink‘in konunun bilimsel yanıyla ilgili görüşlerinin yanı sıra yönetmen, senarist ve oyuncular ile yapılan söyleşileri içeriyor. Filmin fragmanı, ekte ve filmde Türkçe altyazı, filmde ayrıca Türkçe dublaj seçeneği mevcut.

6eb1f549-042e-4feb-826f-850d2e2c7c0bSelf/less

Yönetmen: Tarsem Singh

Senaryo: David Pastor, Alex Pastor

Oyuncular: Ryan Reynolds, Natalie Martinez, Matthew Goode, Ben Kingsley

2015 / ABD / 112 dk.

Şirket: As Sanat (Pinema)

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et