BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

DVD

Ev Sineması: Ali Baba ve 7 Cüceler, Ölümsüz Aşk

ALİ BABA VE 7 CÜCELER

Cem Yılmaz’ın yazıp yönetip Bulgaristan’da çektiği son filmi Ali Baba ve 7 Cüceler vizyon macerasının ardından DVD raflarındaki yerini aldı. Yerli sinemanın kaliteli komedi üretmeye çalışan nadir isimlerinden Yılmaz’ın alıştığımız tatlar içeren yeni işi, izleyiciyi kavramakta zorlanmayan aksiyon dolu bir macera.

maxresdefault

Başkarakter Cem Yılmaz’ın daha önce farklı şekillerde yorumladığı yırtmaya çalışan Türk esnaf Şenay. Bahçe süslemek için kullanılan aksesuarlar satıyor ve yurt içinde başarılı olamayınca bir ümit Sofya’da fuara gidiyor. Elbette işler istediği gibi yürümüyor ve kendini insan avında hedef olarak buluyor.

ABv7C nostalji dolu. Barış Manço ismi ve şarkılarıyla önemli yer tutuyor. İzzet Altınmeşe, şehir efsaneleri, çirkin adamın güzel kadına aşkı, dostluk, esnaflık ve en çok da “17 Aralık” sürecine dokundurduğu ağır şakayla ilgi çekip güldürüyor. Bol aksiyon var; mermiler, kopan kafalar kollar kulaklar havada uçuşuyor. Meryem Uzerli gibi popüler konular da es geçilmemiş ama en komiği muhafazakâr kaderci karakter.

Cem Yılmaz’ın iki rolde birden karşımıza çıktığı yapım eğlenmek isteyenlerin hevesini boşa çıkarmayacaktır.

Özel Seçenekler: İşitme engelliler için Türkçe altyazı.

4293-1Ali Baba ve 7 Cüceler

Yönetmen: Cem Yılmaz

Senaryo: Cem Yılmaz

Oyuncular: Cem Yılmaz, Çetin Altay, Zafer Algöz, Irina Ivkina

2015 / Türkiye / 114 dk.

Şirket: As Sanat (Nu Look)

 

ÖLÜMSÜZ AŞK

20. yüzyılın başlarında doğan Adaline Bowman’ın geçirdiği kaza sonucu DNA yapısı değişince yaşlanması durur. Çevresindeki herkes zamana yenilirken o genç ve güzel kalmaya devam eder. Ne var ki bu hayatını zorlaştıran ve onu yalnızlığa mahkum eden bir lanettir.

age of adaline_edit-xlarge

Güzeller güzeli Blake Lively‘i, Game of Thrones‘un yakışıklısı Michiel Huisman‘ı ve Harrison Ford‘u bir araya getiren, bilim kurgu ve fantastik öğelerle süslü bir aşk filmi Ölümsüz Aşk (The Age of Adaline). Roman uyarlaması tadındaki orijinal senaryoda Adaline’ın başına gelenleri inandırıcı kılmak için epey çaba sarf edilmiş. Yönetmen koltuğundaysa Divergent serisinin son filmiyle izleyeceğimiz Lee Toland Krieger var.

Zarif, kostüm ve mekan tasarımı incelikli, sakin bir film var karşımızda. Ev sinemasıyla güzel bir akşam için biçilmiş kaftan.

Özel Seçenekler: Filmden Notlar (28’23”) standart yapım belgeseli. Çıkartılmış Sahneler (4’14”) filmin belki de en heyecan verici sahnesini içeriyor ama galiba genel sakinliği bozmasın diye son kurguda kesilmiş. Ayrıca filmin fragmanı, Türkçe menü, dublaj ve altyazı mevcut.

21-1Ölümsüz Aşk (The Age of Adaline)

Yönetmen: Lee Toland Krieger

Senaryo: J. Mills Goodloe, Salvador Paskowitz

Oyuncular: Blake Lively, Michiel Huisman, Harrison Ford

2015 / ABD-Kanada / 108 dk.

Şirket: As Sanat (Pinema)

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et