BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

DVD

Ev Sineması: Son Efsane, Alaycı Kuş Bölüm 2, Gözlerindeki Sır

İki kez Oscar’a aday gösterilmiş deneyimli İngiliz yönetmen Stephen Frears bir kez daha ilgi çekici bir biyografiyle karşımızda. Tüm zamanların en büyük doping sahtekarlığını yaparak yedi kez “Tour de France”ı birincilikle tamamlayan bisikletçi Lance Armstrong’un gerçek hikayesi bu.

SON EFSANE

İki kez Oscar’a aday gösterilmiş deneyimli İngiliz yönetmen Stephen Frears bir kez daha ilgi çekici bir biyografiyle karşımızda. Tüm zamanların en büyük doping sahtekarlığını yaparak yedi kez “Tour de France”ı birincilikle tamamlayan bisikletçi Lance Armstrong’un gerçek hikayesi bu.

1 (Custom)

Film hırslı sporcunun yalanlar üzerine inşa ettiği kariyerini testis kanserine yakalanmasıyla başlayan süreçten itibaren doping parantezinde anlatıyor. Kişiliğine, ailesine ya da çevresiyle ilişkilerine hep bu çerçeveden bakarak konusunu dağıtmadan, yüksek tempo ve ilgi çekici argümanlarla ele alıyor. Başrolden ufak rollerde karşımıza çıkanlara dek bütün oyuncular başarılı. Profesyonel sporcular üzerine tekrar düşünmemize vesile olan, belki de tüm zamanların en öğretici spor filmi.

Özel Seçenekler: Filmden klipler (4’43”), TV Spot (0’32”), Teaser fragman, fragmanlar, Türkçe menü ve altyazı seçenekleri.

a (Custom)Son Efsane (The Program)

Yönetmen: Stephen Frears

Senaryo: John Hodge (senaryo), David Walsh (kitap)

Oyuncular: Ben Foster, Chris O’Dowd, Guillaume Canet

2015 / BK-Fransa / 99 dk.

Şirket: Bir Film (Fabula)

AÇLIK OYUNLARI: ALAYCI KUŞ BÖLÜM 2

Suzanne Collins‘in üç kitaplık Açlık Oyunları serisinin son filmi hayranları fazla bekletmeden raflardaki yerini aldı. Üçüncü kitap ikiye bölündüğünden, dördüncü film bir öncekinin bittiği noktadan başlıyor. İsyancıların Başkent’i ve Snow yönetimini devirme girişimi stratejik hesaplardan çok sahada sürüyor, Katniss ve ona inanan koca bir ekip saklanmayı bırakıp hücuma geçiyor.

2 (Custom)

Son film, sevilen karakterlerin tamamını kısa kısa da olsa karşımıza çıkarıp vedalaşmamıza izin veriyor. Medya eleştirisi, estetik kaygıların vardığı boyut, maddiyat, diktatörlük ve aşk bir kez daha favori konular. Maceranın sonunu, akıllara kazınacak kanalizasyondaki mutta saldırısını, hepsini bir yana bıraksak bile Philip Seymour Hoffman’ı son kez görmek için dahi izlenmesi gereken bir yapım.

Özel Seçenekler: Filmin fragmanı, fotoğraf galerisi, Türkçe dublaj ve altyazı mevcut.

b (Custom)Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 2 (The Hunger Games: Mockingjay – Part 2)

Yönetmen: Francis Lawrence

Senaryo: Peter Craig, Danny Strong

Oyuncular: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth

2015 / ABD-Almanya / 131 dk.

Şirket: Bir Film (The Moments Entertainment)

GİZEMLİ GERÇEK

2009 tarihli, Arjantin’e Yabancı Dilde En İyi Film Oscar’ı kazandıran Juan José Campanella filmi El secreto de sus ojos’un yeniden çevrimi Gizemli Gerçek (Secret in Their Eyes); iki A sınıfı kadın oyuncuyu bir araya getirmesi ve her öğesiyle çok iyi olan bir filmin nasıl yeniden yorumlanacağını görmek açısından heyecanla bekleniyordu. Karşımıza yapılmış en iyi Hollywood yeniden çevrimlerinden biri çıktı. Billy Ray uyarlarken tipik tuzaklara düşmemiş, aksiyon uğruna hikâyeyi ıskalamamış. Üç başkarakteri de iyi yazılmış, duru, gizem ve heyecan dozu git gide yükselen başarılı bir senaryo var karşımızda. Orijinal filmi izlemiş ve çok sevmiş de olsanız, Gizemli Gerçek’e şans vermenizi tavsiye ediyorum.

PHOTO: Karen Ballard for STX Entertainment

Filmin öyküsü şöyle: 2002 senesinde yaşanan korkunç bir cinayetle ilgili 13 yıl sonra delil bulunur. Katili göz göre göre ellerinden kaçıran üçlünün yaşamı bu süre zarfında altüst olmuştur ancak bu ikinci şans onları bir araya getirir.

Özel Seçenekler: Hikâyenin Günümüze Uyarlanması (1’59”) adlı videoda senarist yönetmen yeniden çevrime nasıl karar verdiğini açıklıyor. Julia Roberts En Zorlu Rol (3’23”) filmin en etkileyici sahnesinin nasıl çekildiğini gösteriyor. Ayrıca Türkçe dublaj, menü, altyazı ve filmin fragmanı mevcut.

c (Custom)Gizemli Gerçek (Secret in Their Eyes)

Yönetmen: Billy Ray

Senaryo: Billy Ray

Oyuncular: Chiwetel Ejiofor, Nicole Kidman, Julia Roberts

2015 / ABD-BK-İspanya-Güney Kore / 107 dk.

Şirket: As Sanat (Pinema)

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et